Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így megoldható? (A kérdés túl...

Így megoldható? (A kérdés túl rövid a magyarázat hosszú)

Figyelt kérdés
Anyukám megengedte hogy legyen kutyám viszont rendmániás. Azt mondta hogy csak úgy lehet hogy szobakennelbe van. Sokat lenne sétáltatva. Az úgy megoldható e hogy csak a kennelbe lenne?Nagyon sokszor lenne sétáltatva. Vennék neki sok játékot. Amikor itthon lennék mindig mennék vele mert én is imádok sétálni. :)

2015. szept. 22. 17:41
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Nem oldható meg. Ha anyukád ilyen rendmániás, ne tarts kutyát, hanem inkább legyél önkéntes! Ezzel segítesz, és nem nyomorítod meg a kutya életét azzal, hogy ketrecbe zárod. Egyébként meg neveléssel simán tartható a kutya lakásban anélkül, hogy koszt meg kupit csinálna. Nyilván ha sár van, le kell törölni a tappancsát, esetleg fürdetni (egyes fajták esetében úgy 3 havonta, a többinél elég egy évben 1-2 alkalommal), de ha ilyen a helyzet, akkor ne tarts kutyát inkább! Neki ez nem lenne élet, hiába sétáltatnád! A szobakennelnek nem ez a funkciója, és állatkínzásnak minősül.
2015. szept. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

No, de akkor bemásolom a törvényt:

"(5) Tilos

a) kistestû ebet 10 m2-nél, közepes testû ebet 15 m2-nél, nagytestû ebet 20 m2 -nél kisebb területen tartósan, [...]tartani."

[link] (4. oldal)


Az ilyen szobakennel meg ketrec hülyeségek arra valóak, hogy a kutya beszoktatás alatt ellegyen benne arra az 1-2 órára, amikor muszáj elszaladnod valahova. Ha pont leszarod a törvényt, legalább számold össze mennyit töltene benne a kutya: "csak" amíg alszol (7-8 óra) "csak" amíg iskolában vagy (hetedikes rokongyereknek minden nap 7 órája van), "csak" amíg eljutsz iskolába és haza, "csak" amíg különórákon, korrepetálásokon, netán előkészítőkön ülsz és akkor még el sem mentél moziba a haverokkal.


Segítek, az én rendmániás anyukámmal az van megbeszélve, hogy a kutya bejárhat az én szobámba (parkettás), a konyhába, fürdőszobába, folyosóra (csempézett), de anya szobájába (szőnyeges) és a kamrába (túl sok cucc, túl sok kaja) + veszünk neki egy Furminatort, amivel rendszeresen át lesz fésülve.

2015. szept. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk is van szobakennel. Amikor egyedül van itthon a kutyám akkor van bent, illetve etetés után 1-2 órát. Ennél többet nem tartom valószínűleg hogy kennelben kéne lennie egy kutyának. Ráadásul nálunk olyan a szitu, hogy egyszerűen imádja a kennelt.



Életvitel szerűen ott tartani kegyetlenség.

2015. szept. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
52 nm-es a lakásunk 4 emberre. Sajna nincs saját szobám. Hiába törlöm le a tappancsát attól még egy minimális kosz rajtamarad. Én is ezt mondtam anyunak hogy legalább a konyhába had mászkáljon de nem engedi.
2015. szept. 23. 07:15
 25/31 anonim ***** válasza:

Az mindegy, mekkora a lakás, a kutya élettere nem lehet kevesebb 10 négyzetméternél. Nem tudom, mekkora a konyhátok, de valószínűleg egy ekkora lakásnál még a szobakennellel együtt sem éri el a 10 négyzetmétert. De ha igen, az sem egy életcél a kutyának, konyhába zárva élni.

Vedd észre, hogy még mindig arról beszéltek, hogy hova legyen bezárva az a kutya. Korlátozás, nemszeretem, ne is lássam, szőrös, mocskos, bleh, nyűg az egész. Én is így kaptam kutyát gyerekkoromban, három hónapig volt velem, az alatt többször ki lett vágva az utcára, majd visszafogadva, mert apám valójában nem akarta a kutyát, csak engedett a hisztinek. Az utolsónál nem engedte vissza, talált magának más gazdákat. Így utólag nézve nem feltétlenül baj, mert valójában rohadtul nem kellett nekünk kutya, de azért kicseszés volt vele. Ne akard eljátszani ugyanezt, a kutya mindenképpen rácseszik, ha eleve úgy érkezik, hogy nem akarja a család. Még ha nem is utcára kerül, csak új gazdához vagy vissza a menhelyre, akkor is szar neki ide-oda cspódni, meg addig is érezni, hogy amúgy ő nem szívesen látott vendég a házban.

Persze ahogy elnézem, hiába mondjuk, mert baromira nem érdekel téged a kutya jóléte. Győzködöd magad, hogy jó lesz az, akkor is, amikor nyilvánvaló, hogy hülyeség. Csak az a baj, hogy a kutyának ezt nem fogod tudni bemagyarázni.

2015. szept. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát, tudod a konyhába pont én sem engednék be semmiféle állatot! Pedig nem vagyok rendmániás. Kutya, macska, papagáj, hörcsög, hal, minden van itthon, tehát alapból a szőr / toll nem zavar (persze vannak területek, ahol naponta kell takarítani, de pár perc alatt megvan), de a konyha az tabu.

Ha nincs saját szobád, akkor ki kell várnod, amíg megengedőbbek lesznek a szüleid. Vagy ha erre nincs esély, keress magadnak más állatfajt - mondjuk amelyik egyáltalán nem koszol, olyan nagyon kevés van... (de ha annyira kutyamániás vagy, hogy más nem jó, akkor inkább ezt se, ha csak fél szívvel foglalkozol vele, az csak kiszúrás bármilyen állattal)

Vannak emberek, akik nem viselik el az állatokat. Ha anyukád is ilyen, nincs mit tenni.

2015. szept. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Az meg a másik, hogy ha már higiénia, akkor a konyha meg a fürdő tabu az állatnak, legalábbis nálunk. Ahol étel van meg tisztálkodom, oda nekem ne slattyogjanak be vizesen, sárosan, szőrösen. Pedig én sem vagyok egy rendmániás (hajjaj :D), de azért van egy határ.
2015. szept. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
51%
Ez állatkínzás! Az meg a másik h először azt mondod h keverék aztán pedig h havanese. Amúgy a havanese tényleg nem hullatja a szőrét. Szerintem ha nem tudsz elvállalni rendesen egy kutyát akkor ne legyen. Én se örülnék neki ha az életemet egy ketrecben kellene töltenem. Nekünk is van szobakennelünk de ő kifezetten szeret ott aludni de napközben sosincs benne, neki ez csak az alvóhelye. Nálunk ráadásul nagy kert van nagy ház é s szabad bejárása van mindenhová. Szóval ha nem akarod tönkrevágni az életét ne tarts kutyát.
2015. szept. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Próbáljuk ki!

Meghívlak magamhoz egy hétre, de ha itthon vagyunk, csak a ketrecben tartózkodhatsz. Majd én eldöntöm, mikor jöhetsz ki onnan, ha zajt hallasz/látsz valamit, ami érdekel, nem nézheted meg mi az. A ketrecben éjjel egyedül kell aludnod, reggel leviszlek egy körre sétálni, de aztán mész vissza a ketrecbe 8 órára, mert dolgoznom kell. Ha hazaérek, elmegyünk egy nagyobb sétára, de utána ugyanúgy visszabújsz a kis ketrecedbe, mert behozod a lakásba a koszt a ruhádon és a cipődön. De azért majd kapsz néhány játékot, hogy ne szomorkodj, és alkalomadtán odadünnyögök neked valami kedves kis szót, hátha attól majd jobban érzed magad.

1 hét után kikészülnél, ha így kellene élned, a kutyának pedig 10-15 évig kellene elviselnie ezt... szóval gondold át ezt még egyszer (ha nem érted a lényeget, akkor többször)!

2015. szept. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
" 52 nm-es a lakásunk 4 emberre. Sajna nincs saját szobám. Hiába törlöm le a tappancsát attól még egy minimális kosz rajtamarad." - azt hiszed, hogy ti a ruhátokon, cipőtökön át nem visztek be semmi koszt a lakásba? Hát a nagy túrót. Ilyen felfogással ne is tartsatok kutyát inkább!
2015. szept. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!