Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát érdemes tartani?...

Milyen kutyát érdemes tartani? A husky jó házőrző kutyának is, vagy egy másik fajtában gondolkodjak inkább?

Figyelt kérdés

Szeretnék lassan egy kutyát magamnak, mindig is huskyt akartam, de nem vagyok benne biztos, hogy jó házőrzőnek. Azt olvastam róla, hogy nehezen idomítható, de nekem mégis nagyon tetszik a külleme. Nyilván nem ketrecbe zárva tartanám és nem is láncra verve, ugyanis én a kutyusomra legfőképpen családtagként tekintenék, de azért jó is lenne, ha pár dologban segítene, így például a ház védelme. Első sorban is minden vélemény érdekel a huskykról, hogy mennyit eszik, társasági lény e, kell-e naki a nagy udvar és a sok ápolás, vagy hogy mik az előnyei és hátrányai, mennyire szedi szét a lakást felügyelet nélkül, gyerekekkel mennyire lehet megbarátkoztatni őket, mennyire szökik el ha párzási időszak van és hogy fiú vagy lány kutya a jobb döntés.

Ha tudtok esetleg olyan kutyát, ami a huskyhoz kicsit hasonlít, de jobb tulajdonságai vannak, akkor azokat a válaszokat is szívesen fogadom. :)

Mindenképpen nagyobb termetű vagy közepes kutyáról lenne szó, kicsit nem akarok, de biztos hogy már kölyökkorában magamhoz venném. Szeretném, ha a családtagokkal vagy új barátokkal könnyen kibékülne, tehát nem ugatná meg őket és nem kergetné meg őket, viszont ha ugatásra szólítom fel vagy esetleg védelemre, támadásra, nem tudom, hogy a husky jó választás lenne e... ezért gondolkodom másik fajta választásában. Az is érdekelne, hogy milyen kutyát lehet kint tartani télen is, tehát melyiknek nagyobb a tűrési képessége ha a hidegről van szó. Persze, ha a kutyus immunrendszere viszonylag gyenge, akkor téli időkben és rosszabb napokon velünk aludna bent a házban.

Első sorban azok véleményét és tanácsát várom, akik értenek a kutyákhoz, esetleg tenyésztők vagy nagyon régóta tartanak állatot, de személyes tapasztalatokra is kíváncsi vagyok.



2015. szept. 25. 15:50
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Várjatok még ezzel a kutya dologgal...ha nem husky, akkor roti/pitt, vagy labi/golden? Először találd ki, hogy milyen kutyát akarsz, aztán keress alkalmas fajtát, tanulj a fajtáról és általában a kutyatartásról, majd ezután vegyél először egy kutyát. Ha az normálisan lesz nevelve, akkor el lehet gondolkodni a másodikon. Házőrzésre meg még mindig a riasztó való.
2015. szept. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!