Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám gyakran bekattan....

A kutyám gyakran bekattan. Mással is volt ilyen, mit lehet vele tenni?

Figyelt kérdés

Mai eset,amiből elég sok van,havi 1-2 alkalom. Fekszik a kutya az ágyam mellett,ahova a plüsseim vannak lerakva. Azt látom,hogy elkezd bunyózni a plüssökkel :) Rászólók,hogy hagyja abba,nem hagyja abba. Odanyúlok a plüssért morog,és tiszta dili. Végül azt a módszert választottam,hogy a kutyát szedem le a plüssről,így nagy nehezen lerángattam róla. A plüssöt felszedtem az ágyra. Fél percig nyugi van,egy nagyon pici mozgás,újra beindul,következő plüssre. Az eljárás ugyanaz,kutya le,plüss fel az ágyra. Ezt kb. megcsinálta mindennel,amit a földön talált,díszvánkosok,többi plüss,de még a lábammal is próbálkozott. A legnagyobb baj,hogy félperc plüsstépés,és gyömöszölés után ez az egész szituáció arra megy ki,hogy mindent megdughasson,amit talál. :(Nagyon sokáig tart,amire megharcolom vele azt a dolgot,kb. 20 perc,míg lenyugszik.A szőnyegre egyszer csak kifekszik,amit egész addig próbált maga alá gyűrni,hogy megdughassa.

Eddig az a megérzésem volt,hogy le akarja dominálni egyszerűen engem,és a lábamon próbálkozid,amióta viszont elkezdte a plüssel,a szőnyeggel,és mindennel,amit a szobában talál,már nem vagyok benne biztos.

A dominálás ötletet azért is vetettem el,mert mindig én győzök felette,és soha nem engedem meg neki,amiből következik,hogy a kutya 1-2 vereség után feladja,nem???

Kérlek titeket segítsetek,el vagyok keseredve!

Köszi! :)


2015. szept. 12. 09:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ezért kéne elvinni kutyasuliba, vagy házhoz hívni kiképzőt, mert minden kutyának más az elégséges/szükséges büntetés. Van, amelyik összepisili magát attól is, ha rondán nézel rá, meg van, amelyik arra is szarik, ha úgy földhöz vágod, hogy nyekken. Némelyiknek elég egy atyai saller, a másiknál meg fel kell vonultatni a lelki hadviselés egész tárházát, mire valamit végre észrevesz. Kismillió módon lehet tiltani/büntetni, ne várd el, hogy látatlanban megtippeljük, hogy a tiédnél mi fog beválni. Akárhogyan is, de gyorsan és egyértelműen kell leállítani.
2015. szept. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Egyébként teszteld le ki a főnök, játék közben spontán nyomd le a nyakánál fogva úgy hogy oldalán fekszik és a nyakát nyomod a földhöz és közbe morogsz rá, de nem agresszíven csak olyan "falkavezérsen" és ha megkukulva vár és nem izeg mozog, akkor tudja, hogy te vagy a főnök. Próbáld ki. Ha nem hagyja vagy visszakap, akkor meg kell értesd vele, hogy közel kerülhet a halálhoz ha nem hódol be. sok sikert
2015. szept. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Le van mozgatva a kutyád rendesen? Szellemileg és fizikailag?
2015. szept. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Szellemileg mindig le van szívva minusz tartományig.

Fizikailag nem mindig merül ki sajnos,de általában azzal is igyekszem.

2015. szept. 13. 09:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!