Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szüleim el akarják adni a...

Szüleim el akarják adni a kutyámat. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szüleim el akarják adni a kutyusomat, mert rengeteget ás és rág. Rendszeresen járunk kutyasuliba vele, de akkor sem tudunk mit csinálni ezzel a szokásával. Már mindent kipróbáltunk, hogy ne rágjon: vettünk spray-t, van ezeregymillió nagyon hasznos játéka...stb. Aztán ott van az ásás, ami szerencsére csak néhanapján jön elő, egy héten 2x-3x. Ezzel se tudunk mit csinálni, a lufis megoldást olvastam.

Szüleim mindenképpen el akarják adni, már meg is van a vevő rá. Hiába ecsetelem nekik, hogy ez egy nyomorúság lenne neki: nem lenne ott a legjobb barátja, nem lenne a kutyasuli, nem tudnának vele ott játszani rendesen...stb. Akkor se hiszik el, el akarják adni.

Különben meg nagyon okos kutya, túlságosan is.

A minap néztem a kutyasulink honlapját, és valaki megosztotta, hogy ebtilalom van a hajdúvárosokban. Ez a dolog október 27.-ig tart, így lesz egy nyomós érvem szüleimnek, hogy ne adják el addig. Összegyűjtöm a pénzt és arra gondoltam, hogy elmehetnék a kutyámmal tükör tanfolyamra. Itt néztem ki a dolgot: [link]

Már gyűjtöttem 10.000.Ft-ot, már csak 12.000.Ft kell, hogy jelentkezhessünk. Szerintetek?


2015. okt. 3. 09:04
1 2
 11/14 anonim válasza:
0%
Van egy tuti megoldàs : mérgezd meg a szüleid akkor ők tuti nem fogjàk eladni a kutyádat.
2015. okt. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán ott van az ásás, ami szerencsére csak néhanapján jön elő, egy héten 2x-3x. Ezzel se tudunk mit csinálni, a lufis megoldást olvastam."

"Különben meg nagyon okos kutya, túlságosan is."

Ha ennyire szeret ásni és okos is, akkor próbálkozhatsz ásásra kijelölt hellyel is: megbeszélitek a szüleiddel, hogy hol áshat, eldugsz neki jutalomfalatokat, amit kiáshat. Minden más helyről tiltjátok.


"ezeregymillió nagyon hasznos játéka" Na, abból kellene úgy hármat előhagyni aztán folyamatosan cserélgetni őket. Pont mint a kisgyerekeknél: az új játékok egy idő után elvesztik a varázsukat. Ha egy ideig nincsenek szem előtt és újra előkerülnek, a kutyák (és a gyerekek) újra felfedezik őket és újra elvannak vele egy darabig.


Tudod kivel beszélj? Egy állatorvossal. Egy 6 hónapos kutya fogzik, sőt, még fog is egy darabig. Nézzétek meg hogy állnak a fogai, becsüljétek meg, hogy meddig váltja még a fogait.

Ez is pont olyan, mint a kisgyerekeknél: fáj az ínye, attól, hogy harapdálhat valamit, enyhül a fájdalma. A szüleid minimum 1 gyereket felneveltek már, szóval lehet némi fogalmuk a dologról :) Egy normális állatorvos el tudja ezt magyarázni nekik.

Ha tényleg olyan okos a kutyád, akkor amint nem hülyül bele a fogváltásba, drasztikusan csökkenni fog a rágás mértéke, főleg tiltott helyeken/tárgyakon. Addig meg marad a tiltás + rágható dolog felajánlása.

Próbáljatok meg többféle jutalomfalattal tölthető rágókát (lásd KONG termékek), illetve a marhabőr rágócsontok mellett lehet kapni más természetes rágnivalót is: szárított nyúlfül, bikacsök stb.

2015. okt. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hat hónapos kutyánál ezek a dolgok természetesek, mint előttem is írják.Milyen fajta kutya?

Debrecenben a Huszár Gál utcán a" Kutyajóhely" állateledel boltban van kitéve egy nagyon jó kiképző címe, aki egyénileg háznál is foglalkozik kutyákkal.Ugyanott lehet kapni egy Dentizan nevű fogtisztító lapot, amin még az én kutyám (akinek a legnagyobb cupák is maximum 10 percig tart) jó sokáig elrágódik.

2015. okt. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Vágd le a fejüket vagy mérgezd meg a kajájukat. Az bem ember aki vesz/örökbefogad egy kutyát, amivel vállalja azt hogy normálisan "felneveli" ellátja, foglalkozik vele, aztán meg észreveszi hogy ás rág mint egy normális kölyök kutyás és rögtön el akarja adni. Nem ember az ilyen, meg kel ölni az ilyet. Lehet hogy ez egy picit szélsőséges volt, de imádom a kutyusokat és aki ilyet tesz egyel azzal nagyon el kell bánni.
2015. dec. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!