Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki elmagyarázná hogy mi...

Valaki elmagyarázná hogy mi értelme lakásban tartani a kutyát?

Figyelt kérdés
Kutyának sem jó, kötelező program sétáltatni vinni, büdös, minden szőrös lesz tőle, a szomszédok megőrülnek a kutyaugatástól.
2015. aug. 27. 12:28
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

"Latszik, hogy csak képen láttál kutyát. :)"


Látszik hogy itt csak a személyeskedés megy. Amúgy meg 4 kutyám van.

2015. aug. 27. 17:49
 22/29 anonim ***** válasza:
84%

Lakásban van a kutyám, a sétáltatást imádom, nem büdös mert ápolom, nem szőrös semmi mert takarítani szoktuk a lakást, a szomszédaim imádják a kutyám, és furcsának találják hogy még sosem hallották a hangját.



Valaki elmagyarázná hogy mi értelme kiba.zni a kertbe a kutyát arra hivatkozva, hogy nagy mozgástere van? közbe a kerti kutya is egyhelyben alszik, ha nem történik semmi.

2015. aug. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 SzMHZs ***** válasza:
77%

Én lakásban tartom a kutyám, sőt van 2 macskám is.

A kutyának semmi baja, velünk van - mikor volt választása, akkor sem ment ki egyedül a kertbe, törődve van vele. Kíváncsi lennék, miért is nem jó a kutyának? Sétálni vinni valóban kell, de ez normális kutyatartónak nem teher, ahogy nekem sem. Hétköznapokon pl ez a nap egyik legjobb része. Hétvégén meg az, mikor kirándulunk, agility-zünk, stb. Nem büdös, és a lakás sem az, még a két macska ellenére sem. Többen jegyezték meg csodálkozva, mikor jöttek hozzánk, hogy érdekes, semmi szag nincs. Szőr az valóban van, de ez már legyen az én problémám, hogy többet kell takarítani. Nekem a hajszálak mindenfele sokkal zavaróbb pl. A szomszédok nem őrülnek meg, mert nincs mitől, legalábbis az én kutyámtól tuti nem. Hozzáteszem, kertes házban is tud zavaró lenni a kutyaugatás.

Ahhoz viszont tényleg semmi közöd, ki hogy tart kutyát, még ha nyakig úszik is szőrben minden. Szép is lenne, mondjuk a postás vagy a vízórás elkezdene problémázni ezen. Az meg, hogy Te pont igénytelen lakásokban jártál, nem jelenti azt, hogy mindenkinél így van. De aki igénytelen, az kutya nélkül is az lenne.

2015. aug. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez érzelmi,nem értelmi kérdés.Van,aki szeret a kutyájával egy térben élni és nem jelent gondot az általad felsorolt tételek teljesítése vagy elfogadása.A lakãsban tartás magában nem okoz szenvedést a kutyának,ahogyan nem változtatja feleslegesen ugató négylábúvá sem.
2015. aug. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Általában egy kerti kutyával sokkal több a probléma a szomszédok felé,mivel sok kerti kutyával nem foglalkoznak.


Felhozom papám esetét aki idős és már nem tudott úgy foglalkozni a kutyával,hogy jó legyen,mivel neveletlen volt és nagytestű én az 50 kg-mal nem próbálkoztam meg elvinni sétálni.


Nos élete első 3 évében járt sétálni,utána papám nem tudta elvinni.


Kennelben élt mivel "szét szarta" a kertet, mamámat fellökte nem 1x,hogy az ügyeleten kötött ki.Így nem volt szabadon kb sosem. Nos a kennel vége a szomszéd kerítése volt. A kutya sokat kakkantott és papám ritkán takarította,már inkább apám takarította ki a kennelt,mert égett a bőr a pofájáról,hiszen hallotta,hogy szar szagot már a szomszéd is érzi. Akkor vedlési időben egy csomó szőr a szomszédban landolt,illetve mamánék kertje is tele volt vele.


Mivel a kutya tele volt energiával és nem mozgathatta ki magát így ugatásban tört ki. Ami szintén idegesítő volt,mikor csak mamámékat látogattuk akkor is.


Nos ehhez mit szólsz??


De amúgy lehet lakásban és kertes házban is rendesen kutyát tartani és lehet rendetlenül is.


Sosem lesz olyan törvény amivel ezt szabályozni fogják,mert akkor Magyarország tényleg lehúzhatja a rolót!! Hiszen rengeteg kutyás van,jó részük lakásban tartja olyan megmozdulások lennének.Plusz a már meglévő kutyákat hová tennék??? Menhelyek így is fullon. Szóval sosem lesz ilyen határoztat vagy törvény,szóval ne is álmodj róla!Totál hallott ügy :D


Az,hogy neked ez nem tetszik,hát van ilyen.Nekem sem tetszik sok minden,például,hogy ilyen ellenséges emberek vannak!!!


Egyik válaszadó jól írta jól néznénk ki ha a postás meg a vízóraellenőr is ezen akadna ki.


Nincs jobb dolgod mint a kutyásokba bele kötni?

2015. aug. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Ha valóban lenne 4 kutyád, nem így írnál. Vagy a másik lehetőség, hogy tényleg van 4 kutyád, akikkel max qnnyit foglalkozol naponta, hogy eléjük lököd a kaját. Mindkét esrtben még mindig veled van a baj. :)
2015. aug. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de nem csak a lakásban tartott kutyákat kell sétálni vinni!

A kerti kutyákat is futtatni kell, attól független, hogy van kert

2015. aug. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Ha lenne kutyád valóban nem így írnál,hiszen tudnád,hogy ha rendesen foglalkozva,ápolva,nevelve vannak nincs velük semmi probléma!!



Tudod mindenki magából indul ki.

2015. aug. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Ha a munkád nem teszi lehetővè, keress fórumokat, ismerkedj meg igènyes kutyatartókkal, hátha el tudsz lesni egy-kèt praktikát. Bár nálad a házban is retek lehet, ha a kinti kutyáid büdösek ès csomókban hullik a szőrük. Falkavezèr típus se lehetsz, ha vergődnek a kutyáid ès nincsenek lefárasztva...tehát alkalmatlan vagy a kutyatartásra, ergo minek kèrdezel olyan tèmában, amiről nincs fogalmad ès nem is èrdekel?
2015. nov. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!