Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka vagy kan kutyát elönyöse...

Szuka vagy kan kutyát elönyösebb venni?

Figyelt kérdés
Hogy melyiknek mi az előnye, meg a hátránya. Értem itt azt, hogy a szuka kutyák nem jelölgetnek, úgy mint a kanok. De, a szuka kutyákra figyelni kell jobban, nehogy megtörténjen a dolog, és kiskutyák legyenek akaratlanul. Sok ismerösöm a szukára szavaz, mert nem jelölgetnek folyton, és álítólag békésebbek. De sok ismerösöm azt mondja nem annyira jó a szuka, mert ha pl, valaki bent tartja, az törölheti fel a vért a padlóról. A kan kutyák nagyobbak, és erösebbek. De, lehet hogy harciasabbak, mint a szukák. Ilyenekre gondolok. Szerintetek, kan, vagy szuka kutyát jobb-e tartani? Miért?
2010. márc. 13. 18:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%
ivartalanitott szuka .. nincs annál jobb
2010. márc. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%
Nekem mindkettő van. A kan kutyusomat minden környékbeli kan kutya megugatja és utálják is szegényt. A szuka kutyámat mindenki imádja, ivartalanítva van, nincsenek vércseppek.
2010. márc. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
50%
szuka.vért törölgetni?naja egy évben kétszer.a kan kutya többször jelölget,azt ugyanúgy fel kell törölni.és ha a kan kutyád felcsinál egy szukát,ugyan akkora szívás a szuka gazdájának,mintha neked lenne szukád,és az lenne vemhes.lehet,hogy a te hibádból egy alomnyi kölyökkutya hal meg az utcán.Azért szuka,mert kedvesebb,nyugodtabb.
2010. márc. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
mindekét nemű kutya lehet bújósabb és magának valóbb is. én jobban kijöttem a kan kutyáimmal, mert ragaszkodóbbak voltak.
2010. márc. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
és egy ivartalanított kan kutya, ha ivarérés előtt ivartalanítják, vagy ha elfogadtatod vele, hogy te vagy a főnök, akkor nem jelölget. de ugyanígy az ivartalanított szukák vérzésével sincs gond (törölgetés ...)
2010. márc. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
34%
nekem 4 kan kutyám volt. talán olvasni kellene kutyakiképzésről, vagy tanulni róla, mielőtt leírjátok a kan kutyákat. meg kell tanítani, még gyerekkorában, hat hetesen, hogy ki a főnök, ezért érdemesebb kölyökkutyát venni, ami felnőttkorában szinte 'anyukaként' tekint rád.
2010. márc. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%

Na hoopá,imádom az ilyen kérdéseket.

Ez olyan,hogy melyik,jobb ha lányom vagy fiam születik??

Hát a lányok bújosabbak,de a fiúk erősebbek.

Itt a bibi!!Van olyan fiú aki bújosabb,ugyan ez van a kutyáknál is.


Meg ha a kutya megvan nevelne akkor meg főleg ha még ivartalanitva is van!


Nekem LAKÁSBAN vagy beagle kutyám,aki 4 éves koráig kinti kutya volt,nem is nagyon volt bent,de sajnos panelba kelett költözni és inkább hozztuk.

NIncs ivartalanitva és egyszer nem jelölt be ,pedig 5 éves mostmár,és egyszer nem pisilt,kaikilt be a házba,mert viszem rendesen sétálni és tudja mit szabad,mit nem.

Nem értem miért kell a kan kutyákat leírni.A szuka kutya se lesz attól kedvesebb,ENGEDELMESEBB,aranyosabb,hogy ő nem kan.Errről ennyit.

2010. márc. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha ivartalanítod egyik sem jelöl.

Nekem szuka kutyám van, és szerintem az is lesz mindig. De az összes kutyámat ivartalaníttatni fogom. Sokan azt mondják, h szukát érdemesebb venni, ha nem akarsz domináns kutyát. Hát ehhez képest az én kutyám annyira domináns, hogy mindig be kell tartanom a szabályokat, ha én akarok a vezér maradni, meg simán neki megy a 2x akkora roti szukának. Bár ivartalanítás óta csökkent ez, már csak az olyan szukákkal csinálja akik ismeretlenek és velük se mindig szerencsére.


"A kutyánk legyen kan vagy szuka Vissza a hírekhez


A kutyánk legyen kan vagy szuka

Mikor végre eljutunk ahhoz a felelősségteljes elhatározásig,


...hogy családunkat egy négylábú szimatoló jószággal bővítsük, sok döntéssel kell még szembenéznünk. Ezek közül egyik a kiválasztandó kutya nemét érinti. Kan vagy szuka legyen az új jövevény? Egyáltalán nem mindegy.


Sok vélekedést hallhatunk arról, hogy milyen nemű kutyát érdemes tartanunk. Sokan állítják, hogy a szuka kutyák odaadóbbak, jobban szeretik otthonukat és jobban bánnak a gyerekekkel. A kan kutyák mellet említik sokan, hogy sokkal kiegyensúlyozottabbak, mint nőnemű társaik, ráadásul kevesebb gonddal járnak. Milyen problémákkal kell szembesülnünk az egyes ivaroknál?



A kanok - mert pisilni azt ugye kell

Az első kanokat, érintő problémát a szobatisztaságra való nevelésnél fogjuk tapasztalni. Bár ilyenkor mindkét nemnél küzdelmes életszakasz elé nézünk, mégis a rosszcsont fiúk rátesznek még egy lapáttal. A szuka kis korától kezdve, ha kis- vagy nagydolgát végzi, leguggol. A kan a kisdolog végzésénél a lábát felemeli és valamely bútorunkat, vagy a falat így biztosan megtiszteli lakásunkban. A pisiléssel később is problémáink lehetnek. Míg a szuka kutyák általában gyorsan, egy menet alatt végeznek a dolgukkal, addig az ivarérett kanoknak természetesen, muszáj a park összes fáját egyenként megjelölniük.



A szerelemért mindent

Az eszeveszett fajfenntartási ösztön mindkét nemnél különféle kihívásokat rejteget számunkra. A kan kutyáknál a csatangolás a legfőbb probléma. A kan kutyák van hogy 5 km-es körzetben megérzik a tüzelő szuka szagát. Ebben az esetben természetesen minden eszközt bevetnek, hogy felkeressék őt. Ebből adódik, hogy az elcsatangolt kutyák 90%-a kan.



Utcai harcosok

Különösen sétáltatás közben okozhatnak problémát az egymás torkának ugró jószágok. Bár néha előfordulhat, hogy két szuka között is nézeteltérés támad, de természetesen az ilyen fajta összecsapás leginkább a kanokra jellemző.



A szuka kutyák - női problémák

A kutyánk legyen kan vagy szuka


Tüzelésnek mondjuk a nőivarú kutyánál azt az időszakot, amikor a peteérés lezajlik és a fogamzás lehetővé válik. A tüzelés időszaka általában 14 nap, egyes fajtáknál 21 napig is elhúzódhat. A szukák évente kétszer tüzelnek, Az ivarérett szuka első tüzelése 7-8. hónapos korában is bekövetkezhet. Ez az állapot kellemetlenségekkel járhat számunkra. A tüzelő szuka vérzik, így a padlót, vagy elkényeztetett „kanapékutyák” esetén az ülő és fekvőhelyeinket „összepöttyözheti”. Sokan ezt elkerülendő egy bugyit adnak szerencsétlen kutyusukra.



Nem kívánt terhességek

Amennyiben nem élünk a fogamzásgátlás valamely módjával és szeretnénk elkerülni a nem kívánt terhességet, akkor rendkívüli módon kell vigyáznunk tüzelő kutyánkra a sétáltatás közben. Egy kritikus időszakban a szukák is vágynak a románcra, ilyenkor nagyon nehéz visszatartani őket. Lehetőleg csak pórázon sétáltassuk az illető ebet, mert különben két hónap múlva nagyon különleges keverék újszülöttekre számíthatunk.


Racionális megfontolások ide vagy oda, úgyis azt a kiskutyát fogjuk választani, amelyik először megmelengeti a szívünket."

aprotuti.hu

2010. márc. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
71%
Ivartalaníttasd ebből és más okokból is és akkor mindegy.
2010. márc. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Akiteki ***** válasza:
100%

Nekem az a tapasztalatom, hogy a lányok erőszakosan szeretnek. Néha már nem is bújás, hanem kikövetelik hogy simogassam őket vagy épp az ölembe másznak teljes terjedelmükben. A kanok tartózkodóbbak, de valahogy jobban érzem náluk, hogy ők engem szeretnek és nem a saját jólétüket. Nehéz megmondani, melyik a jobb.

A nemi problémák mindkét nemnél megvannak, a kan ha nem is jelöl, beindul minden környékbeli szukára. Könnyebb az ivartalanított kutyákkal együtt élni.

2010. márc. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!