Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A párom elakarja vinni a...

A párom elakarja vinni a kutyámat?

Figyelt kérdés

A kapcsolatunk a veget jarja es vinne szeretne a kutyat is.Tole kaptam ajandekba nem is gondoltam,h elakarja majd vinni.A baratoknak,csaladnak is mindig azt mondta,h enyem a kutya.Mikor chipet kapott kerdeztem,h mi legyen bele irva azt mondta nem erdekli,de legyen benne az o szama is.Mikor mondtam,h nem viheti el,mert az en nevem van azt mondta,h becsaptam es o errol nem tudott semmit es bele se ment volna,h az en nevem legyen.Azr mondta,ha nem adom akkor feljelent,h mar csak azert az ove legyen.Adasveteli nem lett irva,a kutyat en valasztottam ki ot nem erdekelte.

Van eselye arra,h torvenyesen az ove legyen?

Azt meg hozza tennem,h nem is magahoz vinne hanem a mamajanal lenne.....


2015. aug. 31. 11:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Akinek a nevén van az oltási és a chip, azé a kutya. Innentől jelenthet nyugodtan.
2015. aug. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A chipbe a gazda nevet is beleirjak ha ebben te szerepelsz csak akkor bem tud tenni semmit
2015. aug. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt mondta akkor is eleri,h az ove legyen.Azzal akarja bizonyitani,h o vette es en atvertem a chipel.Felakar jelenti,allatvedoknek szolni stb.... nagyon felek,h megszerzi.Neki van penze jo ugyvedre is nekem sajnos nincs :( azt is mondta,h keres egy dokit es kivagatja a chipet....
2015. aug. 31. 12:01
 4/13 A kérdező kommentje:
Chip az en nevem van es a konyv is.
2015. aug. 31. 12:02
 5/13 A kérdező kommentje:
Koszi, adtatok egy kis remenyt.
2015. aug. 31. 12:03
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Állatvédőknél aztán nagy sikere lenne egy ilyen alaknak... Szerintem különben csak fenyegetőzik. Azt felajánlottad, hogy kifizeted neki az összeget, amennyiért vette a kutyát? Ha közös néven lenne, akkor is az egyik félnek ki kellene fizetnie a gyakorlati érték felét. Amúgy el nem tudom képzelni, mire menne egy feljelentéssel, elvégre neked vette ajándékba, nem loptad tőle, most akkor mit akar rádhúzni? Hogy "beleegyezése nélkül" a te nevedre írták a chipet? Amúgy a kutya eddigi költségeit ki állta, te, ő, közösen? Te milyen helyet tudnál biztosítani egyedül a kutyának? Ha ő nem is magához akarja vinni, akkor ugyan milyen jogalapon tart rá igényt? Szerintem csak a kutyát használja eszközként, hogy leverjen rajtad valami sérelmet. A leendő új barátnője vajon mit szól majd a kutyához?

Szerintem ne tojj be, hadd fenyegetőzzön, csak a kutyára vigyázz, hogy ne tudja suttyomban elvinni sehova. Ha akar, jelentsen föl, még ő is megütheti a bokáját.

2015. aug. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen,felajanlottam,h kifizetem nem erdekelte.Azt mondta abbol vehetek masikat is.O vette igy az ove es szereti is.Nekem sajat hazam van szobakutya es ki is mehet,nagy udvarom van es legalabb ott is mardana ahol eddig volt.A kulcsat mar elvettem es kutya papirjait is eldugtam,ha el is viszi azonnal feljelentem.
2015. aug. 31. 12:24
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég valószínű, hogy csak beléd akar rúgni egyet búcsúzóul. A chip a neveden van, az oltási nálad, ez jelenti hivatalosan a kutya feletti tulajdonjogot, innentől kezdve fenyegetőzhet bármit.
2015. aug. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha tenyésztőtől van a kutya, kell lennie adásvételi szerződésnek. Abban kinek a neve szerepel? Ez is fontos lehet!
2015. aug. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázz a kuytusra, nehogy ellopja! Én úgy tudom, hogyha a neveden van a chip, akkor ennyi.

Menj állatorvoshoz, és írasd át a chipben, hogy az ő száma ne legyen benne, semmiképp se tudják hozzá kötni!

Istenem, neki nem is a kutya kell, csak téged akar bántani! Kivágja, milyen ember az ilyen???

Sok sikert kérdező, ne hagyd magad!

2015. aug. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!