Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek vegyek egy Husky-t?

Patika992015 kérdése:

Szerintetek vegyek egy Husky-t?

Figyelt kérdés
Csak azert kerdezem mert nekem mondtak hogy nem is meg igen is szoval nem tudom eldonteni hogy vegyek e vagy se

#e Husky-t ?
2015. szept. 25. 12:55
 1/10 anonim válasza:
Én is akartam, de az ismerőseim lebeszéltek róla. Azt mondták, hogy mindig el akar majd szökni :(
2015. szept. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen a házatok és mennyi időd lenni rá, mert a Husky-knak nagy a mozgásigényük.
2015. szept. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem aztán teljesen mindegy, de ha már kérdzed, először válaszolj kérlek, hogy mért szeretnél kutyát, és mért pont Huskyt? Mennyit tudnál vele foglalkozni?
2015. szept. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ,tudnád-e biztosítani az igényeit.De leginkább ne.Gyönyörű kutyák,de nem valók mindenkinek.Ha csak a külseje miatt szeretnél egyet,akkor lebeszélnélek róla.
2015. szept. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sok infót kihagytál. Pl hol tartanád, hobbi vagy munka kutya lenne, mennyit foglalkoztál vele?
2015. szept. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sok évvel ezelőtt a Rákos patak mellet edzett két Husky kocsin húzták a gazdát. Amikor úthoz értek, teljesen megsértődtek, hogy meg kell állni. Igazi futóbolondok
2015. szept. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne. Mondjuk az igen, attól is függ, hogy hol tartanád. De azért vagyok a nem mellett, mert a Huskyknak nagyon vastag, dús szőrük van, ezért nyáron 'megsülnek'. Nekem Csaum volt, és bár az azért nem olyan dús szőrű, mint a Husky, de így is be kellett engedni nyáron (meg más évszakban is ha meleg volt). Meg azért a tapasztalattól is függ :)
2015. szept. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem olvastam el a valaszokat, meg kb semmit, de ha igy felmerul, hogy itt kerdezd meg, akkor: NE.
2015. szept. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz vele kutyás sportokat űzni,inkább ne.A husky munkakutya,célorientált tevékenység nélkül le fogja foglalni saját magát,na meg tėged is,szökéssel,kerítés bontással,ásással,vonyítãssal,a lakás leamortizálásãval.Amellett levadász mindent.
2015. szept. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem.


Miért?-mert gyerek vagy és hozzájuk egy határozott gazda kell,nem mellesleg nagyon nagy mozgás igénye van. Mivel szánhúzó fajta napi 10-20km vagy többet is lenyomtak. Szóval ha kertes házban laksz naponta két naponta 5-10 kmeket kell sétálnia,inkább futnia.

Rengeteget túrázni.Ha ezt nem adod meg szökni fog,ásni fog,rombolni fog,agresszív lesz. Ők aktív sportos gazdának valóak.


Ne külső alapján válassz fajtát.Nekem is rettentően tetszik a Husky és a Malamut,de mivel én nem tudnám megadni a kellő mozgást nekik.Inkább lemondtam róluk! Papámnak volt Malamut kutyája.Rengeteget sétált vele az erdőbe.Mikor gyerekek voltunk akkor meg szánkón húzott minket.Nagyon élvezte. E-mellet jó nevelést is kapott.


Mellesleg egy Husky vételára 100 ezer ft vagy több.

2015. szept. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!