Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért engem okol, amiért...

Miért engem okol, amiért összeverekedtek?

Figyelt kérdés

A minap sétáltattam a kutyámat, akit nemrég fogadtam örökbe, mikor egy ismeretlen eredetű kutya odajött, és elkezdte ugatni a kutyámat, kötekedett vele. Én láttam a gazdáját, szóltam is neki, hogy vigye el a kutyáját, mert nem lesz jó vége, de ő csak legyintett, hogy játszik. Próbáltam elhessegetni a kutyát, mert az enyém tűri egy ideig, de nem örökké. És persze 10x eljátszotta az idegen kutya, hogy ráfröcsög az enyémre, na az enyémnek meg elkattant az agya, és nekirontott a másiknak, alig tudtam leszedni róla. Nem lett nagy sérülés, csak itt-ott lett rajta seb, szerencsére. Erre a gazdája elkezdett velem ordibálni, hogy rendőrt hív, meg feljelent mert veszélyes a PITBULLOM (már ott elrontja, hogy amstaffom van..) és hogy le kéne lőni, meg betiltani az ilyen fajtákat, meg a gazdáikat, akik nem tudják megnevelni.

Most komolyan, mit kéne tennem? Miért hiszik ezek a gazdák, hogy nekik mindent lehet? De ha felképelem, akkor meg az lenne a baja...egyébként 3hete van nálam a kutya és szanaszét van harapva, biztos nem családi kedvencnek tarották, csoda, hogy nem nyírta ki egyből azt a kutyát..


2015. aug. 31. 22:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%

Mert tipikus önjelölt zseni gazda :D


Most komolyan, mégis mit várt?


Jól tetted, hogy szóltál neki, de legközelebb igenis addig szövegelj neki, amíg el nem viszi a kutyáját. Ha meg nekiáll okoskodni meg szidni téged elintézed egy "Én is szeretlek" mondattal és mész tovább :D


DE.


Ha tudod, hogy a kutyád ilyen helyzetekbe ennyire hevesen reagál, akkor:

- jobban vissza kell fognod

- meg kéne fontolni egy fém szájkosár (nem hálós sz.ar!!!) használatát

- nagyon rá kéne gyúrni a kutyánál az önfegyelemre (és te is maradj olyan nyugodt, hogy majd szétesel)


Az én kutyám is hajlamos volt nekimenni más kutyáknak, engem védett be folyamatosan, vagy csak simán arcoskodott, de nem okozott sérülést, max. csipkedett,de azért elég félelmetes volt kívülről nézve....

Megtanítottam neki, hogy ÉN intézkedem. Hogy nyugodtnak kell maradnia akármi történik, ha meg valamiért pattogni kezd akkor 1-2 rászólás után kuss és nyugi van.

Én mindig rohadtul megdicsérem, ha idegesítő tényező (kutya, kisgyerek, ordibáló részeg,stb.) közelében nyugodt marad és rám figyel. 180 fokos fordulatot vett a viselkedése.

Persze akadt jó pár okostojás aki nekiállt okoskodni, meg én voltam a hülye amiért az övé (póráz nélkül) rámászott az enyémre (pórázon) az utcán csak úgy hirtelen és kutyám elzavarta magától. Az ilyeneket tudni kell a helyén kezelni, inkább hagyd rá, hadd szövegeljen.


Annyit tudok még tanácsolni, hogy ha a másik gazda hülye volt, akkor se szólj be neki vagy csak nagyon-nagyon finoman add a tudtára, hogy nem úgy kellett volna, mert komoly balhék szoktak ilyesmiből lenni :D

2015. aug. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a rutintalanságod is belejátszott, hogy nem tudtad jól lekezelni a helyzetet. Én az első időbe a fém szájkosarat csak azért hordtam magammal, mert bitang nagyot lehetett vele ütni.


Legközelebb ne hagyd, hogy ilyen sokáig eltartson az affér, mert előbb utóbb a kutyád levágja, hogy nem tudod megoldani a helyzetet és saját maga fog dönteni.

2015. szept. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az engem lepontozóktól megkérdezném, ugyan mi a fészkes fenét csinálnának helyettem?


Képzeljétek már el, hogy maximum sebességgel, tiszta erőből, habzó szájjal rohan felétek egy nagy testű kutya, azzal a nyilvánvaló szándékkal, hogy szanaszéjjel szaggasson.


Álljak vigyázzban a kutyámmal egyetemben és várjak türelmesen, amíg elevenen szétcincál a kutyámmal együtt.


Volt már hasonló eset a közvetlen környezetemben.

Barátnőm kistestű kutyáját konkrétan megölte egy másik kutya, fényes nappal, az utcán.

Na erre varrjatok gombot.


A számítógép előtt könnyű okosnak lenni.

Minden szituáció más és más, nem lehet előre eltervezni.

2015. szept. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Igen, jól írtam, hogy a melegben nem rakok rá szájkosarat, mert egyszerűen nem kap benne levegőt, nem tud annyira lélegezni, mint amikor nincs rajta, főleg ha nem csak sétálunk, hanem futunk is. van két szájkosaram, az egyiket még az előző kutyámtól örökölte, a másikat pedig vettem neki. Bőr szájkosár, azt mondták az eladók, hogy ez a jobb, mert a fémmel szétver mindent maga körül..

Oké, hogy nevelés kérdése minden, de felnőtt kutya, kb. 4 éves, mint írtam, tele van harapás nyomokkal, így az is kész csoda, hogy egyáltalán 10x nyugodt tudott maradni a másik kutya zaklatására, és azt is írtam, hogy 3 hete van nálam. Nem fog egyik percről a másikra mintakutya lenni.

2015. szept. 1. 09:48
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A szájkosár olyan mint egy " helyi érzéstelenítő": a pillanatnyi gondot megoldja ( valamelyest ha nem is teljesen) de az alap problémát nem .

Mint előttem is leírta az egyik hozzászóló:

A lényeg hogy elérd, te rendezed a dolgokat nem a kutya!

AZ én kutyámmal más gondok voltak, de a megoldás ugyanaz volt mint a te esetedben: el kellett fogadnia hogy a parancs az PARANCS! Ha a "földbe kell döngölni" akkor azt kell csinálni és nem szabad megsajnálni! Gondolom más helyzetekben is próbál irányítani a kutyád, ezért fontos hogy légy mindig toppon! Ajánlom figyelmedbe a kutyás könyveket, amelyekből az a legjobb ha minél többet eltudsz olvasni, így növelheted a tudásod a kutyás témában is több réten! :) A legfontosabb: legyen önbizalmad, mert ahogy sok ember ( talán köztük én is :D ) megtudja csinálni, úgy te is! :) Sok sikert

2015. szept. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!