Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondanátok ezekre variációkat,...

Mondanátok ezekre variációkat, hogy ne legyen unalmas?

Figyelt kérdés

Nap, mint nap sétálok a kutyámmal, és játszok vele. Séta alatt úgy értem, hogy reggel 1 óra séta, olyan "napindító", délután játék 1 óra, parancsok gyakorlása (kutyaiskolás feladatok) 30-60perc, időtől, kedvtől függ (fázós szegény:D, és én is), aztán este 1,5 óra séta, futással megspékelve. Utána vacsi, kis kint lét, ha piszkolnia kell, majd alvás.

De a séták és játékok kezdenek unalmassá válni, úgy látom. Próbálom másfelé vinni, de kocsim sajna nincs, csak a barátomnak, aki nagyon sokat dolgozik, így a kocsi kilőve, csak hétvégén esetleg.


Buszra szállni pedig nem tudok, mert hiába a szájkosár, póráz, szocializációs hiányban szenved a kutyám (nem rég fogadtam örökbe), így rajtunk kívül mindenkit meg akar enni.


Valami jó ötlet, frissítés?


Játéknak labdázás, kötélhúzás, rongyozás. Ennyi. Amit a földön lehet csinálni. Bot kilőve, mert brutálisan fél tőle.. (nem akarok belegondolni, miken ment keresztül...)

Horgászbotra kötött szőrme/rongy kilőve, fél a bottól..

Tehát eléggé korlátozottak vagyunk:D Agyilag is, meg amúgy is:D:D


2015. szept. 28. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Mas kutyak koze vinni nem tudod? Vagy egy kutyas baratal menni setalni?
2015. szept. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát járunk kutyaiskolába, de ha más kutyát lát játszani, (két kutyát együtt), azt ő verekedésnek ítéli meg, és gyorsan meg akarja oldani a problémát azzal, hogy szétkapja őket..Ha a kutyaiskolában valaki játszik a kutyájával, akár ugyanolyan játékkal mint én az enyémmel, teljesen kikészül, őrjöng, azt hiszi, eljött a háború..

Szóval kutyákkal végképp nem jön ki :(

2015. szept. 28. 10:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az 1., hogy járjatok olyan suliba, ahol a szocializációt komolyan csinálják. (Emberrel és kutyával is)


Én szeretm a kutyát tanítani (az ő is szereti, mert valat, vagy simi van a végén).

Válassz: egy szem táp van az egyik kezemben. A kutya leül. A hátam mögött átteszem a másik kezembe (vagy nem) majd ökölbe szorítva megmutatom, és mondom válassz. 10-ből 9X arra a kezemre mancsol, ahol a táp van. Könnyen tanítható, és fárasztó gyakorlat.

Ha ketten tudtok sétáltatni, akkor a küldést lehet gyakorolni:

Eleinte ketten megálltok kartávolságra. Megnevezitek a másikat (Tomihoz, Lujzához), az ad egy falatot. amikor érti lehet távolodni. Pár alkalom után stabillá válik. gyorsan fárasztja a kutyát (Ő fut te nem). Ha agyilag is fárasztani akarod akkor a "célpont" is sétáljon

2015. szept. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? Es menhelyes?
2015. szept. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kora? Magassag? Magasugras estleg? (Ha elmúlt 9 hónapos) szekrenyugras? Megírhatom melyik milyen jaték ha érdekel.
2015. szept. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem is értem, mi a problémád, te magad mondtad meg, mivel foglalkozzatok :D

A szocializációja az egyik gond, akkor gyúrj arra. Keress olyan helyeket sétán, ahol van kihívás, játszó kutyák, és tudsz foglalkozni a problémával a suliban tanult módon. Úgy gyorsan megoldódik ez a dolog, és viheted kutyák közé. Ha fél bizonyos tárgyaktól, szoktasd hozzá azokhoz is, azzal is ellesztek egy darabig.

Illetve elkezdhetsz vele valamilyen sportot, amit otthon is lehet gyakorolni (az obedience-t javaslom elsősorban, marha jó hosszú távú elfoglaltság, és fizikailag sem vágja tönkre a kutyát).

2015. szept. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Hasznos mindegyik, úgyhogy zöld kéz:)

Bull-tipusú kutya, 4 éves lehet.

A kutyasuliban nagyon dolgozunk vele, igazából olyan kutyákkal van körülvéve, akik úgymond példaképek lehetnek, viselkedés szempontjából. Nyugodt tipusúak, normálisan viselkednek. Igazából el is van velük, csak még a hirtelen mozgástól, játéktól, ezektől még kiakad az agyi kapacitása:D De mondjuk mikor magamhoz vettem, nagyon durva volt, konkrétan alig bírtam megtartani, mindenkit ki akart nyírni..szóval haladunk, és számítottam is rá, hogy jópár hónapot/évet fog majd igénybevenni a nevelése...


Kutyák mellett szoktunk sétálni, ha szüleimhez hazamegyek társasházba, akkor ott ugye kénytelen vagyok kutyák közt sétálni, és arra soha nem izgul fel, tök normálisan viselkedik, pedig szoktak "kutyát lógatni", meg ilyenek, de majdhogynem észre sem veszi a kutyákat. Mondjuk messze vagyunk tőlük..ha pedig elindulok valami normális viselkedésű kutya felé, csak hogy kikerülve elmenjek mellettük, hogy szokja a kutyám ezeket a helyzeteket, konkrétan menekülnek előlem....na mindegy.

Ja, meg volt olyan hogy nekitámadt 2-3 kiskutya, tacskó meg a fehér társasági kutya bichon-féle, és az én kutyám semmit nem csinált, csak nézte. Mintha a kistestűeket nem tekintené prédának, vagy ellenfélnek, így nem is foglalkozik velük. (??)


Most értem haza, kiengedtem, gyorsan lepisilt pár bokrot, és jött is vissza. 10 perc. Nem egy túlélő kutya:D Fázik egyemmeg:D De megyünk sétálni lassan, mert ha nincs levezetve a felesleges energiája, tuti rosszat csinál. Kipróbáljuk majd ezt az egyik kezemben van táp a másikban nincs, találja ki melyikben van- dolgot :) Remélem tetszeni fog neki :) Bár amilyen bamba, szerintem mindig a rossz kezemre fog menni:D:D

2015. szept. 28. 16:56
 8/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Variáljátok a séta útvonalakat, tanítsd trükkökre pl. klikkerrel. Youtube-on írd be, hogy klikker tréning, clicker training, stb., rakás anyagot kiad.

De első a szocializácó!!!!!!!!

2015. szept. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" Igazából el is van velük, csak még a hirtelen mozgástól, játéktól, ezektől még kiakad az agyi kapacitása:D"

A Look At That játékot ismeritek? Ha nem, akkor: [link] Röviden, azt lehet tanítani vele a kutyának, hogy nézze meg a Félelmetes Dolgot, aztán pánikolás helyett nézzen rád. Otthon el tudtok azzal szórakozni, hogy nézze a botot, a seprűt, a felmosónyelet, séta közben meg a játszó kutyákat, mindenféle méretű, formájú, korú, színű embert...


Otthon lehet tanítani eldugott játékot keresni, vagy, ha vagytok rá ketten és a küldés már jól megy, akkor bújócskázni is lehet tanítani.

2015. szept. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!