Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy nyerjem ele egy lovardai...

Hogy nyerjem ele egy lovardai ló bizalmát?

Figyelt kérdés
kb 10 éves sportpóni, kanca Amikor először találkoztunk megszagolta a kezem én pedig megsimogattam. Most amikor meglát befordul, nem nagyon szereti ha simogatom. Csak azért van mert összeköti velem a munkát és nincs kedve kimenni? Amikor kintvagyunk legtöbbször szépen megy. Soha nem bántottam. És nem tudom miért csinálja. :' (
2012. aug. 10. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Vigyél neki többször almát, répát, simogasd, csutakold sokat, előbb utóbb megbarátkoztok. :)
2012. aug. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy lovardai ló nagyon sok emberrel találkozik, ahhoz, hogy bizalmatlan legyen és visszahúzódó elég akár egy olyan alkalom (aki valószínűleg nem te voltál) hogy valaki úgy nyúlt hozzá ahogy nem kellett volna és már ilyen.


De ettől még nem lehetetlen, hogy bízzon benned, a lovaknak nagyon jó a memóriájuk, csak próbálj ne "egy lenni a sok közül". Lovaglás után is tölts vele sok időt, ha van rá lehetőséged legeltesd, vagy akár mosd le, próbálj meg minél több közös földi programot beiktatni vele. :)

2012. aug. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kajával (almával répával) barátkozós módszer nem a legjobb szerintem, ha bizalmat akarsz közted és a ló között azt tényleg csak rengeteg együtt töltött idővel, sok gondoskodással lehet elérni.
2012. aug. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, mert az iskola lovak általában már be vannak fásulva így elég nehéz velük kapcsolatot teremteni. Ahhoz, hogy lóval jó kapcsolatot alakíts ki, minden nap látnia kell téged. Vidd ki, legeltesd, takarítsd, sétáltasd. Mutass meg neki ijesztő dolgokat és így szépen lassan elnyered a bizalmát. De ehhez miden nap kell hogy lásson. És hol láttad a felsorolásomban a jutalomfalatot??? Sehol. Mert az marhaság. Akkor a ló úgy fog téged köszönteni, hogy "Megjött a répaosztó". Aztán meg mehetsz a francba. Jöhet a jutalom falat, de valamit valamiért alapon. Szóval ha megcsinált neked valamit, de az is csak rávezetésképpen. Szóval csak egy ideig szabad jutalom falatozni. A lényeg, hogy legyél gyengéd, suttogj neki, beszélj hozzá, simogasd. Erre a lovak vevők. Pont erre vevők a lovak. Ugyan akkor nem biztos, hogy ezzel elnyered a bizalmát. Kell még hozzá, a következetesség, a határozottság. Amit csinálsz körülötte annak határozottnak kell lennie és biztosnak kell lenned magadban.
2012. aug. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nem tudom, nekem ezzel van egy vicces storym :) volt egy iskolaló, aki senkit nem szerretett (engem se) és egyszer csa elkezdtem énekelni neki halkan, ő meg kidugta a fejét, és szépen végighallgatta. Azóta jóban avgyunk :)


am ez nem minden lónál jön be, már próbáltem :DD

2012. okt. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!