Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy ilyenért megbüntethetnek?

Egy ilyenért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Van egy Dobermanom (be van tanítva) és ha mondjuk valaki rossz szándékkal bejön a házamba és a kutya megtámadja (nem szedi darabokra :D) akkor engem megbüntetnek?
2010. márc. 14. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2010. márc. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos igen :(

B.zi törvények vannak sajnos

2010. márc. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem, ha a kerítésen vagy egyéb jól látható helyen van egy "Kutya harap!" tábla, és ezek ellenére bemegy, akkor magánlaksértést követ el. Lehet hülyeséget írok,de sztem így van. Akkor gondolom nem büntethetnek meg.
2010. márc. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tavaly óta módosult a magántulajdon védelmére vonatkozó törvény. Így amennyiben te megtettél mindent, így kiírtad, hogy harapós kutya pl, te nem vagy büntethető.


A kutya sem :).

2010. márc. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen jól írták előttem. Tedd ki a táblát hogy harap a kutya. Aki meg be akar jönni az így járt:)
2010. márc. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ismerösöm azt mondta, nem azt kell kiírni, hogy: "a kutya harap" mert mégjóhogy harap, hanem azt, hogy: "Kutyával örzött terület"
2010. márc. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez már csak formai kérdés, arra kell figyelmeztetni a behatolót, hogy amennyiben bejön, akkor kutyatámadás áldozata lehet. Abban végülis igaza van az előzőnek, hogy azt a tényt, hogy a kutya harap, bárhova ki lehetne írni, mintahogy azt is, hogy alszik is...Jogilag tehát célszerűbb azt írni valóban, hogy "kutyával őrzött terület".
2010. márc. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!