Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki HELP a kutyámat el...

Valaki HELP a kutyámat el akarják vinni? (2)

Figyelt kérdés
Múltkor már írtam, hogy el akarják vinni a kutyám. Most ott tart az ügy hogy meg van a 2/3-os többség aki aláírta a papírt hogy elkerüljön a kutya.Mi most panel házba lakunk és ilyen határozott idejű szerződés van az önkormányzattal. Mit lehetne tenni. Mert van egy olyan házirend, hogy csak a lakok beleegyezésükkel ehet kutyát tartani, de viszont a törvény meg azt mondja, h bárki tarthat kutyát és a törvény erősebb. Valaki segítsen, nem tudnám elhelyezni a kutyát sehol nem, akarom, hogy elvigyék főleg nem menhelybe vagy elaltatni.
2009. nov. 20. 05:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Azt, hogy egy több lakásos házban tarthatsz-e kutyát, egyáltalán lehet-e állatot tartani, azt a társasház szerződése határozza meg. Ez mindíg is így volt.

Olyan törvény nincs, hogy "mindenki tarthat kutyát", csak a szabályozások adta kereteken belül tarthatsz.

Tehát elköltözhetsz, odaadhatod a kutyát ismerősnek, amíg más lakást nem találsz, elajándékozhatod. Rajtad múlik, hogy gondoskodj róla, rajtad múlik, hogy menhelyre kerül vagy sem. Tehát mérd fel a lehetőségeidet és cselekedj.

2009. nov. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%

szia

hol laktok? Melyik városban vagy településen? milyen fajta a kutyád? Fajtamentő egyesültnél kérhetnél segítséget!Nincs esetleg olyan ismerősöd aki be tudná fogadni a kutyust egy kis időre még keresel valami megoldást?

2009. nov. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

Szia érdeklődj az önkormányzatnál én ugy tudom csak az van megszabva hogy hány kutyt tarthatsz.olyab nincs megszabva hogy a saját akásodba nem tarthatsz állatot!!

mi is lakótelepen lakunk de van akinek 3 kutyája van már szoltak az önkorményzatnál de azt mondzák neki sorry ha a lakás nm e megengedi nem vehetik el a kutyákat Te az 1 kutyáddal biztonságban vagy.Menj be az önkormányzatba panaszkodj plusz a rendőrségre i és zaklatsért nyomd fel őket Ilyen szemeteket én még nem is hallottam ilyet de a kutyát ne add nehogymár pár szellemileg sérült döntse el hogy mit csinálsz a saját lakásodban?!!!Én mindent megtennék mert nincs igazuk a saját birtokodba igenis nincs olyan törvény hogy nem tarthatsz kutyát vagy állatot az nem ugy van!!!És miért akarják a kutyádat elvitetni???

2009. nov. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%
A szabályozás adta kereteken belül. A másik rovatban én válaszoltam neked. Akkor azt hittem, hogy felnőtt vagy,most úgy látom, hogy gyerek. Egy társasház nem korlátozhatja egy darab kutya tartását, ilyen nincs!!! Ha önkormányzati bérlakásban laktok, fordulj az önkormányzathoz, ti velük vagytok jogviszonyban, nem a társasházzal. Kérd el az önkormányzat állattartási rendeletét. Ha meg ők a társasház mellé állnak, ami kizárt, akkor kérjetek az önkormányzattól másik bérlakást. NEM ALTATHATJÁK EL A TE KUTYÁDAT, HA NEM VESZÉLYES!!! Durva hasonlattal ez olyan, mintha a nagymamát akarnák elaltatni! Megvannak a jogi eszközök, jegyző, bíróság, ne engedd a kutyádat! Nem ártana egy ügyvéd, mert úgy látom, nem vagytok járatosak jogi ügyekben.
2009. nov. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%

Én kívánom, hogy ne az elsőnek és nekem legyen igazunk, de én is így tapasztaltam: budai 9 lakásos társasház ügyvéd által írt!! szabályzata szerint macskát, kutyát, zajos madarat (pl.papagáj) nem tarthatunk a lakásban. Ezt a többség (természetesen idősebbek) akarta így és az ügyvéd nem mondta, hogy ilyet nem lehet, szépen belefogalmazta és aláírta.

Sajnos bármit teszel, azzal a lakótársaid nyugalmát nem zavarhatod. Ha pedig a többséget zavarja egy kutya vagy egy macska (szép kis emberek lehetnek nálatok is, pont mint nálunk!), akkor leszavazhatják a te kutyatartásodat. Ha pedig előre látó módon még a Társasház működési okmányaiba is belefogalmazták anno ezt a korlátozást, nincs mit tenni.


Azért bízom benne, hogy nem jól tudom - márcsak azért is mert akkor nálunk is lehetne bilit borítani. Mindenképpen érdeklődd meg az önkormányzatnál illetve egy komoly állatvédő szervezetnél (ők is tisztában vannak a jogi lehetőségekkel, de legalább is azt meg tudják mondani, hogy kihez fordulhatsz ilyen gonndal).

Addig is próbálj a kutyusodnak egy ismerősnél rokonnál helyet találni.

2009. nov. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
27%

Előttem lévó!A ti esetetekben ezt valószínűleg úgy szavazták meg, hogy senkinek nem volt kutyája, tehát a jövőre nézve, nem visszamenőlegesen. Senkinek nem veheti el a kutyáját egy társasház, az nem hatóság. Idelinkelem a kérdező eredeti kérdését.

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__507536..

2009. nov. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%
utolsó! azt a kérdést én írtam ki, ezt pedig nem. de a téma ugyanaz. nekem amúgy 1 kutyám van, csendes, kistestű, tiszta, nem zavar senkit.felháborítónak tartom, hogy egy lakóház ilyenről dönthet. ha a kutya veszélyes, koszos, zavaró, akkor rendben, titltásk ki, de ha rendes, akkor minek pofáznak bele? nálunk most vezetnék be és az a kérédés, hogy visszamenőleg is érvénybe lép-e? hiszen ki nem tehetenek a lakásomból, a kutyát el nem vehetik.
2009. nov. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
27%
7:57-nek, 7:50 vagyok. Sajnos volt a házban már kutya és egy nagyhangú papagáj is. El is vitte őket a gazdi rokonokhoz, azóta már el is költöztek, mert nem bírták a sok hülye szabályt. Ezért is írtam, hogy akkor nálunk is lehetne bilit borítani, ha kiderülne, hogy ilyet nem szabad. Szerencsére mi nem lakunk ott, csak kiadjuk, de most is dugdos az albérlőnk egy tüneményes cicát :=).
2009. nov. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
11%
A szabályon kívül biztos van valami okuk arra, hogy a kutyád ne lehessen a házban. Biztos hangoskodik, ugat esetleg valamikor oda piszkított, ahová neki nem szabadott volna és ez lehet a probléma. Én nagy állatbarát vagyok, nekem is van kutyám, macskám. Ha az ugatással van a probléma, akkor vegyél oktató nyakörvet. Igaz nem olcsó, de az megtanítja a kutyust, hogy nem vonyítson, mert ahányszor rákezdene mindig egy nagyon picit megcsípi a kutyus nyakát és egy idő után rájön az eb, hogy neki nem jó ha ugat. Remélem, hogy megoldódik a dolog és nem vehetik el tőled a kutyát. Egyébként milyen fajta?
2009. nov. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
10%

hali. és miért akarják eltüntetni a kutyád? csak a saját példámmal tudok élni: a mi házunkban is van egy kutya, kisebb testű. a gazdája most már (miután anyum szól neki) pórázon hordja a házban (de ketten vannak és csak a nő viszi pórázzal a fia nem). de még így is rettegek tőle, mert folyamatosan nekem támadott. jöttem le lifttel, ott voltak és alig bírta a nő tartani, felágaskodott, ugatott.. támadott.. a nő megvan róla győződve (szoktunk beszélgetni, nem vagyunk rosszban), hogy az ő kutyájától nem kell félni, nem bánt.. hát köszönöm szépen. és igen, ha lenne nálunk ilyen határozat, biztosan megszavaznám..


szóval lényeg, hogy fogadd el, (és itt mindenki) hogy van aki fél a kutyáktól, legyen az amúgy akármilyen édes. én nem mondom, hogy jogos, ha egy olyan kutyát akarnak elvinni, akivel semmi gond sincs, de sajnos azzal hogy panelban laksz, az életed jóformán megosztod még nagyon sok emberrel... és a többség győz.


te mindig pórázzal, szájkorással viszed a kutyud, ahogy azt kéne???....

2009. nov. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!