Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék kutyát....

Fodor Virág Viktória kérdése:

Nagyon szeretnék kutyát. Hogyan győzzem meg nagymamámat hogy kapjak egyet? Bármit megtennék, akár ha kell akkor lehoznám a csillagokat is, csak annyira szeretném. Szóval hogyan győzzem meg nagyimat? Többi lent.

Figyelt kérdés
Már régóta vagy 4 éves korom óta szeretnék kutyát,csak egy kicsikét,most már 12éves vagyok.Néztem a hirdetéseket,a feketés barnás fajta yorkshire terrier 3 is van egymás alatt ingyenes.Bérházban lakunk,de ez a kutyafajta pont bérházi kutya.Az állat feltételeit ki tudnám egyenlíteni,ezzel nem lenne gond.Az osztályunkból ketten is tartanak kutyát,az egyik törpe pincsert ,a másik palota pincsert.Bérházban el lenne,napi 3 sétáltatás mellet,plussz még reggel,délután,aztán késő délután,és este.Akár az ágyamba is beengedném annyira szeretem már most,amikor még meg se engedte.Nagyon szépen kérlek benneteket,hogy segítsetek nekem,és gyorsan,mert egyszerűen nem vagyok képes várni.Akik jó tippeket adnak,azoknak előre is a világ minden kincséért köszönöm-

2015. szept. 29. 06:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%
Nyugodtan jöhet a lepontozás de ez nem így működik. Nem a sétáltatásból áll egy kutya. Alap elvem, hogy gyereknek kutyát nem veszünk. Más dolog ha a szülő/nagyszülő is akarja, de egy gyereknek nem. Egy kutyát nem 1-2-3 évre vesz az ember. Ha fősulira mész vagy csak pár napra el valahová akkor ki fogja a gondját viselni? Ha a nagyi nem akar akar kutyát akkor nem lesz kutya. Az a kutya a nagyié, nem a tiéd. Ő fogja megvenni neki az ételt, oltást, gyógyszert, mindet. Jöhetnek a nagatívok.
2015. szept. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Persze,én úgy értettem hog elég neki a napi 3szori sétáltatás bérház mellet.Játszanék is vele,persze,gyűjtenék hozzá pénzt,apa mindig ad,úgyhogy én is néha tudnám venni neki a kaját.Vagy ha többet gyűjtök,egy egész oltást.Tisztelném,fürdetném,stb.Nagyon szeretném.De a többi válaszadótól nagyon szeretném kérni,és nagy hálával tartozok nekik,ha nem nézik a koromat,szóval kortól függetlneül gondolkodnak,és segíteni próbáltok,nem lebeszélni.Előre is köszönöm.
2015. szept. 29. 06:44
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem, hogy ketten éltek a nagymamáddal?


Elhiszem, hogy nagyon szeretnéd, de tudod, egy kutya pénzbe kerül, nem is kevésbe. Eleve a felszerelések, a fekhely, a játékok, a póráz, kutyakaja, stb, már ezek legalább 40-50 ezer forintba kerülnek. Az állatorvos sem olcsó, amíg kicsi a kutya addig fizetni kell az oltásokért (ez akár 5-7 ezer forint is lehet), féregtelenítés, stb. És arról még szó sem esett, hogy a törzskönyv nélküli, "magánszemélytől" vett ingyen kiskutya milyen betegségeket hordozhat. Egy kiskutyát senki sem ad ingyen, maximum ha valami baja van és szabadulni akarnak tőle.


Gondolj bele, ott vagy pénz nélkül és a kutyát elüti egy autó vagy összeszed valami betegséget, te sem szeretnél ott állni és nézni ahogy haldoklik, mert nincs pénzetek állatorvosra, ugye? Gondold ezt át...

2015. szept. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Számomra nem gond a korod, mert sok 12 évest láttam már, akik felelősségteljesen kutyáznak. Viszont igazat kell adjak az első hozzászólónak abból a szempontból, hogy a kutyázás nem csak ebből áll, hogy sétálni viszed, szereted, fürdeted.


Ha igazán szeretnél kutyát, akkor nem csak ezeknek kell utána nézned. A kutyának nem csak a séta a szükséglete, hanem vannak ösztönei, amiket célirányos foglalkozással kell kielégíteni. Jó és határozott gazdi kell nekik, különben rengeteg probléma lesz velük, ami miatt Te fogsz letolást kapni, mert a Te kutyád. Ne gondold, hogy a Yorkshire terrierrel kevesebb gond van, mert kicsi. :)


Én nem mondom, hogy 12 évesen valaki nem lehet felelősségteljes és erős gazdi, de nem ismerlek, így ebben nem tudok többet mondani. Ha van a közeledben kutyaiskola, javaslom, nézz ki oda, beszélgess egy-két oktatóval, hogy mit javasolnak.

2015. szept. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Nos, először is jó lenne tudni, miért nem akarja a nagyid?

Lehet, hogy anyagiak miatt? Egy kutyát eltartani drága dolog. Nem csak a kaja, oltások, hanem arra is fel kell készülni, hogy ha esetleg beteg, legyen félretéve pénz állatorvosra. Súlyos betegség, műtét esetén ez akár több százezer Ft is lehet. 12 évesen nem hiszem, hogy erre neked van pénzed, hiszen honnan lenne, még nem dolgozol.

Fajtatiszta kutyát eleve ne akarj, mert annak ára 100 ezer Ft felett kezdődik. Olcsón, törzskönyv nélkül nem szabad fajtatisztának mondott kutyát venni, mert nagy eséllyel lesz beteges, rengeteget lehet rá költeni, plusz a kutya is szenved. Valamint, ha szereted a kutyákat, akkor nem támogatod a szaporítókat, mert azzal a kutyáknak ártasz.

Ezért menhelyi kistestű kutyában gondolkozz. Kölyökkutyák sem javaslok, mert velük még rengeteg gond van, nem szobatiszták például, és eleinte 2 óránként ki kell őket vinni. Mivel suliban vagy, ez nem lenne megoldható.

A kutya a nagyid felelőssége lenne még, hiába te szeretnéd. Lehet, hogy ezt ő nem akarja.

Ne legyél türelmetlen, hisztis. Olvass, tanulj rengeteget a kutyákról, az igényeikről, a jellemükről. (Olyan fajta például nincs, hogy palota pincser...). Egy kutyát nem csak szeretni kell, hanem nevelni is, és jól nevelni. Erről is sokat kell tanulnod.

Azt javaslom neked, hogy kezdj el menhelyre járni először, önkéntesnek, sétáltatni kutyákat, játszani velük, takarítani, ami adódik. A menhelyi dolgozók eligazítanak. Ebből pl. látná a nagyid, hogy mennyire szereted a kutyákat, és amíg nem lehet sajátod, addig is kutyázhatnál, és még jót is teszel.

2015. szept. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Anyagi feltételek is adottak?

Chip

Oltások

Állatorvos, amikor beteg

Kutyakaja rendszeresen

Kozmetika rendszeresen

Ezeket tudjátok finanszírozni? Ha ketten éltek mamáddal, akkor nem biztos, hogy erre is jut.

2015. szept. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már ott sántít a dolog, hogy láttál ingyenes hirdetésben yorkit.

NEM. Nézz utána a tenyéstő és a szaporító közti különbségnek. NE vegyél hirdetés alapján szaporítós kutyát akkor sem, ha ingyenes. Az nem igazi yorki, csak egy keverék. Ha ingyen szeretnél kutyát, menj el egy menhelyre. Kölykök is vannak.

És tájékozódj a kutyatartásról/nevelésről mielőtt beszerzel egyet. Én 2 évig bújtam mindenféle szakirodalmat és weboldalakat, mire anyámék belementek a kutyatartásba. És még így is volt mit tanulnom.

2015. szept. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Eleg baj, hogy nem vagy kepes varni. Elotte nezz utana a felelos kutyatartasnak. Szaporito - tenyésztő. Gondolom nincs sajat kereseted, igy minden költség a mamad terheli, gondolom nem milliós nagyságú a nyugdíj...

Megertelek, nekem is minden álmom volt egy kutyus, de csak 20 évesen kaptam meg. Addigra mar biztos volt a későbbi életem, suli munka, es tudtam vállalni. Egy kutyát 10+evre veszel ha minden jol megy, a kutyus erdekeit kell nezni, nem azt hogy te mit szeretnel... sajnos a mamad sem fog örökké elni, rad pedig var a suli és kesobb a munka. Gondolom te sem szeretnéd hogy menhelyre kerüljön stb.

Addig is, vallalj setaltatast, segíts be a menhelyen stb. Sok sikert!

2015. szept. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Az én 13 éves unokahúgom is kutyamániás, szintén a nagyijával él. Nagyjából ugyanez lett elmondva neki is.


"ha nem nézik a koromat,szóval kortól függetlneül gondolkodnak"

Sajnos, ez az, amit nem lehet. Egy részt, mert ha tetszik, ha nem, még teljesen a szüleidtől/nagyszüleidtől függsz, másrészt, mert drasztikus változások fognak bekövetkezni az életedben (középiskola, egyetem, rengeteg tanulnivaló, különóra, változó érdeklődési kör, pasizás, munkavállalás stb.), amivel felelős állattartó tisztában van és előre próbál számolni vele, harmadrészt, mert a zsenge korodból adódólag sem lehetsz tisztában néhány fontos dologgal. Ahogy elnézem a kérdésedet, ilyen pl. a szaporító és a tenyésztő közötti különbség, hogy miért nem jó az olcsó kutya stb. Mert hogy az ingyenyorki" és az "olcsóyorki" enyhén szólva is gyanús.


Nézd csak, itt nagyon jól összeszedték, hogy mit kell tudni a kutyavásárlásról, [link] és hogy miért "100 ezer Ft felett kezdődik" a fajtatiszta kölyökkutya ára: [link] (Igaz golden retriveres oldal, de más fajtákra is ugyanez vonatkozik.) + a yorkshire terrier tenyésztési szabályzat avagy mik azok a nagyon alap dolgok, amit egy tenyésztőnek teljeseítenie kell: [link]


"yorkshire terrier 3 is van egymás alatt ingyenes"

Na már most, a fentiekből kiindulva, szerinted az a kölyökkutya, amit ingyen vagy olcsóért adnak, milyen ellátást kaphatott? Chip? Féreghajtó? Oltások? Starter táp? Anyuci-apuci szűrése legalább patella luxatiora? Kezdeti szocializáció?

Megesik, hogy a hazahozott kutya órákon, vagy napokon belül meghal (volt is a hírekben, csak nem találom a videót). De egy csoporttársam yokrie-ja patellaficamos lett, 2 éves korára járni sem tudott a szerencsétlen kutya. Úgy emlékszem végül kinyögték a méregdrága műtét költségeit.


Kutyával való foglalkozás:

Látom a napi 3x séta az megvan. Meg játék meg szeretet. Ami jó :)

Kutyaneveléssel hogy állsz? Mármint konkrét dolgokkal: hogy lehet szobatisztaságra szoktatni a kiskutyát? Hogy tudod megtanítani neki a nevét? Hogy tudod a behívást tanítani? Hogy tudsz neki játékokat tanítani? (Mondjuk: apportírozás, kötélhúzás, bújócska?)

Aztán, együttélés szempontjából fontos: Hogy tudod megtanítani, hogy ne kukázzon? Ne akarja széttépni a postást? Ne szedje fel a földre esett kaját (amíg a nagyid egy nyugtatót szedő teknősbéka sebességével felszedi cuccot a padolóról)? Ne ugasson folyamatosan, amíg Pötyi néni átjön teázni? Ne szedje szét a legújabb AirMax cipőd? (menő az még egyáltalán? :D) Hogy ne rettegjen a többi kutyától?

200%-kal meggyőzőbb tudsz lenni, ha nem csak azt tudod elmondani, hogy "jajjdeénsétáltatom" és "nagyonszeretem" stb., hanem azt is el tudod mondani, hogy tudod megnevelni a kutyát, hogy együtt tudjon élni a családoddal és hogy tudod a gyakori problémákat észrevenni és megoldani ;)

Ha ezeket a dolgokat még nem tudod, akkor érdemes inkább kutyanevelésről szóló könyvet kérni (vagy beiratkozni a könyvtárba), hogy lássa a családod, hogy tudatosan, következetesen készül a kutyanevelésre.


Pénz kérdés:

Látom azzal is tisztában vagy, hogy a kutya pénzbe kerül, etetni, oltatni kell. Ami szintén jó pont.

Viszont 12 éves nagylány vagy, számolj utána, hogy mennyibe is kerülne ez nektek! Én is kutyát szeretnék (részemről kistestű, felnőtt, menhelyi mix). Én úgy számoltam, hogy fogtam az Microsfot Excelt, csináltam benne 3 munkalapot:

1. Kezdeti költségek: kutya ára, póráz, nyakörv, hám, biléta, 3 db játék stb.(neked ehhez jönne még oltási program)

2. Folyamatos költségek: táp, oltások, paraziták elleni védekezés, kutyakozmetikus, jutalomfalatok, tönkrement játékok újravétele stb.

3. Későbbi költségek: pl. tisztességes ágy, 1 db kutyakabát, stb. (neked ehhez jönne még egy ivartalanítás, a kölyök előbb-utóbb kinövi a nyakörvet, hámot, kabátkát, úgyhogy azokat is újra kell venni)

+ ugye ezek mellé illik félretenni egy szép összeget a kutya esetleg testi és lelki bajainak kikúrálására. Értsd: doki, kiképző. (Pl. az én utcai vegyes cicám asztmás, őt folyamatosan gyógyszerezni kell, rokonék macskáját 2 éve műtötték béldaganattal + diagnosztizálás + utókezelés, a gazdái 200.000Ft után már nem is számolták, de méltán kiérdemelte a "DRÁGA kiscicám" becézést.)

+ kistestű kölyöknek + első kutyás gazdinak erősen ajánlott legalább egy kutyaovi (jobb esetben suli is), hogy mindketten megtanuljatok kutyául.

A Microsoft Excel azért jó, mert szumma függvénnyel összead neked bármit, és ha változtatsz rajta, akkor automatikusan újraszámolja :)

Szóval, nézd meg a végösszeget és ne lepődj meg rajta, ha egyáltalán nem futja kutyára, vagy ha van is pénzük rá, a nagyid és a szüleid szívesebben költenék ezt az összeget a tanulásodra, ami "hasznosabb" (pl. tandíj - akár egyetemi, akár a jogsi megszerzése, albérlet, mert a koleszban gyakran a saját gondolatait se hallja az ember, egy szemeszter külföldön stb.).


(Ha ragaszkodsz yorkshire terrierhez, van ám nekik fajtamentésük: [link] de gyakori fajta, fel-felbukkan menhelyeken is, meg sok a cuki, yorkie-szerű keverék is.)

2015. szept. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
4%
Hát nem vagytok semmik, tisztelet a kivételnek, egy gyereket így leoltani! Vannak dolgok, amiket nem értek. A macskám ingyencica, pár dolgot én tettem vele rendbe de ezek apróságok voltak, a párom kutyája valami menhely vezetőjenek született keverék, egyik sem nyomorék vagy beteges, sőt! gyönyörűek, egészségesek, intelligensek. Kislány, megertelek, felnőttként szinte ujraelem a gyerekkoromat, most hogy van cicám, a páromnak kutyája. Régen én magam is sajnáltam volna lakásban állatot tartani, akkor még ez nem volt annyira divat. Amiben a többieknek igaza van az a pénz. Mi oltasunk 2*7000 Ft. Kutyank mindent eszik, azért számolj rá napi 600-700 forintot, bármit eszik is. Kutyank fulenek kezelese volt tízezer. A féregtelenites nem sok pénz, inkább kellemetlen. Ezeket, az anyagiakat, meg kell beszélned a nagymamaddal. Ha valasztatok kutyát, mindegy, hogy honnan, arra kell figyelni, hogy a legaktivabbat kell kivalasztani az alomból, tiszta helyről, koszos helyről ne, ne legyen taknyos, csipas, ne legyen kennelköhögése, meg ilyenek. Szülőket is meg kell nézni, legyen egészséges kinezetuk. Meg tudod ezeket, meg sok mindent (azt is hogy mire és hogy készülj fel) nézni a háziállat.hu- n.
2015. szept. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!