Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy dobermannak napi 2 óra...

Egy dobermannak napi 2 óra séta elég?

Figyelt kérdés

2015. szept. 5. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a panel körül rójátok majd a köröket, nem. HA apportoztok, Ő-V-ztök, akkor esetleg elég egy átlag példánynak.
2015. szept. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szimplán séta nem elég. Szüksége van szellemi feladatokra is: engedelmes, őrző-védő, apport, akár agility stb. Emellett már elég. :)
2015. szept. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem panel körül köröznénk és én csak a sétát kérdeztem és tudom hogy emellett még szellemi foglalkozásra ÖV-re vagy játékra is szüksége van.
2015. szept. 6. 09:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Neeeeeeeeeem nekünk is volt dobermanunk az egész nap csak futjározot a kertbe szoval nem legaláb 3 ora séta és egy ora futás LEGALÁBBBBB!!!!!!!!!!!
2015. szept. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mit jelent a napi 2 óra séta pontosan? Pl ha kint vagytok a futtatón vagy parkban és labdáztok,frizbiztek plussz a kutya haverokkal játszik akkor lefáradhat,ha tényleg egy nyugisabb példány. Ha aktívabb akkor nem igazán fog neki sokat jelenteni a két óra. Őrző védőre meg max heti 1x-2x tud menni,legalábbis nincs minden nap lehetőség ÖVre járni,szerintem,mikor legutóbb néztem egy kutyasulis óra rendet ott egyik héten 2 ÖV volt másikon 1.

De mondjuk ha hétvégenként eltudsz menni vele hosszabb sétákra,túrákra akkor hétköznap elég az aktív 2 óra.

Mondjuk nem írtad,hogy kertesben vagy panelban laksz.

Panelban reggel egy fél óra,délután mondjuk a 2-2,5 óra séta, este megint lehet 30 perc-1 óra.

ha kertesben akkor naponta a 2 óra séta plusz hétvégente kirándulás az elég,kertbe is letudod fárasztani agyilag,meg labdázni és ahhoz elég a napi 2 órás séta.


Igazából annyi,hogy egy tenyésztő által is mondott nyugodt dobit válassz az alomból. Egy pörgős munka mániás a fejedre fog nőni.

2015. szept. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kertes házban lakom és van még egy kutyám aki mellé jönne és még a sétán kívül vinnám kutyafuttatóra meg agilityzni és hétvégenként erdőben túrázni hosszabb időre.
2015. szept. 6. 13:12
 7/7 anonim ***** válasza:
naponta egyszer visszük ki a dobikat egy jó nagy futásra, mellette heti 4 tréning, 2 engedelmes, 2 ö.v. ha csak futni megyünk oda is betolok 1-2 engedelmes feladatot, aztán mehet a száguldozás. De ez igy elég nekik.
2015. szept. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!