Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szüleim el akarják adni a...

Szüleim el akarják adni a kutyámat. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szüleim el akarják adni a kutyusomat, mert rengeteget ás és rág. Rendszeresen járunk kutyasuliba vele, de akkor sem tudunk mit csinálni ezzel a szokásával. Már mindent kipróbáltunk, hogy ne rágjon: vettünk spray-t, van ezeregymillió nagyon hasznos játéka...stb. Aztán ott van az ásás, ami szerencsére csak néhanapján jön elő, egy héten 2x-3x. Ezzel se tudunk mit csinálni, a lufis megoldást olvastam.

Szüleim mindenképpen el akarják adni, már meg is van a vevő rá. Hiába ecsetelem nekik, hogy ez egy nyomorúság lenne neki: nem lenne ott a legjobb barátja, nem lenne a kutyasuli, nem tudnának vele ott játszani rendesen...stb. Akkor se hiszik el, el akarják adni.

Különben meg nagyon okos kutya, túlságosan is.

A minap néztem a kutyasulink honlapját, és valaki megosztotta, hogy ebtilalom van a hajdúvárosokban. Ez a dolog október 27.-ig tart, így lesz egy nyomós érvem szüleimnek, hogy ne adják el addig. Összegyűjtöm a pénzt és arra gondoltam, hogy elmehetnék a kutyámmal tükör tanfolyamra. Itt néztem ki a dolgot: [link]

Már gyűjtöttem 10.000.Ft-ot, már csak 12.000.Ft kell, hogy jelentkezhessünk. Szerintetek?


2015. okt. 3. 09:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Tükörsuliba ne menj.


Amúgy, naponta van szellemileg/fizikailag is fárasztva, sétáltatva? Legtöbbször ezek hiányából adódik az ásás és rágás probléma.

2015. okt. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

a tükörkutyasuli nagyon hasznos, én is jártam

esetleg, a mész még addig kutyasuliba kérdezd meg az oktatót, hogy ezekkel a problémákkal mit lehet kezdeni?


milyen fajta kutyus, mennyi idős?

2015. okt. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
miért ne menjen tükörkutyasuliba?
2015. okt. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Beszéld meg a szüleiddel, hogy még adjanak egy kis időt.

Mióta jártok suliba? Nem használ semmit?

2015. okt. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Holnap megyünk a városi kutyasulinkba, és ott meg is kérdezem az oktatót, hátha tud valamit segíteni, esetleg eljönne magánórákra. De amíg ők nem tudnak segíteni, a tükör tanfolyam marad. :)
2015. okt. 3. 09:26
 6/14 A kérdező kommentje:

Amúgy igen, rendesen le van fárasztva, reggel futni szoktam vele a hidegben egy jó félórát, majd ha hazamegyek, akkor is tanítom, de a mivel bejöttek az új tantárgyak, sokat kell tanulni, így nyilván szokatlan, hogy a nyári sok játékot nem tudom bepótolni, csak fokozatosan.

Amúgy a kutyasuli nem sokat segít, ott nem ilyeneket tanulunk, hanem engedelmességi gyakorlatokat végzünk. Ezért is olyan okos: még alig 6 hónapos, de már a lábam mellett sétál. Imádom, de amint anyáéktól meghallom, hogy visszük Nagyivánba, rögtön elkezdek könnyezni...

2015. okt. 3. 09:29
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ásásigényét ki lehet elégíteni séta közben is. Az én kutyám is ásós, de kiviszem a rétre, ahol kotor egy fél órát valami egérlyuk után, és utána elvan. Hamar meg is tanulja, hogy a réten lehet kaparni, de otthon nem.

Rágás ellen meg egy jókora marhacsontot javaslok, ha az van kéznél, nem fog mást rágni.


6 hónapos kutya még igen kölyök, talán még a fogváltáson sincs túl teljesen, rengeteget fog komolyodni! Próbáld meggyőzni a szüleidet, hogy ez a kajla állapot nem tart örökké, még kb. fél év és benő a feje lágya.


Játszhat más kutyákkal? A legtöbb kutya a más kutyákkal való bunyóban fárad el legjobban.

2015. okt. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hat hónaposan még jó,hogy rág meg ás,hiszen kölyök még.A kutyák komoly képzése,pedig hét hónapos koruktól kezdődik.A Tükör sulik meg jók,de mindig az oktatót kell nézni,ha sulit választasz.Milyen fajta amúgy,mert egyes fajtákra jellemző az ásás,pl.Husky vagy westi,meg a kotorék kutyák.
2015. okt. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

akkor még nagyon picike

ugyanúgy csinál rosszaságot, mint eg kisbaba

vagy téged is örökbe adtak volna legszivesebben???

csak mert ez kb ilyen

én is javaslom a csontot, akar a "rendes", akar a boltban kapható rágócsontot

2015. okt. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Oké, akkor veszek csontot. :)
2015. okt. 3. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!