Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki elmagyarázná hogy mi...

Valaki elmagyarázná hogy mi értelme lakásban tartani a kutyát?

Figyelt kérdés
Kutyának sem jó, kötelező program sétáltatni vinni, büdös, minden szőrös lesz tőle, a szomszédok megőrülnek a kutyaugatástól.
2015. aug. 27. 12:28
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%
Vannak kutyás emberek és vannak nem kutyás emberek. Kérdező, te ezek szerint nem vagy kutyás ember. Ennyi.
2015. aug. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, Te logikád alapján ha a kutyának az udvaron a helye (mert koszít, stb.) akkor a gyereknek is. 0

A kutya nem gyerek, ez igaz, de mindkettőnek lételeme a szülő/gazda közelsége. Nyilván életben marad anélkül is, de ha egészséges, kiegyensúlyozott, jól szocializált, boldog gyereket/kutyát akarsz, akkor bizony foglalkozni kell vele, minőségi időt tölteni, és takarítani utána nem keveset. Úristen, micsoda megpróbáltatás!!!


Mellesleg nem hiszem, hogy be fogják tiltani a lakásban való kutyatartást azért, hogy a Te becses orrodat ne bántsa a természetes kutyaszag.

2015. aug. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Vegyél csipeszt az orrodra ! 1000 Ft sincs , de nem idegesítesz vele embereket ! Ennyi
2015. aug. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
88%

"Kutyának sem jó"

Ha ismernéd őket nem írnál ilyet. Imádják a gazdit, imádnak a falkában pihenni, bent sokkal jobb nekik (területőrző kutyákon kívül) mint kint a kertben egyedül.

"kötelező program sétáltatni vinni"

Nekem ez öröm, ez a hobbym, a kikapcsolódás, én élvezem. Ha te nem, akkor nem kell kutyát tartani, de ne általánosíts olyanban, ami csak rád vonatkozik.

"büdös"

Két kutyát tartok lakásban, minden szép tiszta, rendszeresen takarítva van, és sok nemkutyás lakásnál sokkal kultúráltabb a környezet, még többet is takarítok. A földről lehetne enni, semmi szag nincs, ugyanis a kutyák megfelelően vannak etetve (ez is fontos) és ápolva.

"minden szőrös lesz tőle"

Naponta porszívózok és felmosok, mint mondtam tisztább a lakás mint sok-sok nemkutyásnál.

"a szomszédok megőrülnek a kutyaugatástól"

Soha panasz még nem volt a kutyáimra, mivel kellően le vannak fárasztva, és itthon csak döglenek. Ebből látszik, hogy nem konyítasz az egészhez semmit, az a kutya ugat amelyik unatkozik. Külön kérdeztem, hogy zavarnak-e a kutyáim bárkit, és mindenki azt mondta olyan csendben vannak, hogy ha nem látnák őket néha nem tudnák, hogy ez egy kutyás lakás.


Ennyit a fantasztikus érveidről.

2015. aug. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
88%

Kutyák talán mondják,hogy nem jó?


Kötelező program? Nem kötelező azt tart kutyát aki szereti őket és mindent elfogad,szeret velük kapcsolatban,én sosem érzem kötelezőnek a sétákat,max mikor beteg vagyok,nyilván nem kívánom a hátam közepére se a sétát,de érte megteszem! De amúgy meg imádok sétálni!! Néha van,hogy én tovább lennék mint a kutyám:D


Büdös? Nos minden állatnak még az embernek is van bizonyos szaga. Engem speciel a cigi füst bűze irritál,meg sok helyen büdös,dohos,penész szag. KUtyás lakásokban, nem volt erős kutyaszag,mert az függ,hogy milyen rendszerességgel fürdetik illetve mit kap enni,lakást és a kutya dolgait milyen rendszerességgel mossák,takarítják.Nagyszüleim kerti kutyáik irtó büdösek,mert moslékot kapnak,a dögbe mindenbe bele hemperegnek fürdetve 6 évük alatt egyszer voltak akkor is sima vízben. Na azok büdösek. Egy lakás kutya minden,de nem büdös!!


Kutyaszőr, nos igen nyilván szőrösebb a lakás,de több takarítással és a kutyát rendszeresen ápolva azért nem eget rengetően sok a szőr,max vedlési időben. Viszont vannak fajták akiknek alig hullik a szőrük. Én több hajszálat találok mint kutyaszőrt,ami sokkal jobba idegesít.


Hát tudod általában nem minden kutya ugat ha elmegy a gazdi,mellesleg szomszédtól lehet érdeklődni,hogy ugat-e ha igen meddig,milyen időközönként ilyesmi. Most ha a gazdi elmegy és 10-15 percig ugat szerintem abba senki nem halt még bele.Meg lehet szólni is szépen a gazdinak,hogy a kutya órákig ugat,lehet tényleg nem tudja,mert senki nem szól neki és esélye nincs változtatni rajta!!


Sok fajta van ami abszolút nem való kintre,ilyenek a rövid szőrűek és a kistestűek,egyik sem tartható kint,mert nincs aljszőrük,mellesleg társasági kutyák,mint benne van a nevükben.


De ha nem akarsz kutyát tartani,ne tarts nem kötelező!!!!

2015. aug. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
76%

Minden szomszéd azt hiszi, hogy már nincs kutyánk, mert nem ugat, csak álmában. :D

Latszik, hogy csak képen láttál kutyát. :)

2015. aug. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
76%

13:03-as vagyok.


Azt elfelejtettem írni,hogy anyum ingatlanos,sejtem lehet te is az lehetsz vagy vmi házhoz járós.


Nos anyumtól már kérdeztem,hogy ahol van kutya milyenek a körülmények azt mondta,hogy nagy %-ban nincs kosz,kutyaszag. Van ahol érezhető,hogy van kutya. De jó részt a legtöbb nem kutyás ház, cigi,penész,párás,poshadt szagú és nagyon rendetlen. Míg a kutyás házakban,ha kutyaszag van is,de rend és tisztaság van. Ő már vagy 5 éve ingatlanozik szóval nem 10 lakásban járt :)

2015. aug. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
87%

Mi értelme van máshol tartani? A kutyának a gazdája mellett van a helye! Ne hidd, hogy egy kertbe kirakott kutya, aki naponta 10 percre látja a gazdáját, mikor eléteszi a kaját meg a vizet, boldogabb... Kertes házunk van, de a kutyáink abszolút bentiek, és 6 kutyánk van (2 nagy, 2 közepes és 2 kistestű). Csak akkor vannak kint a kertben, ha mi is kint vagyunk. Ha elmegyünk otthonról, bent maradnak a lakásban. Mivel gyanítom nincs kutyád, talán nem kéne megítélni, hogy boldog-e a kutya lakásban vagy sem. A mi kutyáink sokkal boldogabbak a kanapén elnyúlva, mint a kertbe kivágott kutyák... Séta igen, kötelező, de ez a normális kutyatartás része!A velük töltött minden idő szuper elfoglaltság, így a séta is. A kosz meg a szag ellen napi takarítás, ennyi... Szerintem az sokkal büdösebb, mikor valaki a lakásban dohányzik... A jól nevelt és kellőképpen fáradt kutya nem ugat, ha egyedül van.

Sosem fogom megérteni, mikor valaki úgy mond véleményt a lakásban vaó kutyatartásról, hogy sosem tartott ott... A kutyáink boldogok, egészségesek, kirándulni járunk, nyaralni velük, együtt heverünk a kanapén. Szerintem ez az igazi kutyaélet!

2015. aug. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
77%
És aki dohányzik a lakásban, autóban, az gondolom nem zavar. Hál'istennek nincs közöd ahhoz sem, meg ehhez sem. És még ha fejed tetejére állnál, akkor sem változna ez meg. Illetve ha mi a fejünk tetejére állnánk sem változna meg a véleményed. A kérdés így egész egyszerűen hasztalan.
2015. aug. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező azt hiszi,ha ki van bacarintva a kertbe a kutya akkor boldog.De tévedésben van.


Amúgy meg,hogy nincs kutyád lakásban,nincs tapasztalatod nem tudom mi jogon általánosítasz és alkotsz véleményt!!! Egy normális érved sincs,hogy miért nem jó lakásban a kutya. Egy sincs!!!


Aki nem tart lakásban kutyát vagy egyáltalán nem is volt és nincs is kutyája az semmit nem tud.


Nekünk jó részt nem kutyás ismerőseink vannak és még a legfinnyásabb,legtisztamániásabb ismerősünk se mondta egyszer sem,hogy húúú de büdös,húúú szőrős minden stb. Mindig kérdeztük,hiszen úgy voltunk vele mi megszoktuk,hogy itt vannak. De senki nem érez semmit!!

Havonta fürdenek,hetente fésülve vannak.Takarítunk hetente többször 3-4 havonta a pokrócukat kimosom,újat rakok le, kosarukat is 1-2 havonta lefertőtlenítem jól átmosom.Rendes kaját kapnak.Nyers húst,de ezt félve írom,mert ezért is le leszünk hordva,hiszen sokan etetnek nyers hússal :D

2015. aug. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!