Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A magyar amstaff tenyésztők...

A magyar amstaff tenyésztők hol vágatják kutyáik fülét?

Figyelt kérdés

2015. szept. 3. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Sehol,tilos,ha tenyésztők akkor tudniuk kell.
2015. szept. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Majd ide kiírják neked, ugye?
2015. szept. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
Maguk hentelik,vagy lefizetnek egy állatdokit.
2015. szept. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
Tenyésztők nem vágatnak, mert így már rég nem lehet kiállítani kutyát.
2015. szept. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
Az igazi tenyésztők sehol, mert törvényileg tiltott. Szaporítók pedig úgy, ahogy a 3. válaszoló írta.
2015. szept. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a lekezelő válaszokat (szokásos tuskók). Ami érdekes, hogy nem lehet, mégis a kiállításokon kb 10 kutyából 1-nek nincs vágva a füle. Tehát akkor a "nem lehet vágott fülű kutyát kiállításra vinni" meg az "igazi tenyésztő nem vágtja a kutya fülét" válasz mit keres a hozzászólások közt?
2015. szept. 4. 09:19
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan.. meg lehet nézni a magyar kenneleket, mind vágat fület. Csak nem mindegyik kutyának. Rengeteg PROFI magyar orvos a mai napig elvégzi a kupírozást. Minőségi munkát végeznek, viszont ezt meg kell fizetni.


Érdekes módon a farokvágásról nincsenek szentbeszédek stb, mert az legális..



Egy vágatlan fülű amstaff tulajdonosa.

2015. szept. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Végre egy válaszoló akinek megköszönhetem amit írt! Nevetséges hogy itt az emberek csak kötekedni tudnak, egy normálsi válasz helyett. Egyébként egyet értünk ebben. Amúgy lehet hogy tényleg nem is vágott fülűek az Amstaffok a mgyar kennelekben, hanem így születnek :D Így már érthető az a két válasz amit fentebb kiemeltem.
2015. szept. 4. 12:30
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztőknek meg vannak az orvosaik erre,sőt aki szerintem a határokhoz közel lakik akár külföldön is elvégezteti. Mivel vannak országok ahol lehet vágatni.

Viszont vannak olyan országok ahol kiállításon már nem megengedett így a Doberman is füllel és farokkal indul a kiállításokon. De ennek szerintem utána is lehet nézni.


Viszont mivel Magyarországon tiltott,így mindegyik orvos ellenkezni fog,még aki pl tenyésztőnek csinálja is.Mivel könnyen feljelenthetik.


Így vagy staffi gazdiktól érdeklődj vagy pedig tenyésztőknél.


Csak vigyázni kell,mert én annyi olyan staffit,dobermannt láttam amelyeknek nagyon elcseszték a fülvágást,hogy borzasztóan néztek ki.Akkor már maradtak volna "fülesek" :D

2015. szept. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod kielégítő és kultúrált. Megy a "zöld kéz"!
2015. szept. 4. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!