Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek annak a jelei, hogy a...

Ezek annak a jelei, hogy a kutyám falkavezér akar lenni?

Figyelt kérdés
Erőszakolja a lábam,ha rászólok visszaugat és még morog is,valamikor rámugrik a 2 mancsával a mellkasomnak ugrik,és néz rám aztán elkezd nyalogatni,hiába szólok rá,ha idegen jön,az ölembe ugrik,és onnan ugat,akkor is hiába szólok rá,hogy csend legyen,mikor eszem akkor is hangosan ugat mellettem. Ez azóta van mióta elkezdtem vele tanítani,hogy én vagyok a falkavezér:S Kezdetben szépen ment,de egyre makacsabb,úgy néz ki,többet ártottam ezzel az egész tanítással,mint eredményt elértem. Mit csináljak?
2010. ápr. 14. 13:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A helyzet az, hogy nem akar a falkavezér lenni, hanem ő az. Arra, hogy egy megváltozott helyzetre és új viselkedésedre így reagál, teljesen természetes. Sőt valahol jó is, mert ő is észrevette, valami megváltozott... Most arról van szó, hogy látja, te a falka élére törsz, így próbál meggyőződni arról, valóban alkalmas vagy-e a feladatra. Ha ezeken a próbákon nem tudsz átmenni, akkor ő marad a vezér, ha sikeresen leküzdöd a lázadozó próbálkozásait, akkor te nyertél. Az, hogy ez a csata mennyire lesz könnyű, tőled is függ és a kutyád jellemétől is. Tarts ki, csináld tovább, jó úton jársz, hidd el! :) Ha elakadsz, írj, segítünk!
2010. ápr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2010. ápr. 14. 13:39
 3/15 anonim ***** válasza:
28%

Mért hagytad, hogy idáig fajulni a dolgokat?

Na de a lényeg, amikor erőszakolja a lábad az tök egyértelmű, hogy annak a jele, hogy ő áll feletted, vagyis ő a falkavezér, a többiről nem is beszélve. Na és ilyenkor azt csináld, hogy amikor csinálja rögtön megfogod levágod a földre, és a nyakánál "fojtogatni", ha ugat akkor adsz neki egy jó nagy pofont, ha odakap akkor is , majd fogd meg és kösd ki valahova, amíg lenyugszik. Ezt minden egyes falkavezéres dolgainál csináld meg.

Az a baj az emberekkel, hogy akinek ilyen szobacirkálója van, mindent megenged a kutyának, mert hogy olyan kis aranyos meg minden. És épp ez a baj, ezért lesznek ilyen agresszívak a kisméretű kutyák. Persze vannak kivételek!

2010. ápr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

És te honnan tudod, milyen kutyája van a kérdezőnek? :O

Lenyomni sem kell feltétlenül, van olyan kutya, amelyik sokkal finomabb jelzésekre is jól reagál. Persze ha nagyon domináns és olyan karakterű, akkor be lehet vetni ezt is, de az esetek többségében erre azért nincs szükség.

2010. ápr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

tök mindegy milyen kutyáról van szó ütni verni sohasem jó ötlet. Abban a pillanatban lehet hogy megoldja a helyzetet de utána aztán folyton azt lesheted, hogy a kutya mikor fogja ezt megtorolni vagy mivel bizalmatlaná válik veled szemben egy helyzetet rosszul lereagálva támadóvá válni veled szemben. Sokan mondják, hogy régen is így nevelték a kutyákat, csak azt nem veszik figyelembe hogy régen hány olyan eset volt, hogy a kutyák megtámadták az embereket még a saját gazdájukat is.

Nem tudom miylen módszert alkalmazo a falkavezérséget kialakításában de van itt egy négy részes cikk "hogyan legyek falkavezér" címmel. Nem túl hosszúak és roppant hasznos dolgok vannak benne.:


[link]


[link]


[link]


[link]

2010. ápr. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Az a baj hogy ennél a kutyánál odáig fajultak a dolgok, hogy amiket leírtam azok nélkül képtelenség megfordítani a falkavezérséget. Ez hogy aki enni ad neki azt mororgja meg ugatja? miről beszélünk? De ha elolvastad volna az ütést csak akkor mondtam ha visszaugat miután lenyomja a földre.


És onnan veszem hogy kistermetű, mert gondolom nem fog egy 25kilós kutya az ölébe ugrani és onnan ugatni ha jön valaki, mert ez is azt mutatja, hogy megakarja védeni a falkáját.

2010. ápr. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%
háhá a második hozzászólónak amximálisan igaza van miről beszéltek nagy hozzáértők ha egy kutya ugat meg morog amikor enni adnak neki akkor elég nagy gáz ha egy kutya rámordul a gazdájára nincs választásod. vagy ha , mással probálkozol ennyit értesz hozzá olvassátok nyugodtan a mai modern irodalmat, de ne feledjétek akkor is kutya én egy pár kutyát felneveltem volt dobermanom most amstaffjaim vannak, de mindegyiknek kiehetném a szájából a falatot akkor sem morogna meg sohasem az meg hogy emgtámadjon elképzelhetetlen. Valamit nagyon rosszul csináltok de borzasztóan.
2010. ápr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem akkor morog,ha evés közben simogatom,vagy a táljába nyúlok,azt hagyja,nincs egy hangja sem,sőt ha rászólok evés előtt,hogy hagyd,nem a tiéd,lerakhatom a földre az ételt,neki sem kezd az ételnek!! Ezzel nincs is baj,pl.ha asztalnál eszem,akkor oda sem jön,a helyéről nézi hogy eszem,és megvárja,hogy ő kapjon enni,a gond akkor kezdődik,ha mondjuk a szobában a fotelben nekiállok ropogtatni valamit,pl. ropit,ott viszont odajön elém,és addig ugat még nem kap egy falatot legalább,tudom,olyankor pont nem szabad adni,ezentúl nem is fogok. De azt nem értem,hogy a konyhában miért várja ki a sorát,a szobában meg miért erőszakoskodik. Aki érti írja le légyszi,hogy ez mitől lehet.
2010. ápr. 14. 18:09
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja és igen,valóban kistermetű kutyáról van szó.De van egy nagyon nagy is,az is hagyja,hogy simogassam evés közben,ez oké is,el is vehetem a nagy elől is akkor sem morog. A nagy meg egyszer belém is kapott mikor a labdáját el akartam venni,azt rettentően félti,pedig ez nem helyes. Az ételét nem,de a labdájáért meg is harapna,ez miért van? Kérlek segítsetek. A naggyal pont ezért játszani is képtelenség:(
2010. ápr. 14. 18:12
 10/15 anonim ***** válasza:
49%

a 2. hozzaszolo hallatlan baromsagokat ir es a leirtak alapjan egy aljas allatkinzo!

Tudni ellene mar a 21. szazadban, hogy agresszivitast alkalmazni allatoknal TILOS!

Agresszivitasra agresszivitas lesz a valasz! Ha utod,-vered a kutyad, attol nem jolnevelt lesz, hanem egy lelkileg, testileg terrorizalt kutya, amelyik egy ido utan kiszamithatatlan lesz, es tamadni, harapni fog! Ha megutod a fejet, akkor azok utan akkor is tamadni fog, amikor simogatni akarod, mert megtanulja, hogy ha te a kezeddel kozelitesz feleje, az neki rossz lesz, fajni fog. TILOS a kutyat bantalmazni!

A kerdezonek pedig: A kutyad valoban falkavezer, de ne hidd, hogy attol lett ilyen, mert elkezdted tanitani. Valamit rosszul csinalsz, csak nem vagy tisztaban ezzel, sot lehet, hogy meggyozodesed, hogy mindent jol csinalsz, de a leirtak azt bizonyitjak, hogy nem. Belinkelek neked egy tokeletes sorozatot, ami reszletesen bemutatja a falkavezerseget es a kutyanevelest. Minden problemat bemutat, meg a 2. valaszolo ostobasagaira is teljesmertekben racafol! Az egyik reszben be van mutatva, miert nem szabad a kutyat bantalmazni es milyenne valik egy bantalmazott kutya.

Majdnem minden reszben elohozza a laberoszakolast, a morgast, az olbeugralast, az agybanalvas kovetkezmenyeit es sok sok mast! Sajnos egy ora, mire lejon egy resz, de neked kulonosen ajanlom, mert ha megnezed az elso evadot nagyon jol megtanulhatod a kutyak nyelvet! En a szobacirkalo yorkimon alkalmazom a trukkoket es orokke halas leszek a sorozat feltoltojenek, mert megsporoltuk a kutyasulit. Mintayorkim van :)

[link]

2010. ápr. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!