Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelő szuka mikor engedi...

Tüzelő szuka mikor engedi magára a kant?

Figyelt kérdés
Még vérzés előtt, után, vagy még vérzik ? Hogy zajlik az egész tüzelés ?

2015. szept. 29. 18:42
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Meg is köszönöm a javaslatot. És igen, már megfordult a fejemben, de olyan kertünk van ahová kan kutya nem tud bejutni, illetve több mint 10 éve nem is volt olyan, hogy kan jött volna érdeklődni a kerítéshez. Valamiért a szomszéd kanokat is hidegen hagyja, meg se próbálnak átjönni. Igazából érdekelt a dolog, ezért kérdeztem, és vártam normális válaszokat. A falusi ember mindig puhánynak fogja tartani a városit, a városi pedig javarészt érzéketlen bunkónak a falusit, mert mindketten makacsul ragaszkodnak a maguk elveihez...és talán ez így is van rendjén. Visszatérve: kan biztos a kertünk, csak érdekelt a dolog, mert ma hallottam egy olyan dolgot egy kan kutya gazdájától, akihez fedeztetni hoztak szukát "még vérzett a szuka, mit kezdjek így vele ?!" Tehát emiatt jutott eszembe a kérdés, de természetesen hasznos, a saját kutyám megóvása érdekében is.
2015. szept. 29. 20:13
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Amikor csökken a vérzés, és színtelen lesz, a szuka nemi szerve megdagad és felpuhul. Általában ilyenkor, ha megvakarod fent a faroktöve felett, kissé megemeli a hátsóját és oldalra tartja a farkát. Felkínálja magát a kannak. Ez pár napig tart. Majd elkezd összehúzódni a péra és elmúlik a tüzelés. Viszont vannak kanok, amelyek már vérzéskor, vagy a vége felé is meghágják a szukát. Ebből szokott sérülés is lenni. Jól zárd el a kutyádat, és beszéld meg az orvosoddal az ivartalanítást. Minél idősebb a szuka, annál nagyobb a lehetőség egy méhgyulladásra.
2015. szept. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
80%
Pffff...XDXDXD Kemény élet???? :D Hol??? Az nem kemény élet, hogy 4-kor bezár a kisbolt, meg csak óránként jár a busz. Bírom, hogy a legtöbb felelőtlen állattartó azzal takarózik, hogy falun kemény az élet. Az Ormánságban kemény az élet, de onnan nem gyakoriznál...
2015. szept. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
79%
A kanbiztos kertről meg annyit, hogy láttam már tüzelő szukát átugrani 3 méteres betonfalat.
2015. szept. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Hát...keményebb az élet mint városon :) Gondolom te nem tanyán laksz, és állatokkal foglalkozol non-stop, ha így gondolkozol. Te is panelbetyár lehetsz :)
2015. szept. 29. 21:43
 16/25 A kérdező kommentje:
Ismerem a kutyáimat... egy 31 cm marmagasságú tacskó mix nem tudna átugrani egy 180 magas kerítést. Tudom, hogy kanbiztos.
2015. szept. 29. 21:44
 17/25 anonim ***** válasza:
Ivartalanításról még biztos nem hallottál...
2015. szept. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
17-es vagyok. Ja, és falusi. Falusiként mondom azt, hogy hatalmas ökörségeket írsz.
2015. szept. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi az az ivartalanítás. Kérlek magyarázd el.
2015. szept. 30. 13:26
 20/25 anonim ***** válasza:
81%

Ismerek menhelyes, 2 éves kutyát, aki felnőttként lett elhozva és közel olyan jól dolgozik, mint egy kissé kezdő malinois.

Ismerek menhelyes kutyát, aki úgy őriz, mint az atom. Csúnyán ránézni nem mernék, de a gazdája csinálhat vele bármit.

Egy portya őrzéséhez gyakorlatilag bármi jó. Ha olyan atomkirályszuperzúzógép-kutya kell, akkor vesz az ember egy kaukázusit, fajtatisztát. Nem tesztelget, hogy most akkor Bodrit kihez is adjam hozzá...?

Ha tutit akarsz, akkor elbattyogsz a menhelyre, bekukucskálsz a kennelbe és kiveszel egy kis, meg egy nagy termetű (hosszú szőrű) kutyát. Ha egyik sem eszik meg téged, meg az állataidat, akkor már jó vagy és van egy jelző kutyád, meg még egy, aki távol tartja a népeket. Persze, a méreg rajta is fog..


Kemény élet az is, mikor este 8 után át kell sétálnod a Keletin, egyedül, de ahhoz nem elég egy jó kutya.

Én nem érzéketlen bunkónak a falusiakat, csak akkor, ha ilyen butaságokat terjesztenek.

2015. szept. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!