Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutya viselkedés/fegyel...

Kölyök kutya viselkedés/fegyelmezés, fenyítés?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hetes lány nagytestű kölyök kutyám. A problémám az lenne hogy 2-őt nem tudok lépni tőle, mert a nadrágomnak ugrik, húzza a szárát, közben morog. Bármit csinálok ellene, nem használ, csak hergelem. Próbáltam "kizökkenteni" hogy picit oldalba pöcköltem, de észre se veszi. Próbáltam pálcával picit a seggére csapni, szintén semmi. Ha nagyon bevadul, oldalára fektetve lenyomom, és úgy tartom míg le nem nyugszik, és nem engedem felkelni csak ha teljesen lenyugodott, de többnyire ez sem használ, rá 5-10 perccel folytatja ugyan ott ahol abba hagyta. A kutya 1 hete van nálam, egyébként nincs vele gonnd.

2015. okt. 2. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Hagyd élni MÉG KÖLYÖK, JÁTÉKOS ne vár töle hogy egész nap elalszik majd egy sarokban. Majd megkomolyodik.
2015. okt. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak szereti az a nadrág szárat. Ha rángatja, szedd le magadról, menj be egy szobába és zárd be az ajtót. Adj neki valami puha rágcsát, ami nem sípol, puha stb. hogy azzal ellegyen.
2015. okt. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Türelem. Majd kinövi. De próbáld meg tanítgatni, mindegy, hogy mire, mert attól kicsit fegyelmezetteb lesz.
2015. okt. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Seggrecsapás, oldalbapöckölés...ezek semmit nem érnek, kiabálj rá, hogy "nem!", határozottan, ahogyan az a természetben is előfordul.


Nem mellékest kölyök, inkább játssz vele sokat.

2015. okt. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Játszik :) Ha a nadrágodat húzza, vagy bármit, amit nem kéne, kiabálj rá, hogy "nem" és vedd el tőle. Helyette viszont rongyozz vele, illetve vehetsz zsinóros labdát is, amivel huzakodhattok. Meg fogja tanulni, hogy mivel lehet játszani és mivel nem.
2015. okt. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-10 perc után újrakezdi? Könyörgöm, annyi a memóriája, mint egy földigilisztának!

Türelem, következetesség, határozottság, és kutya-szintű kommunikáció. Nem seggrecsapás, hanem grabancnál fogva elhúzás, enyhe pofamegszorítás vagy végső esetben leszorítás, és mellé egyértelmű "Nem!" parancsszó.

Türelem, türelem, türelem, még nagyon baba, egy egyéves gyerektől se várhatod el, hogy végigüljön egy tanórát.

2015. okt. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm
2015. okt. 2. 17:39
 8/8 Neltarion90 ***** válasza:
Nekem is ilyen problemaim vannak a kiskutyammal. En is lenyomom a foldra ha nagyon beporog. Es igen 5 perc lenyugtatas utan is ugyanott folytatja ahol abbahagyta. Nalam is 1 hete van a kutyus remelem kinovi es megkomolyodik :)
2015. okt. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!