Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék kutyát....

Fodor Virág Viktória kérdése:

Nagyon szeretnék kutyát. Hogyan győzzem meg nagymamámat hogy kapjak egyet? Bármit megtennék, akár ha kell akkor lehoznám a csillagokat is, csak annyira szeretném. Szóval hogyan győzzem meg nagyimat? Többi lent.

Figyelt kérdés
Már régóta vagy 4 éves korom óta szeretnék kutyát,csak egy kicsikét,most már 12éves vagyok.Néztem a hirdetéseket,a feketés barnás fajta yorkshire terrier 3 is van egymás alatt ingyenes.Bérházban lakunk,de ez a kutyafajta pont bérházi kutya.Az állat feltételeit ki tudnám egyenlíteni,ezzel nem lenne gond.Az osztályunkból ketten is tartanak kutyát,az egyik törpe pincsert ,a másik palota pincsert.Bérházban el lenne,napi 3 sétáltatás mellet,plussz még reggel,délután,aztán késő délután,és este.Akár az ágyamba is beengedném annyira szeretem már most,amikor még meg se engedte.Nagyon szépen kérlek benneteket,hogy segítsetek nekem,és gyorsan,mert egyszerűen nem vagyok képes várni.Akik jó tippeket adnak,azoknak előre is a világ minden kincséért köszönöm-

2015. szept. 29. 06:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, a 10-es az, akit nem lehet felelős állattartónak nevezni :)
2015. szept. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Egyébként említette az egyik válaszadó a menhelyes yorkikat és a yorki-szerű keverékeket. Nekünk pont egy ilyen tacsi-yorki keverékünk van, az emberek imádják, a kutyasulis oktatónk azt mondta őt egy "csuki csomagolásba" rejtették. Ha gondolod küldök róla képet priviben.

Szóval ha ingyen kutya akkor jó választás a menhely vagy a fajtamentés.

2015. szept. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 bollocks ***** válasza:
41%
Mondd meg nagyidnak minden nap legalább ötvenszer, hogy "lécci-lécci-lécci", könyörögd ki a kiskutyát tőle, aztán örülj, hogy tönkreteszed az életét a kis négylábúnak, mert képtelen vagy normálisan ellátni. Jöhet a zöld kéz!
2015. szept. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 KutyaMC válasza:

Ha tényleg yorkshire terriert akarsz, akkor nézd végig:

https://www.youtube.com/watch?v=oa7Xi2f-Op4

Ha más akarsz inkább, akkor is ajánlom a 101 Nagykutyát.

2015. szept. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 mity ***** válasza:
Nézi a hirdetéseket...Kiscsillag,te pont nézni tudsz,olvasni nem!Az,hogy nincs kiírva ár,nem azt jelenti,ingyen adják...ott van érdeklődj az ár felől!Tenyésztők hirdetnek így,mert több kutya más áron.Nem gondolod,hogy ingyen...még a menhelyen is fizetni kell az oltások árát,van ahol még az ivartalanítást is.
2015. okt. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

10-es vagyok. Köszi az 5 %-ot.

11-es: Kikérem magamnak!!


Kislány, szerintem inkább böngéssz a neten és beszéld meg a baratnoiddel, meg a családoddal (főleg), mert itt a gyakorin, kutya-macska témában, csak és kizárólag okoskodo, korlátolt gondolkodású, nulla érzelmi intelligenciaju, penztarcafuggo embereket találsz. Ezektől a te nagymamad sokkal megertobb,kedvesebb, és még fiatalosabb gondolkodású is!


Ezek közül az egyik felelotlennek mert nevezni azért, mert ingyencicam, felmenhelyi kombi kutyám van?! A többi meg lepontoz, mert allatartasra biztatok egy gyereket?! Kik ezek?! Valakik?Szánalomra se méltó IQ és EQ bajnokok!

2015. okt. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
53%

"Ezektől a te nagymamad sokkal megertobb,kedvesebb, és még fiatalosabb gondolkodású is!"


Nem is tudtam, hogy erre az oldalra látnokok is járnak!


"Ezek közül az egyik felelotlennek mert nevezni azért, mert ingyencicam, felmenhelyi kombi kutyám van?!"


Na te is csak a lényeget nem szűrted le, de minden mást sikerült kiforgatnod.


"A többi meg lepontoz, mert allatartasra biztatok egy gyereket?!"


Te nem állattartásra biztatod. Ember, te már felnőtt vagy, szíved joga olyan állatot tartani amilyet szeretnél. De itt egy 12 éves kislányról beszélünk, aki nem együl él, hanem olyan emberekkel (vagy emberrel), aki NEM akar kutyát. Te dolgozol, ha megbetegszik valamelyik állat, ki tudod fizetni az állatorvost. A 12 éves kislány miből fizesse ki? A nagymama nyugdíjkájából??


Egyrészt. Másrészt a Kérdező nem akar örökbefogadni, hanem fajtatiszta kutyát akar, ami köztudottan nincs ingyen. Ugyan miből tudna kifizetni egy 100 ezer forint körül mozgó kutyát?


"Kik ezek?! Valakik?Szánalomra se méltó IQ és EQ bajnokok!"


Mondja ezt a Látnok (nagybetűvel), akinek a monitor előtt ismeri a fél világot és több lábujja van, mint IQ-ja.


"Ha valasztatok kutyát, mindegy, hogy honnan [...]."


Ha egy beteges, beltenyésztett szaporítós kölyköt akar akkor tényleg csak ez a mérvadó hogy ne egymás piszkában fetrengjenek... -.-


Neked se ártana kicsit utánaolvasnia dolgoknak, mert elég szegényesek az ismereteid (bár ha azt a szenny oldalt bújod, nem is csoda): [link]

2015. okt. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Felelős allatartas: felnőttként bár dolgozol, bármikor megszunhet a munkahelyed, akkor ki tartja majd el szegény állatot? Megbetegedhetsz, fiatalon is, akkor ki tartja majd el szegény állatot? Fejedre esik egy feltegla ki tartja majd el szegény állatot? Külföldre költözöl, az állatot továbbpasszolod, vagy belokod a menhelyre. Nagyra nő, sokat eszik? Szintén. Rauntal? Szintén. Eleve, azt a pénzt, amiért a fajtiszta, fajtatiszta, mert belekottok, állatot vetted, kolthetned a gyerekedre, vagy az idős szuleidre. És te vagy a felelős allattarto? :))))) Ez csak azért jut eszembe, mertaz 1. azt írta a kislánynak, hogy mi lesz a kutyával, ha ő főiskolas lesz! :) 12 (!) éves a gyerek!! :)) röhejesek, és siralmasok vagytok egyben, vagytok itt vagy tízen és ugyanazt a lemezt toljatok mindenkinek. Tudod egyáltalán, mi az az EQ, mert azt elfelejtetted lereagalni?

Természetesen a 10-es voltam. Amúgy nektek a gyereketek se kell, ha beteg?! Vagy problémas?

2015. okt. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

11-es vagyok. Kérd ki magadnak nyugodtan, letojom.

Amit te leírtál a kommentedben az mind felelőtlenség. Soroljam:

"Kutyank mindent eszik" gratulálok

"Ha valasztatok kutyát, mindegy, hogy honnan, arra kell figyelni, hogy a legaktivabbat kell kivalasztani az alomból, tiszta helyről, koszos helyről ne, ne legyen taknyos, csipas, ne legyen kennelköhögése, meg ilyenek" Értelmes ember nem vesz olyan helyről kutyát ahol ezek egyáltalán előfordulhatnak az meg, hogy a legaktívabbat kell kiválasztani baromság.

Ha pénzt amit az állatokra költöttetek sokallod, akkor megint csak nem tartottál még felelősségteljesen állatot.

Puszi.

2015. okt. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
"Ezek közül az egyik felelotlennek mert nevezni azért, mert ingyencicam, felmenhelyi kombi kutyám van?! A többi meg lepontoz, mert allatartasra biztatok egy gyereket?! Kik ezek?! Valakik?Szánalomra se méltó IQ és EQ bajnokok!" Az meg, hogy az egészből ennyit voltál képes kihalászni szintén arra vall, hogy mi aztán értelemben tényleg eléggé alattad lehetünk.
2015. okt. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!