Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg pórázra kéne tennem?

Tényleg pórázra kéne tennem?

Figyelt kérdés
1,5 éve van nálam egy gyönyörű keverék kiskutyus, örökbefogadott és most 3 éves. Teljesen barátságos, az agresszió minden jele nélkül, ezt bárki, aki ismeri, megmondhatja és meg is mondja róla! A probléma csak az, hogy nem mindenki ismeri, és néha félreérthető hangokat/mozdulatokat tud tenni. Van egy különleges hangja, amivel a játékos kedvét és az örömét szokta kifejezni, és ez a hang kísértetiesen hasonlít a morgásra és a hörgésre. Mikor először produkálta nekem, én is azt hittem, hogy morog, és le is teremtettem miatta. Csak később jöttem rá, hogy ez nála barátságos kifejezés, és azóta is ilyen hangokat ad ki, ha játszunk vagy ha hazajövök otthonról, így üdvözöl, miközben vadul csóválja a farkát és bújik, puszil, hasra vágja magát. A környékbeli gyerekek is ismerik, és nem ijednek meg tőle, velük tündér, az ölükbe ugrik és lelkesen üdvözli őket. Bármit tehetnek vele, nyúzhatják, ő meg se nyikkan. Azonban ha elviszem sétálni, általában póráz nélkül, akkor sokan megijednek tőle. Ugyanezt a hangot szokta produkálni, és a számára szimpatikus embereket (nagy részükről az derül ki, hogy nekik is van kutyájuk) ha meglátja, rögtön "lerohanja": megindul feléjük futva, és ugyanezt a morgós-hörgős hangot hallatja. Ha valaki nem ijed meg, és megsimogatja, annak mindig nagyon örül, és bújik is az illetőhöz, de sajnos nagyon-nagyon sokan megijednek tőle. Nemrég egy kisfiú is visítva szaladt előle, pedig nem bántotta, nem is akarta, sőt... A szülők meg a járókelők persze sokszor ki vannak akadva, rám szólnak, hogy miért nem rakok rá pórázt és szájkosarat, én pedig hiába magyarázom nekik, hogy nemhogy agresszív, hanem barátkozni akarna... Kétségbe vagyok esve, mert ahogy egyre jobban beszokik, egyre vidámabb és egyre több emberhez megy oda így. Én meg kapom a leszúrásokat. Nem akarom pórázon sétáltatni, mert egyrészt hatalmas a mozgásigénye, és nem tudnám másképp kifárasztani, másrészt pedig imád futkározni, és nagyon hálás érte. Ti mit tennétek a helyemben? :(

2015. aug. 29. 15:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Csak azt kell megtanítanod neki valahogy, hogy ne menjen oda idegen emberekhez. A saját érdekében is, mi van, ha valaki belerúg egy ilyen kísérlete után? Vannak idióta emberek, jobb ha te tartod féken a kutyádat.
2015. aug. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Csak annyit kell tenned, hogy megtanítod arra, nem rohangászhat mindenkihez kedve szerint.
2015. aug. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
62%

"Mikor először produkálta nekem, én is azt hittem, hogy morog, és le is teremtettem miatta."

"Ugyanezt a hangot szokta produkálni, és a számára szimpatikus embereket (nagy részükről az derül ki, hogy nekik is van kutyájuk) ha meglátja, rögtön "lerohanja": megindul feléjük futva, és ugyanezt a morgós-hörgős hangot hallatja. "


Ne haragudj, Kérdező, de hülye a logikád. Te magad sem örültél, amikor rád "morgott" először és annak se örülnél, ha egy vadidegen rottweiler hörögve-morogva lerohanna. Szóval, jah, pórázra kéne venni.


Egészen addig, amíg meg nem tanítod a kutyának, hogy az emberek sokkal jobban örülnek és sokkal szívesebben simogatják meg, ha nem lerohanja őket, hanem ül és szépen néz rájuk.

Szóval ne érezd úgy, hogy lekorlátozod szegény mentett ebbencset, hanem vedd úgy, hogy tanítasz neki egy olyan módszert, amivel könnyebben tud barátkozni és sokkal több haverja lesz. (És biztonságosabb is: komolyan megsérülhet, ha egyszer valaki megpróbálja megvédeni magát.)

2015. aug. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Én megértem, hogy te ismered a saját kutyádat és tudod, hogy a légynek sem tudna értani, de neked is meg kell értened, hogy vadidegen emberek ezt nem tudják. Teljesen mindegy, hogy milyen szelíd, póráz a te és kutya érdekében is kell. Megmondom őszintén, én kimondottan nem szeretem ha egy kutya szalad felém, és dörgölődik. Mivel allergiás vagyok a kutyaszőrre engem ez irritálna. Nem tar semmibe ha pórázon sétáltatod, és csak ott engeded el, ahol lehet. Szoktasd hozzá a pórázhoz, mert az emberek jogosan panaszkodnak rád.
2015. aug. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%
Tényleg pórázra kell tenned, és megtanítanod, hogy ne menjen oda másokhoz. Engedd el olyan helyen ahol ritkán járnak emberek. Arra nem gondoltál, hogy milyen bunkóság mindenkihez odaengedni egy barátaágos kutyát is? Nem akar mindenki a te kutyáddal barátkozni. Arról nem is beszélve, ha valaki kutyával van. Nekem volt egy 14 éves, rossz hallású, epilepsziás kutyám aki nehezen mozgott. Hát baromira nem örültem volna ha egy ilyen kutya (vagy bármilyen kérdés nélkül) odamegy hozzá. Ha már többen is szóltak, akkor talán igazuk van.
2015. aug. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Én most már nagyon szeretem ezt a hangot, kedves 3-as! Én igazán nem hallottam még, hogy egy kutyus így udvaroljon, ez az ő különleges, sajátos hangszíne.

Hogyan tudnám letiltani róla?

Egyébként nem dörgölődik, szaglászni szokta az embereket mikor odaér és ha megsimogatják, csak akkor bújik. Ha nem foglalkoznak vele, tovább megy.

2015. aug. 29. 16:24
 7/22 A kérdező kommentje:
Egyébként egyáltalán enm tolakodó, mert amúgy kicsit félénk. Ha már közel ért, óvatos, és a többi kutyával is ugyanígy van: ugatva odarohan, aztán ha közel ér visszavesz, és szép nyugodtan szaglássza csak őket. Nem ugrál, és akkor már nem is ugat.
2015. aug. 29. 16:25
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden kutya díjazza ha ugatva rohannak felé idegenek. Hiába barátságos a te kutyád, nagyon megjárhatja.
2015. aug. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

Tanítsd meg rá, hogy csak engedéllyel mehet oda másokhoz és tegyél rá egy kendőt valami felirattal, meg smileyval, mondjuk.... "Mormogok, röfögök, én így köszönök. :) " vagy "Fura hangot adok, de csak barátkozni akarok :)".


Csakhogy kicsit lenyugodjanak a kedélyek, amíg tanulási fázisban van :D

2015. aug. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%

Meg kell tanítanod a kutyádnak, hogy ne menjen oda idegen emberekhez, és kutyákhoz se. Míg ez nem működik, vidd hosszú pórázon. Ha valakihez oda akar menni engedély nélkül, fogd vissza és eközben szólj rá. Csak akkor mehessen oda, ha te engedélyt adtál neki.

Én értem, hogy nem bánt, de nagyon sok ember van, aki nem szereti a kutyákat/fél tőlük. Ők nem fogják megérteni, sőt ha el is hiszik neked, hogy nem bánt, akkor sem akarják, hogy odamenjen. Ezt tiszteletben kell tartani.

2015. aug. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!