Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyám...

Hogyan szoktassam le a kutyám a harapdálásról?

Figyelt kérdés
Még nagyon fiatal, és folyton a szájába veszi a kezünket, csak az a gond, hogy van amikor ráharap...persze nem nagyon erősen, de nem is annyira gyengén, hogy ne érezzük. Mindig veszek neki rágócsontot, meg tömör gumicsontot,hogy azt rágja, de eddig nem találtam olyan játékot, ami 4 napnál tovább bírta volna. Egy könyvben láttam egy olyan megoldást, hogy be kell kenni a kezet valami folyadékkal, ami számára rossz ízű, s kis idő után már nem fog harapni. Valaki próbálta már ezt? És ha igen, milyen anyagot kell a kézre fújni/kenni?

2015. okt. 2. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell semmit a kezedre tenni. Szólj rá határozottan, és vedd el a kezed. Ha nagyon vadulna, akkor rászólsz és otthagyod, nem játszol vele tovább.

Ugyanakkor sok rágnivalót adj (pl. főtt velőscsont, enyém imádta), préselt marhabőr, stb.

Ha szeret harapósat játszani, lehet vele rongyozni, huzakodni, hadd harapjon "legálisan". A saját ruhátokat, kezed, lábad viszont ne engedd.

2015. okt. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindig rászólok, és el is veszem a kezem, de ez már 5 hónapja folytatódik, ezért gondoltam, hogy valami mással is megpróbálkozom.
2015. okt. 2. 09:39
 3/5 anonim ***** válasza:
16%
Adj neki valamit amit haraphat és aminek nagyon rossz az íze. Kudarcot él át és leszokik a harapásról.
2015. okt. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én csak annyit mondok a kutyának, hogy nem, és elkapom/elveszem azt a dolgot tőle, és mondom agresszíven, hogy nem. És otthagyom.
2015. okt. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lenyeg a hatarozottsag! :-) ha harap, szolj ra, fordits neki latvanyosan hatat es hagyd ott, utana meg figyelem megvonas, ja es ha megy utanad, akkor mindezt ugy, hogy ne nezz a szemebe. Birjatok ki igy egy kis idot, akar nehany orat.
2015. okt. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!