Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kerül ki mindenki,...

Miért kerül ki mindenki, ennyire félelmetesnek tűnünk?

Figyelt kérdés

Van egy befogadott staffordshire terrier keverék kutyám. Kan, igaz, ivartalanított, de a kutyák elleni agresszióján még van mit javítani. A suliban már nagyon sok dolgot elsajátítottunk, de mondták, hogy ha megyek vele sétálni, akkor próbáljam meg közel vinni más kutyához úgy, hogy ne tudjon odaérni, de találkozzanak, hogy szokja a kutyák jelenlétét, és azt, hogy nem kell egyből bunyózni.


Viszont ha lemegyünk, mindenki kikerül, hiába próbálom közel vinni, mindenki akkora kerülőt tesz, hogy esélyem sincs, még csak leszólítani sem őket, hogy hagy vigyem már el a kutyája mellett az enyémet kellő távolságban.


Pedig 2 kutyafajta dominál a lakótelepen, az egyik a bichonok (vagyis a fehér kis társasági kutyák, nagyon nem ismerem a fajtákat, bichon bolognese, havanese, ilyesmik), és a staffok. És még ők is elkerülnek. (bár lehet, hogy az ő kutyájuk is zabi).

Pedig nem rég odafutott egy spániel méretű vékony kutya az enyémhez, támadási szándékkal, majd félméterre megállt, és bámulta a kutyámat. Az én kutyám pedig érdeklődési szándékkal vizslatta a kutyát, semmi agresszió nem volt benne, tudom, ismerem a kutyámat, még ha nem is velem nőtt fel, tudom, hogy ha valakit meg akar támadni, akkor az már az első percben megtörténik. És majdhogynem sikítva rohant a gazdája elvinni a kiskutyát.


Inkább hagyjam ezt a lakótelepi barátkozást, és maradjak a suliban lévőkhöz szoktatáshoz? (csak az a baj, hogy pont ez a lényege a kutyámnak, hogy akiket ismer, azzal már hellyel-közzel elvan, de az új kutyák mindig "felizgatják"..


2015. szept. 18. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:

A bichonosok biztos féltik a kutyájukat a staffisoknak meg ugyanolyan antiszociális kutyájuk van :)


Ne a lakótelepen sétáltasd akkor, hanem menj forgalmasabb helyre. Rövid póráz, kutya láb mellett és szépen sétálj el a többi kutyás mellett.

2015. szept. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is staffi keverékem van, általában csak "rohadt dögnek" szokták hívni, ha meglátnak vele az utcán. Meg követelik a szájkosarat. Na most az én kutyám a legbűbájosabb kutyalány, akit valaha láttam. Jó nyilván a testfelépítése az olyan, hogy 27 kiló színizom, de a legagresszívebb dolog, amit valaha láttam tőle, az a fűben fetrengés volt. Meg hát macskákat kerget, de pl a kisgyerekek teli vigyorral ismételgetik, hogy "vau-vau", ő meg ráncolja a homlokát, hogy oké, akkor lehet simizni. Meg így spontán megfogják az orrát, ő meg tűri, mert bármit eltűr, a szájában is lehet turkálni, az se érdekli. De elsőre egy staffi tud félelmetesnek tűnni, igen.
2015. szept. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Pedig amúgy sokat javítana, mert eddig nem igazán csípte, ha emberek mellett mentünk el (támadt mindent és mindenkit), és addig ismételgettem vele azt, hogy elmegyünk emberek mellett, hogy megszokta, hogy van más ember is a földön, és senki nem bánt senkit.

Csak az a vicc az egészben egyébként, hogy akinél ilyen kistermetű kutya van, kb. a 80%-ánál a kiskutya őrjöng a pórázon az én kutyámra. Az enyém meg észre sem veszi őket szinte.. legalábbis nem csinál belőle bulit..


Sajnos nagyon nem tudom messzebb vinni, csak amennyire ő bír sétálni, mert a buszon is érdekes fordulatokat szokott produkálni :/


A staffosok sokszor csapatban játszanak, de ha meglátják az én kutyámat, akkor pórázra veszik a sajátjukat, nem értem, mert előtte meg ugye önfeledten játszanak a kutyák. De lehet csak egymást szeretik, aztán más kutyát meg lehet ők sem szeretnek :D Mint az enyém, hogy a sulis kutyákat megszokta, de az idegeneket még nem..remélem, hogy hamar megváltozik, és ha nem is barátkozó típus lesz, de ne legyen már ilyen bunkó :D Nekem az a lényeg, hogy normálisan viselkedjen, nyilván, ha nekimennek, akkor nem fogja magát hagyni soha, de ne kezdeményezzen már balhét :D Meg ne az legyen, ha leállok egy kutyás ismerőssel beszélgetni, hogy körülötte forog a világ, mert ő épp agresszív :D

2015. szept. 19. 06:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Járjál továbbra is suliba, sétálj sokat a kutyával és a környezet lassan, de megszokja, hogy a kutyád nem egy gyilkológép. Nekem kb. 3 év kellett, hogy a lakókörnyezetben ne kerüljenek nagy ívben. Jó, persze, voltak, akik rögtön nyitottan barátkoztak - ez sokat számított. Szintén sokat számít, hogy a kisgyerekek ha megakarják simogatni, akkor leültettem, és segítettem a kiskölyöknek, hogy hogyan nyúljon a kutyához, ne az legyen az első lépése, hogy átkarolja a nyakát, stb. Most már jövet-menet szint megsértődnek, ha a padon ülő anyukákhoz, nagymamákhoz nem megy oda a kutya, hogy megsimogathassák. Időbe telik, míg a többi kutyás is odaengedi a sajátját. Nekünk most egy 4 hónapos csivava a spanunk, a picinek lefekszik az enyém, az meg ugrál rajta, körülötte, örömködik a nagynak. Szóval adjál időt a környezetednek is. Sokat számított pl., hogy ha jöttek szembe, mellettem, mögöttem, akkor szóltam a kutyának, hogy gyerünk, gyerünk, mert elkésünk a suliból, stb. Valamilyen formában én is küldtem a jeleket a környezet felé, és volt idejük kiismerni a kutyát, hogy tényleg nem egy gyilkológép. Nekem pitem van, és nagyon jól tudom, hogy most te min mész keresztül :) Időbe telik sajna, hogy az emberek elfogadják. Nem mondom, még ma is sokan átmennek a túloldalra, de minden emberrel nem fogok foglalkozni. Nem azt sugallom, hogy a kutyád legyen a játszótér "bohóca" és mindenki simizheti, mert az se jó, de ha valaki pozitívan nyit, akkor használd ki az alkalmat. És kitartást.
2015. szept. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert az a nem alaptalan sztereotípia alakult ki, hogy a staffi/pitbull gazdik 90%-ban nem értenek a kutyákhoz és csak divatból tartanak ilyen fajtát.
2015. szept. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, mondjuk ez is benne van a pakliban.

Például volt, aki elkezdte nekem mondani, hogy neki is pitbullja van (mondjuk az enyém staff, de mindegy, elnéztem), és mondja, hogy kölyökkorban ilyen cuki volt, meg olyan cuki, de most meg minden kutyát megtámad..ez tipikus esete annak, hogy sokan "menőségből" tartják ezt a fajtát. Én meg erre azt mondtam, hogy én most próbálok javítani a bunyózási szokásain, de ha velem nőtt volna fel, nem lenne ilyen problémája, abban biztos vagyok. Ahogyan nem félne az emberektől sem(és lépne fel velük szintén agresszívan)...


Sajnálom, hogy ennyire szét lett cseszve ez a fajta. Egyébként hozzám véletlenül került, először csak ideiglenesre, de aztán (kb. fél nap leforgása alatt) eldöntöttem, hogy magamhoz veszem, mert nagyon durván összehangolódtunk :) De ha egy tacskó lett volna, vagy egy német juhász, tuti őket is magamhoz veszem örökre :D

Eddig 3 kutyám volt, mindegyik "csak addig marad, amíg nem találunk megfelelő gazdát neki"- szöveggel indult, aztán mind megmaradt :) nem megy nekem az ideiglenesség:D

2015. szept. 19. 15:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is idiként kezdtem, és maradt :)
2015. szept. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!