Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka vagy kan kutyát elönyöse...

Szuka vagy kan kutyát elönyösebb venni?

Figyelt kérdés
Hogy melyiknek mi az előnye, meg a hátránya. Értem itt azt, hogy a szuka kutyák nem jelölgetnek, úgy mint a kanok. De, a szuka kutyákra figyelni kell jobban, nehogy megtörténjen a dolog, és kiskutyák legyenek akaratlanul. Sok ismerösöm a szukára szavaz, mert nem jelölgetnek folyton, és álítólag békésebbek. De sok ismerösöm azt mondja nem annyira jó a szuka, mert ha pl, valaki bent tartja, az törölheti fel a vért a padlóról. A kan kutyák nagyobbak, és erösebbek. De, lehet hogy harciasabbak, mint a szukák. Ilyenekre gondolok. Szerintetek, kan, vagy szuka kutyát jobb-e tartani? Miért?
2010. márc. 13. 18:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
53%
Én szukapárti vagyok:)))
2010. márc. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Winner of Royal Hill ***** válasza:
53%
Én is szukapárti vagyok:))
2010. márc. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
22%

nekem is szukam van, jobb mint a fiu, de vigyazni kell ra, es olykor a szukak lehetnek agresszivabbak is, mint a kanok. nekem mindegy eppen....legyen es kesz! ha hazba akkor inkabb szuka.

meg hat mar feltalaltak a KUTYA BUGYIT!!!!!!!!!!!!! en mar rendeltem egyet......hehe

2010. márc. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Akiteki ***** válasza:
77%
A kutya bugyitól az én kutyám összezavarodott és simán beleszart. Nem tudom miért, nem értette hogy mi a fene az rajta. Élmény volt a szaros bugyit leoperálni róla.
2010. márc. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
szuka,mert egy évben csak kétszer jár "máson" az esze,a kan....
2010. márc. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kan kutyám van és én még nem találkoztam nála szelídebb, bújósabb kutyával a szukák között sem. 4 és 2 éves unokatesóim folyamatosan nyüstölik, amikor nálunk vannak és szó nélkül tűri, játszani is nagyon finoman játszik velük. Más kutyákkal sem szokott probléma lenni, mert jól meg van nevelve. Szerintem teljesen mindegy, hogy szuka vagy kan-e a kutyád, az a lényeg, hogy törődj vele és szeresd.
2010. máj. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Kan kutyám van, de soha többet nem lesz kanom! Annyi minden meg tudja zavarni őket a koncentrálásban, érdekes szukaszagok meg minden. Ezen kívül dominánsak is. A szukák között is vannak dominánsak, de ők jobban koncentrálnak. A szukák évente kétszer tüzelnek, a kanok egész életükben szerelmesek.
2010. máj. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nekem van mindkettő kutyusom. A kan nincs ivartalanítva,már 10 év körül lesz lassan,és mégsem viselkedik túlzottan dominánsan a családdal szemben. Kiskorától fogva mi neveltük,semmivel sem rosszabb mint a szuka kutyánk. Kinti kutya,de egy-egy alkalommal előfordult,hogy bent aludt,és semmit nem jelölt meg,reggelig kibírta a pisilést,pedig sosem szoktattuk szobatisztaságra. Soha nem csatangolt el,még akkor sem,mikor véletlenül nyitva felejtettük a kapunkat éjjelre. Szuka kutya rengeteg van a faluban(persze nincsenek ivírtalanítva) mégsem próbált meg kiszökni a kutyánk. Vagíis ez változó,és nevelés kérdése is kicsit szerintem,hogy mennyire lesz domináns egy kan. Épp olyan bújós,szeretetre vágyó,mint a szukám. Ő sem viselkedik dominánsan,bújós. Ő ivartalanítva lesz hamarosan. Egy éve még volt egy kutyusunk,aki már nincs velünk sajnos,ő is kan volt. 2,5 hónaposan már szobatiszta volt,sosem csatangolt el. A lánykutyusunk szintén nem. Tényleg minden kutya más,egyik nem sem jobb,vagy rosszabb a másiknál. Bármelyiket is választod,nagyon fogod szeretni,és jó nevelés mellett komoly problémád sem lesz vele,akár kant,akár szukát választasz.
2010. máj. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nekem szukam van. Mielott megvettem volna, volt szemelyes tapasztalatom kannal is es szukaval is, mert a tág csaladi korben volt mindketto.

Kulsore csak azt vettem eszre, hogy a szuka kicsivel kisebb meretu volt es a feje sokkal kisebb volt, ami egy picivel jobban tetszett.

De nem is ez volt a donto ok, mert valojaban a szuka is es a kan is nagyon tetszett, hanem az, hogy azt hallottam es olvastam is, hogy a kanok, mikor pisilnek lepisilik a hasukat, illetve a hasukon a bundat. Ezt pedig ivartalanittatassal sem lehet elkerulni, nem ugy, mint a jelolgetest.

A szukak ellen ott voltak a vercseppek es az esetleges alterhesseg, de eldontottem, hogy ugyis ivartalanitva lesz.

2010. máj. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A szuka sem vérez össze semmit, venni kell tüzelőbugyit, és akkor semmi probléma sincs. Nekem van egy westie szukám, nincs ivartalanítva, és benn lakik, mikor tüzel, akkor adok rá ilyet, és kész.Lehet nagyobb kutyáknak is.A szukába a rossz az, hogy kaparássza a falat. Legalábbis nekem mindig mindegyik ezt csinálta.Én rendszeresen sétáltatom, napi 3 alkalommal. Reggel 4-kor felkelek, elviszem sétáltatni, utána megetetem megitatom.Délben megint elviszem". És estefelé egy jó hosszú 2-3 órás sétára megyünk.A kanok viszont nem jelölgetnek, ha meg vannak nevelve. De a kanok zajosabbak, többet ugatnak napközben.Nekem ennyi a véleményem, mind a kettő jó kutya lehet. Csupán egy szóra kell rettenetesen figyelned: NEVELÉS!!!!!!!
2010. máj. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!