Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fóbiám van! Mit tehetek?...

Kutya fóbiám van! Mit tehetek? Nem utálom a kutyákat, semmilyen állatot nem utálok, még a patkányokat sem, de egyszerűen ha kutyát látok hányingerem van, és kiver a veríték, és undorodom tőle.

Figyelt kérdés
tényleg nem utálom ezeket az állatokat, és ez nekem is rosszul esik, de nem tudok mit tenni. mit tehetek? jártam már pszichológusnál 1 évig más miatt, erről is szó esett de kb mint halottnak a csók annyit ért a terápiája... és megvallom őszintén nincs több kidobni való pénzem!
2015. szept. 8. 16:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
95%

A pszichiáter sem feltétlenül gyógyszerez, ha te nem akarod.

Nos, a kezelés nagyon leegyszerűsítve a következő ilyen jellegű fóbiáknál: először fotón nézegetsz kutyákat, majd fotón megérinted. Majd élőben nézegetsz kutyákat. Megérinted valamilyen tárggyal (még nem kézzel, hanem pl. egy bottal). Végül megérinted kézzel is. Rájössz mindeközben, hogy nem történt semmi. Így lehet kioltani a fóbiát. Közben előfordulhat, hogy szükség van szorongásoldó gyógyszerre egy-egy fázisnál, ezt orvossal kell megbeszélni.

Persze ez így leírva túl egyszerűnek tűnik, de ez a menete a kezelésnek.

Természetesen amikor már ott tartasz, hogy élő kutyával "dolgozol", ahhoz olyan kutya is kell, amelyik garantáltan szelíd, nyugodt, idegenekkel is.

2015. szept. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
90%
nekem is régen kutyafóbiám volt!lett egy kutyám és azóta nem félek tőlük :D
2017. márc. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
44%
Annyit, hogy megpróbálsz egy kutyával lenni minél többet.. Ha nem megy akkor beletörődsz, hogy macska lelkű vagy, és kerülöd a kutyákat. Ez olyan, minthogy félek a békáktól, és kertesházban élek.. Nem tudok ellene mit tenni, de együtt lehet vele élni. Legalább beteg nem vagyok(lekopogom)
2018. jan. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hát, nagyon remélem, hogy ugyanúgy tartózkodsz a kutyákkal szemben. 😂😂
2021. júl. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!