Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utcáról mentett kutyát hogyan...

Utcáról mentett kutyát hogyan tanítsam engedelmességre?

Figyelt kérdés

Egy hete kb. Beköltözött egy kiskutya az udvarunkra. Nem lehet több 4-5 honaposnál. Valószinű kidobták. Aztán elütötték, az egyik hátsó lábára sántított, elvittem állatorvoshoz, kapot szurit, féregtelenítették. Tök nyugis volt, nem ment sehová. Feküdt az udvaron, készítettem neki helyet. Aztán mikor meggyógyult, szőrét-szálán eltűnt.

Pár nap mülva visszajött, újra kezdtük a projektot, de ha enni adok neki gyorsan befalja és már megy is. Behozni a házba nem tudom, mert van egy labim, meg kis gyerekeim. A lakás meg kicsi. A két kutya pillanatok alatt szétszedné.

A kiskutya gőzöm sincs milyen állapotba van. Gondolom nincs oltása. Nekem meg most nincs rá pénzem, már mindenféle állatmenhelyet felhívtam, sehonnan nem kapok segítséget.

Gondoltam, ha már itt van kicsit szocializálom, addig míg nem találok gazdát neki. De nem megy.


2015. okt. 3. 15:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ez kicsit összetettebb kérdés annál, hogy itt pár sorban le lehessen írni. Nem véletlen, hogy aki tényleg engedelmes kutyát akar, és nincs még hozzá rutinja, vagy nem magától működő kutyát fogott ki, az kutyasuliba jár, sokszor hosszú hónapokig, mire tényleg elégedett lesz az ebbel.

Én mondjuk ott kezdeném, hogy legyen olyan a kerítés, amin nem tud kedve szerint ki-be mászkálni a kutya, viszont legyen minden nap séta, lehetőleg a másik kutyával együtt. Meg nézegess sok videót youtube-on a tanításról, és csinálgasd, bár a legtöbbje sajnos a tanításnak csak az a közepéről szól, az alapokról (jó kapcsolat a kutyával) nem, mert az bonyolult, meg az engedelmeskedős részéről sem, mert az nem mutat olyan jól, szóval csak a lényeg marad ki :) De ártani nem fogsz vele, ha kicsit tanítgatod, maximum nem éred el a kívánt hatást, na bumm, de addig is foglalkoztatok egymással.

2015. okt. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát köszi. :(

Úgy látom nehéz dió lesz, nagyon kis öntörvényű. Van kerítés, de egyszerűen kibújik a rácsok között vagy alatta.

Na mindegy meglátjuk mit lehet tenni

2015. okt. 4. 03:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!