Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehetne megoldás az altatás...

Mi lehetne megoldás az altatáson és örökbeadáson kívül?

Figyelt kérdés

Szóval van egy kutyám, 7 éves. Én 1 éve a páromnál lakok, és van ott is egy kutya. Sajnos mindkettő domináns, az enyémmel nem lenne probléma nagyon, de a másik befogadott, és járunk vele suliba,de még nagyon nem az igazi.

A kutyám ezalatt az idő alatt anyámmal, nagyanyámmal, és anyám testvérével élt. Én többször hazajárok hozzá, felváltva vagyok itt-ott, így mindkét kutyával foglalkozok. Viszont tudni kell, hogy nagyanyám már szenilis, anyámnak az élete arról szól, ha hazajön egyből iszik és cigizik, és minden mást (főzés,takarítás,stb) leszar, a nagybátyám ugyanaz mint anyám, csak ő nem dolgozik, hanem lop, csal, stb, zárni kell a szobaajtót, mert ellop mindent, amiből pénzt csinál.

Tegnap kiengedte az utcára a kutyámat "véletlenül", és emiatt veszekedtem vele, mert ő csak bement a szobájába, direkt bezárta a kaput, nehogy vissza tudjon jönni a kutya, stb. Ma kért tőlem szívességet, én pedig nemet mondtam. Erre fogta, és direktből ráütött a kutyámra, de akkorát, hogy még nekem is fájt. Erre én meg ráütöttem meg kizavartam a házból, amire ő azt mondta, hogy úgysem ez az első alkalom, hogy megverem a kutyád, többször is csináltam, és fogom is, mert én azt csinálok vele, amit akarok.


És az, hogy ennyire félős a kutyám, máris betudható ennek a vallomásnak.

Viszont tudom, hogy hiába hívnék rendőrt, vagy állatvédőt, úgyis visszakerülne a házba. Gondolom egyértelmű, hogy anyámat és nagyanyámat nem zavarja a dolog.


Mi lenne jó megoldás erre? A barátomhoz nem igazán tudom vinni, mert ugye ott a másik kutya, és még ha normálisan fog viselkedni, azt mondták a suliban, hogy mellé csak lánykutya, és inkább kölyök lehet mellé, a verekedések elkerülése miatt. Az biztos, hogy itt nem hagyom a kutyámat, de nem fogok választani a két kutya közül, és már nem tudom megtenni azt, hogy cikázok ide-oda..:(


2015. szept. 2. 13:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Altatni egészséges kutyát nem lehet!

Ha más nem, akkor örökbe adás, esetleg menhely/fajtamentés segítségét kérve.

2015. szept. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem akarom örökbeadni, 7éve van velem, inkább halok meg minthogy örökbe adjam.

/plusz a menhelyek tömve, a gyepin altatnak eleget, fajtamentés kizárt, mert kb 100 fajtából van összerakva/.

2015. szept. 2. 13:22
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szájkosár mindkét kutyára, ivartalanítás és fegyelmezés kőkeményen és két külön box vagy kennel. Csak felügyelet mellett lehetnek együtt, nem kib.aszom az udvarra, én meg etyepetyézek a barátommal.


Mi az, hogy megüti valaki a kutyádat? Letépném a fejét bárkinek, aki az én kutyámra kezet emel!

2015. szept. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Az örökbeadáson (menhelyen) kívül csak az lehetne a megoldást, ha mégis magaddal viszed. Felügyelet nélkül nem hagyod együtt a 2 kutyát, külön kell zárni őket, ha nem tudtok rájuk figyelni. Valamint mindkettőt ivartalanítsátok is.

Én nem hagynám ott a helyedben, mert ahogy bánnak vele, az állatkínzás. :(

Ennél még egy menhely is jobb.

2015. szept. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Hazaviszed a kutyádat, ha szükséges, szájkosárban és elzárva tartod őket, és mindkettővel eljártok kutyaiskolába szocializációs foglalkozásra, kifejezetten azért, hogy az ő viszonyukat rakják rendbe.
2015. szept. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ha véletlenül ivaros kanok, akkor tökölés mindkettőnek.
2015. szept. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Andizsuzsi ***** válasza:

" Erre én meg ráütöttem meg kizavartam a házból"


??

2015. szept. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A nagybátyámra ütöttem rá!! A kutya azóta is retteg fél, még hozzám sem mer odajönni....és mindezt azért, mert (miután éveken át ellopta a kajánkat, pénzemet, mindent, plusz évek óta azt hiszi magáról, hogy ő az Isten, és megkért hgoy vasaljak ki neki egy ruhát, és nemet mertem mondani)!!!
2015. szept. 2. 13:58
 9/18 anonim ***** válasza:

ha ennyire szereted akkor miért merül fel az altatás?

amúgy nagyon egyszerű, facebookon a saját faladra írd ki ,vagy a városod csoportjára,hogy szeretnéd szerető gazdinak odaadni. ha valamelyik barátod fogadja be az előny,de ha idegen,akkor is köthetsz olyan feltételt,hogy megnézed milyen helyre megy és hogy pár havonta megkérdezed hogy van a kutyus.

szóval keress neki egy szerető gazdát!!! interneten megoldható,de tényleg ne add oda akárkinek!!

2015. szept. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem merült fel. Istenem...direkt azért írtam, hogy altatás és örökbeadás KIZÁRVA, mert egyiket sem fogom megtenni.

Soha nem is merült fel még a gondolata sem egyiknek sem..ez a lényeg! Ha ezt akarnám, ki sem írtam volna a kérdést..És, mint írtam, nem adom senkinek. Ezen a két lehetőségen kívül keresek megoldást, de úgy látom, hogy nem sokan értik a kérdésemet :(

A hasznos válaszokat köszönöm! Egyébként nem ivarosak, de a másik kutyában megmaradt a domináns viselkedés, az enyém lenyugszik egy pár perc után, de összeereszteni őket még nem mertük. Jelenleg ott tartunk, hogy minden nemű-korú állattal megvan a másik kutya - akit szintén soha, de soha nem adnánk oda senkinek, és választani se tudnánk - szájkosárban, de szabadon, viszont ha két másik kutya kicsit összeugat, vagy bármilyen más indok történik a nyugalom megzavarására, a mi kutyánk(amelyik a barátomnál van) egyből ráugrik a legközelebb álló kutyához, és szét akarja szedni. De a kezdetekben nagyon durva volt, szóval fejlődik, és teszünk is ezért, de nyilván nem két nap lesz. Volt is tervben, hogy együtt legyenek, de nem tudtam, hogy ilyen hirtelen kell ez a szükségmegoldás :(

2015. szept. 2. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!