Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszéd eteti a kutyáimat....

Szomszéd eteti a kutyáimat. Ti szólnátok érte?

Figyelt kérdés

Minden nap azonos időpontban a szomszéd ad a kutyáimnak enni (húst). Ezért ők ilyenkor 1 órán keresztül ott ülnek a szomszéd kerítésénél és várják.

Én minőségi táppal etetem őket, közvetlenül azelőtt kapnak enni, mielőtt a szomszéd is etet. Ennek ellenére mindig odamennek a kerítéséhez és várják.

Ti szólnátok érte, hogy ne adjon nekik enni?

Ha igen, mit mondanátok?


2015. szept. 26. 19:28
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Akár én is kiírhattam volna ezt a kérdést:o

Nekem is 4 hónapos kölyökkutyám van, és csak egy drótkerítés választ el a szomszédtól, bár igaz, ők nem etetik, de nekik is van kutyájuk, imádják őket, és ezért az enyémet naponta csalják oda a kerítéshez..Bárki vendégük jön, az is csalogatja oda, nyúlkál át, simogatja, az emberek konkrétan az utcáról is átnyúlnak a kerítésen, és ami a legdurvább akkor se hagyják abba, ha kimegyek, max ha odaszólok hogy ezt azért ne! Engem ez nagyon idegesít, ő az első kiskutyám, de nem vagyok itthon mindig, úgyhogy most nagyon erősen elkezdem majd tanítani a behívást, hogy akárhonnan visszajöjjön, azért ez mégis pofátlanság! Nekem eszembe nem jutna benyúlni idegenhez simogatni a kutyáját, pláne nem, ha kint van a gazda az udvaron...Nem tudom mit tehetnék én sem, de valószínűleg az lesz, hogy valamivel körbevesszük a kerítés minden oldalról, hogy az emberek ne lássanak be, ne tudjanak átnyúlni, ez tűnik az egyetlen megoldásnak, a kutyát nem fogom néhány idióta miatt kennelbe zárni...

2015. szept. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, kihagytam: naná, hogy szólnék, azért ez túlmegy egy határon, akkor is, ha jóban vagytok, a megkérdezésed nélkül ne adjon nekik senki pluszban ételt. A végén a kutyák átásnak majd akár a szomszédba is, bárki elcsalhatja őket, ha idegenektől fogadnak el ételt!
2015. szept. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Ma már ott tartottunk, hogy egyáltalán nem fogadta el a tápot a kölyökkutya... Ma nem láttam a kerítésnél a szomszédot. De a kutyáim ott dekkoltak, ahogy szoktak.
2015. szept. 27. 19:26
 24/31 anonim ***** válasza:

Nem tudsz esetleg elkeríteni kint nekik egy kis részt, vagy van kenel, ahol kapnák mostantól a kaját?

Odaadod ott nekik a vacsit szokásos időben, ha 10 perc múlva nem ette meg, elveszed, következő alkalommal megkapja újra, aztán kaja után maradnak ott még egy 30-60 percet, és megértenék, hogy vacsi után pihenés van mostantól, nem állunk a kerítésnél.

A szomszéd meg csak nem állna ott azt várva, hogy mikor nem vagy ott és adjon nekik húst..

2015. szept. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Átönti a kerítésen. Amikor megmondtam neki, hogy ne adjon nekik enni, épp a 4 hónapos kutyám keresgélte és ette a csirkecsontot a fűben. Még mondta is, hogy "jaaaj mit eszik?"

Nyilván nem én adtam neki oda...

Bezárni nem tudom, szabad ki-be járásuk van a garázsba.

2015. szept. 27. 19:57
 26/31 anonim ***** válasza:

Kutyagumi jó ötlet, hiszen "jót tesz a gyepnek, akkor miért is ne?" Ha belegondolsz, ugyanaz a szitu :D

Esetleg csinálhatnál egy virágoskertet arra az oldalra, vagy még jobb, valami sörényt! Vagy fenyőfákat. Kicsit, tömzsit, szorosan egymás mellé.

2015. szept. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Egy bekerített virágos kert vagy vmi jó sűrű sövény,bokor,hogy a kutyák ne férjenek oda ez is jó ötlet lehet,mert néha a szomszédok hiába jót akarnak nem mindig jó amit csinálnak. Pl kitudja egy csont mikor akad meg a kutyus torkán.Mikor mondjuk nem vagy otthon.

Szóval ez nem játék eléggé veszélyes is tud lenni.

2015. szept. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
26-os vagyok, sövényt :D
2015. szept. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Ha egy komolyabb, vagy nagyobb testű kutyád van jobb lenne elgondolkodni, hogy ha majd nagyobb lesz, a neveltetés,szocializálódástól függően fog neked engedelmeskedni... a gazda adja neki az ételt, vagy esetleg családtag nem a szomszéd. En sürgősen tennék valamit, hiszen nem kis problema lehet belőle ha egy idő után akár a szomszédot jobban leszi, hogy mikor jön, mint téged! ( ha a kommunikáció nem használ, akkor dobd át a kutyakakit egy zacskóban, es címezd rá : A kutya amit megeszik azt ki is szarja plusszba )
2015. okt. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 lipták lili lujza válasza:
hát én nem engedném mert a kutya hozzászokik hogy más is etetheti és így annak is bedől ha megmérgezik !
2015. nov. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!