Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a nagypapa...

Hogyan vegyem rá a nagypapa kutyáját, hogy ne bántsa a macskánkat?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk és van egy cicánk,akit családtagként szeretünk.6 éves,értelmes cica.Kint és bent is van,ahogy kedve tartja.Viszont a nagypapa kórházba kerül minimum 10 napra,és magunkhoz kell vennünk a kutyáját.Aki meg szokta kergetni a macskákat.Azt nem tudjuk,hogy mit csinálna ha utolérné őket? Egyébként aranyos,14 éves vizslakeverék.Mit csináljunk,hogy ne bántsa? A cica hozzászokott a szabadsághoz,nem hiszem hogy kibírná majd 2 hétig a lakásban.Az a baj,hogy ahol a bejárat (cicaajtó) van,ott lenne a kutya is,mert van egy fedett rész,ahol védett helye lenne.Persze a kertben is szaladgálhatna!Reménytelen öszebarátkoztatni őket?
2010. márc. 12. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A macsek már sztem egy eset után bizalmatlanul fogadná a kutyát. Inkább bírja ki a cica odabent, biztonságban.
2010. márc. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idő alatt ne reménykedj barátságban. Viszont bízhatsz a macsek intelligenciájában, tud ő vigyázni magára! Ha nem megy ki, akkor valószínű, hogy veszélyesnek érzi, ha kibátorkodik, akkor megvédi magát, vagy egy fán várja meg a vész elmúlását. Gondolom a nagypapa kutyája sem vérengzős fajta, "csak" szereti megkergetni a macskákat.
2010. márc. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Egy napra már itt volt,és csak nézte a cicát mikor fogtuk mindkettőjüket.Nem vicsorgott rá,már nem is lát nagyon jól.A cica félt tőle és bent tartottuk,és akkor engedtük,ki,ha elmentünk sétálni a kutyussal.Két hétig elég strapás lesz így,de olvastam a "szomszéd kutya széttépi a macskáimat" fórumot,és megijedtem.Igaz,ott németjuhászról írnak.
2010. márc. 12. 19:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez a dolog kutyafüggö!

Az én kutyám nagyon szereti az állatokat.

Három évvel ezelött történt:

Hatalmas éjszakai zivatar után egy tavaszi reggelen a kutyám kiszökött a kapun, s néhány házzal lejjebb, az utca túloldalán megállt. Figyelt és csóválta a farkát. Odamentem, kiváncsi voltam, mi lehet az ami ennyire érdekli.

A keritésen belül egy picuri 6hetes teknöctarka kiscica nyivákolt. Amikor a kutyám vakkantott neki akkor nagyokat fújt és felborzolta magát. Egy pár percig figyeltem öket aztán meguntam s szóltam a kutyámnak: " Na! Gyerünk haza!"

El is indult a kis drágám de nagyon lassan s mindig vissza-vissza tekintgetett. Én már a kapunál álltam amikor látom: jön a kutyám s kis utánfutó kocog tisztes távolságban, de azért mögötte. Eleinte féltem, hogy megöli, akaratlanul megfojtja, mindig szólni kellett, hogy ne fogja meg, hagyja békén, finoman szeretgesse mert mi is szeretjük a cicát. Nagyon ügyesen, pár nap alatt megtanulta, hogy bánjon vele. Addig cicát csak messziröl látott és mindet megkergette. Az a lényeg, hogy éreztetni kell, hogy a cica törékeny, fájhat neki, ha megharapdálják. Én a kezembe fogtam és megszagoltattam a kutyával aztán letettem, de nem engedtem oda a kutyát. Fontos, hogy a kutya lássa enni a cicát de soha ne az ö táljából. Meg tudják szokni egymást a kutyák és a cicák egész jól.

A kutyám úgy vigyázott aztán a cicára, mintha a kölyke lenne s a cicó a legjobb barátja lett, elzavarta a csavargó kutyákat is a házunk elöl:) amikor Angie tüzelt.

Szóval szerintem mivel mindkettö felnött, igy hosszabb ideig tarthat, de szerintem nem lehetetlen. Az a kutya amelyik nem vicsorog és nem borzolja fel magát, csak csóvál, az elfogadja a macskát. A cicó is meg tudja szokni. az orrösszeérintgetés a cicáknál fontos jelkép.

Próba- szerencse- odafigyelés- türelem- dicséret- szeretet = BARÁTSÁG.

Mindkettöt szeretni kell a másik szeme láttára és akkor nem lesz féltékenykedés.

2010. márc. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Akiteki ***** válasza:

14 évesen már nem hiszem, hogy annyira szét akarná tépni a cicát. Nekem nagy macskavadászok a kutyáim, de az itthoniakat nem bántják. Sőt, ha jön hozzánk egy idegen kutya, ő is tudomásul szokta venni, hogy a cic falkatag.

Az első cicával úgy szoktattam össze őket, hogy szájkosárban mutattam meg a kutyáknak. (Nem a macskán volt, mielőtt valaki megkérdezi:))

2010. márc. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az aranyos történeteket!Gondoltam én is,hogy szájkosarat adnék a kutyára,ha a cica közelébe akarom engedni.Arra is gondoltam,hogy a cica párnáját odateszem a kutya fekhelyére,hogy érezze a szagát.Mikor 1 napig itt volt a kutyus,fogtuk mindkettőjüket,úgy mutattuk be egymásnak,hogy családtag.Azért felügyelet nélkül nem hagyjuk kettőjüket!
2010. márc. 13. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!