Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nyerjem vissza a...

Hogyan nyerjem vissza a kutyám bizalmát?

Figyelt kérdés
Most kilenc hónapos a kutyám egész kiskorától neveltem amit a Jan Fennel könyvre alapoztam. Viszont mikor elkezdett serdülni egy elég nehéz időszakom volt, sokszor türelmetlen voltam vele és sajnos volt rá példa hogy megütöttem. Szerencsére félni nem fél tőlem, de előfordul hogy hogy megijed a kezemtől.. Jóvá tehetem még valahogy??
2015. szept. 16. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Tegyél olyan mozdulatokat, amitől megijed, örülj hozzá hangosan, látványosan, és simogasd meg - még ugyanabból a mozdulatból, szóval nem beijeszted és utána simi, hanem maga az ijesztő mozdulat torkollik dögönyözésbe meg nagy örülésbe.

Legközelebb meg ha fel akarod pofozni, ne várd meg, amíg annyira felidegel, hogy már idegből csinálod. Tárgyilagosan kapjon egy sallert, ha szüksége van rá, és kész, nem kell ebből lelki kérdést csinálni. Ő sem fog ráparázni, ha te sem teszed.

2015. szept. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%
Simogasd sokat, adj kézből finomságokat, és ha legközelebb megütöd (van pár eset, amikor kell - mint amikor a kutyám őzeket kerget a mezőn. Ha egy vadász meglátja, kérdés nélkül lelövi) akkor ne kézzel üsd meg, hanem újsággal vagy pórázzal.
2015. szept. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előzőek leírtak mindent. Nagyon idegből tényleg nem szabad megütni, de ha valami égbekiáltó rosszaságot csinál akkor egy nevelő célzatú tasli csak a javára válik.


Én is volt, hogy kiosztottam neki pár pofont (kölyök kutyára akart ráugrani nem épp baráti szándékkal),de többnyire csak a fenekére, combjára sózok néha rá, azt is akkor, ha pl. póráz nélkül el akart totyogni mellőlem engedély nélkül. Vagy tiltás ellenére rámenne egy mókusra. Ilyenkor nem látja mire készülök és nem is kap nagyot, csak épp hogy kicsit rácsattintok.



Én úgy vagyok vele, hogy nagyon szép meg jó a pozitív megerősítés, de azt is a helyén kell kezelni, nem lehet minden CSAK azzal megoldani. Ha nem idegbajos állapotban ütöd meg a kutyát, hanem célzottan valamiért kap egy taslit, vagy még jobb egy váratlan oldalba bökés, fenékre csattintás, ami kizökkenti, akkor az csak a javára válik, az életét mentheti meg. Pl. ha azon gondolkozik hogy hallgassak a gazdira vagy inkább szaladjak át az úton a mókushoz? Vagy terrorizáljam tovább a másik kutyát, vagy vegyem komolyan hogy a gazdi azt mondta hagyjam?


Nálam nagyon fontos, hogy komolyan vegyen pl. egy "marad" parancsot és ne ügyeskedjen.


Mindemellett nagyon fontos a pozitív megerősítés is. Gyakorolj a kutyáddal sokat, a jutalom lehet falat és simogatás felváltva. Amikor jól csinál valamit dicsérd, adj neki javítási lehetőséget, ha hibázik.

Ne csak büntesd és fegyelmezd, teremts olyan helyzeteket, amikor sikerélménye lehet!

2015. szept. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valaki jókedvből lepontozta az első kettőt, pedig jót írtak...

Részemről megy a zöld pacsi.

2015. szept. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!