Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék kutyát....

Fodor Virág Viktória kérdése:

Nagyon szeretnék kutyát. Hogyan győzzem meg nagymamámat hogy kapjak egyet? Bármit megtennék, akár ha kell akkor lehoznám a csillagokat is, csak annyira szeretném. Szóval hogyan győzzem meg nagyimat? Többi lent.

Figyelt kérdés
Már régóta vagy 4 éves korom óta szeretnék kutyát,csak egy kicsikét,most már 12éves vagyok.Néztem a hirdetéseket,a feketés barnás fajta yorkshire terrier 3 is van egymás alatt ingyenes.Bérházban lakunk,de ez a kutyafajta pont bérházi kutya.Az állat feltételeit ki tudnám egyenlíteni,ezzel nem lenne gond.Az osztályunkból ketten is tartanak kutyát,az egyik törpe pincsert ,a másik palota pincsert.Bérházban el lenne,napi 3 sétáltatás mellet,plussz még reggel,délután,aztán késő délután,és este.Akár az ágyamba is beengedném annyira szeretem már most,amikor még meg se engedte.Nagyon szépen kérlek benneteket,hogy segítsetek nekem,és gyorsan,mert egyszerűen nem vagyok képes várni.Akik jó tippeket adnak,azoknak előre is a világ minden kincséért köszönöm-

2015. szept. 29. 06:23
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
81%

Látom továbbra sem sikerült megérteni, amit mindenki ír, de nem baj, ha élvezed, hogy egyedül vered itt magad és hülyét csinálsz magadból, mi csak mosolyogni tudunk ezen. Örülök hogy tudod mi az érzelmi intelligencia rövidítése, gondolom ez a legnagyobb büszkeség az életedben. Csak az a kár hogy a kérdés nem erről szól.


Nagyon primitív vagy ha egy egy abszolút véletlen miatt betegen született kisgyereket hasonlítasz össze egy tudatosan beteg szülőktől származó, elhanyagolt kiskutyával. Tudod, a szaporítók nem oltják, féregtelenítik a kölyköket, a szülők pedig ezer betegséget örökíthetnek, ugyanis nincsenek szűrve betegségere, mint egy hivatalos tenyésztőnél lévő kutyák. Gyerek témánál maradva pedig, még az emberek is elmennek az orvoshoz terhesen, az ilyen kutyákat meg soha nem látja orvos. Csak hogy tudd.

2015. okt. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
18%
Látnok lennék? Szenny oldalakat bujok?! Sokallom a költséget, amit az allatainkra költok? Verem magam?! Mi van?! Verlazito!! Ti még a magyar nyelvet is csak töritek! Értelmezni meg aztán nem is tudjátok. Ezt az egyet elmagyarazom gyengébbeknek: nem vagyok látnok nem ismerem a nagymama velemenyét, a tieteket igen, burkoltan ettől jobb a nagymama :) értelmező kéziszótár. Vegigolvastam már néhány kutyavalasztos kérdést, ugyanezt nyomjátok (Tisztelet a kivételnek!). Unalmas. És az a helyzet, hogy bárki bármit mond rólam full igazsagtanul és nagyon ocsmány módon, azt gondolok, amit akarok, és ez a véleményem, amit leirtam, csak eppen a nyomdafestek turesi határain belül, mert volt gyerekszobam. Ocsmányul ferdititek amit irtam, szó nem volt beteg gyerekek bármihez hasonlitasarol, arról van szó, hogy az ilyen emberek, mint ti, hogyan banhatnak vajon a saját gyerekeikkel. Örülök, hogy Google barátunk elarulta, mi az EQ, érdekes kérdés lenne, hogy a sok okos közül hánynak van tenyésztőtől kutyája, macskája, pláne törzskönyves... de nem vitatkozom. Méltatlan a vita, és nincs kivel. Véleményem változatlan: szegyelljetek magatokat, amiért így leoltotok egy gyereket! Nem tudom milyen emberek lehettek, de a továbbiakban nem is vagyok rá kíváncsi. Aki puszit írt a válasza végére, az pedig kepzelje el, mit gondolok, mit csokolgasson.
2015. okt. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ti még a magyar nyelvet is csak töritek!"

Számoljam hány ékezet nincs meg? ;)

2015. okt. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
63%

Reméltem, hogy felforr az agyad a puszimra. Örülök, hogy ilyen higgadtan kezeled a problémáidat.

Nem volt leoltva a kislány, elmagyaráztuk a téma lényegét, de naphosszat lehetne beszélgetni róla. Egy kutya nem hirtelen felindulásból kell, hogy a házhoz jöjjön.

A hisztériás nagyrohamodat meg akármilyen szépen és nyomdafestéket tűrően is fogalmazod meg akkor is csak hisztéria lesz.

Puszi ;)

2015. okt. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Tízeske, ne itt éld ki ha problémáid vannak otthon. Ami meg a magyar nyelvet illeti, szerintem te csak hallgass, mert még egy értelmes mondatot sem tudsz leírni.
2015. okt. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Yorkshire terrierem van.

Kb 8 éves koromtól vágytam rá. Anyukám nem engedte, akkor persze nem értettem miért.

28 éves vagyok, most 3 éves a kutyusom. Párommal átbeszéltük, természetesen mindketten dolgozunk, van saját lakásunk, autónk... Kiválasztottuk hosszas gondolkodás után a megfelelő tenyésztőt. 4 óra volt csak oda az út. Elmentünk, egyből beleszerettünk a mi kiskutyánkba. Ő fogadott minket az ajtóban, mögötte a szülei.

Aláírtuk a tenyésztővel a szerződést, kaptunk számlát, és kifizettük a hatjegyű összeget. Volt egy rövid "kiképzés", majd megígértük, hogy telefonon tartani fogjuk a kapcsolatot a tenyésztővel. Megkaptuk a papírokat (törzskönyvet, oltási könyvet), kaptunk az akkori tápjából egy zacskóval, és útnak indultunk haza. Természetesen mindent betartottunk amit megbeszéltünk, még a mai napig tartjuk a kapcsolatot a tenyésztővel. Ezt azért írtam le, mert ez a normális menete egy kutya megvásárlásának!!!

Egy kutya nagyon drága! Nem megvenni! (Bár valakinek màr ez gondot okoz, hiszen 6 számjegyű összegről beszélünk egy egészséges, papírokkal rendelkező kiskutya esetén.)

Tehát, mint írtam, nem megvenni drága egy kiskutyát. A tartása sokkal többe kerül!

Egy Yorkshire terriernél kifejezetten fontos a táplálék. Prémium minőségű táp, ami nem olcsó. Ott vannak az oltások... Egy megfázásnál is kell állatorvos. És akkor még nem beszéltünk a vitaminokról.

Azóta túl vagyunk az ivartalanításon is. Egy műtét sem fillérekbe kerül!

Volt, hogy az éjszaka közepén rohantunk vele ügyeletre, mert mandulagyulladást kapott, és fulladt! 130 kilóméterre van a legközelebbi éjszakai ügyelet tőlünk, pedig megyeszékhelyen lakunk. Ügyeleti díj, vizsgálat, stb...

Egy Yorkshire terriert nem díszből öltöztetnek, hanem azért, mert nincs a hasán szőr, könnyen felfázik. Tehát kellenek ruhák. Fekhely, játékok.

Kozmetika havonta!


Ma már tökéletesen megértem anyukámat, igaza volt, nem tudtam volna megadni mindent egy kiskutyának. Neki pedig a rengeteg munka mellett nem lett volna ideje rá. (És az anyagiakat inkább nem is említem!) Pedig anyukám is imádja a kutyákat, tudom, hogy szerette volna, de tudott felelősségteljesen gondolkozni! A szeretet fontos, de sajnos nem ilyen egyszerű a dolog!


Ha pedig már Yorkshire terrier, akkor azt is fontos megemlíteni, hogy nagyon nagy törődést igényel! Igazi terrier, akaratos, makacs! Nagyon nehéz nevelni, hiszen az angyali kinézete miatt az ember nem akarja fegyelmezni. Pedig kell! Volt, hogy leszidtam, és úgy nézett rám, hogy elsírtam magam. De következetesnek kell lenni velük, különben nagyon tudnak uralkodni az emberen! :)


Kedves kérdező!

A kiskutya árának sokszorosát kell rákölteni a tartására!

Ez mind a mamádat terhelné!


Lehet itt bárkit gonosz anyagias fráternek nevezni, de ha valaki kutyát vesz magához, annak bizony számolni kell azzal, hogy pénzbe kerül folyamatosan!


Az állatvédők küzdenek a szaporítás ellen! Könyörgöm, ne írja már senki azt egy kislánynak, hogy mindegy honnan vesz kutyát! Próbáljuk már meg a jövő generációját a felelős állattartásra nevelni! Nagyon sok beteg kiskutya kerül ki olyanok kezéből, akik nem értenek a tenyésztéshez, csak gyártják a kiskutyákat. Lehet az a hely tiszta, lehet egy gyönyörű ház is, de ha a kutyák nincsenek szürve betegségekre, nincs tenyészszemle, akkor a kiskutyák nagy eséllyel lehetnek betegek. Az igazi tenyésztő papírt ad arról, hogy egészséges kutyát ad ki a kezéből. Ért a genetikához, csak teljesen egészséges kutyát tesz be a tenyészetbe!

A kiskutyákat oltva, féregtelenítve, chipeltetve, szerződéssel, számlával adja az új gazdinak! Ja, és azt is megválogatja, hogy kinek ad el kutyát!!!


Kedves kérdező!

Ha a mamád nem szeretne kutyát, arra oka van, hidd el!

Tudom, hogy nagyon türelmetlen vagy, de ha lesz saját kereseted, tudsz 100%-ban felelősséget vállalni egy kutyusért, akkor lehet majd neked is, és hidd el, az lesz az igazi!

2015. nov. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!