Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az 5 hónapos tacskónk teljesen...

Az 5 hónapos tacskónk teljesen váratlanul tüzelni kezdett. Jövőhéten akartuk ivartalaníttatni. Most meďdig kell várni az operációval?

Figyelt kérdés
Az világos, hogy 3-4hétig tuzel s addig nem szabad! :)
2015. okt. 3. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
nem is szabad ivartalanittatni, addig, ameddig legalább 1x nem tüzet, ugyhogy jó, hogy pont most kezdett tüzelni :)
2015. okt. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is hallottam ezt, de két állatorvos mondta, hogy ajánlják, hogy előtte legyen az operáció. :) No mindegy, már így alakult, de szeretnénk le tudni az operációt, ha majd lehet! :)
2015. okt. 3. 17:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Az első baromságot ír.Bármikor lehet ivartalanítani,még vemhesen is,kölyökkorában is,bármikor.Ha tüzel,akkor is,bár olyankor meg vannak dagadva a nemiszervei,nehezebb a műtét.Ha el tudjátok addig zárni a kanok elől,kivárhatjátok a 3-4 hetet,de kérdezd meg az orvost,az a legbiztosabb.
2015. okt. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

kölyökkorában pont nem lehet, mert akkor nem fog "felnőni" agyban, és megmaradnak a kölyökkori baromságai ( rágcsálás, kaparás, ilyenek, amikről amúgy leszokik)


kellenek neki a hormonok

2015. okt. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Fúú 77%-os,ne haragudj,de rólad egyszerűen ez jut eszembe.

[link]

2015. okt. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, azt majdnem bepisiltem a röhögéstől! :D Köszi a hasznos válaszokat! :)
2015. okt. 3. 18:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Az orvosod majd megmondja, mikor ivartalanítja. Általában két tüzelés közepén a legalkalmasabb. De két hónapot ki szoktak várni a tüzelés után.
2015. okt. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez igy van, ahogy mondtam, de akkor ne higgy nekem :*
2015. okt. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A 77-es tényleg hiszi amit mond, de nincs igaza.

Nekem 6 hónaposan ivartalanították a kan kutyámat. Nagyon régi, elavult és téves az a tézis, hogy meg kell várni amíg felnő. Mert akkor az én kutyám örök kölyök marad? Hülyeség na. A tenyésztő, 3 doki is azt mondta, hogy ez így a legjobb, nem kell neki megtapasztalni a hormon löketet. Köszöni szépen gyönyörűen fejlődik az alomtesóihoz képest is.

Az a legtisztább ha felhívod az orvosod és konzultálsz vele az új időponttal kapcsolatban. Elképzelhető, hogy elvégzi, mert vemhes szukákat is ivartalanítanak, szóval gondod neki nem okoz, de lehet inkább azt javasolja, hogy várjátok meg a végét.

2015. okt. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a tüzelés befejezte után nem sokkal jó ivartalaníttatni.

viszont az, hogy a kutyának semmi baja nem lesz a korai ivartalanítástól, nem igaz. 1 éves kor alatt olyan betegségek előfordulási arányát növeli, mint a hemangioszarkóma, keresztszalag-szakadás, limfoszarkóma, stb. fölötte is növeli, de nem olyan arányban. több kutatást végeztek a témában az utóbbi években, linkelek kettőt. érdemes elolvasni az összefoglalásukat, mind a kettő ugyanarra az eredményre vezetett: a túl korai ivartalanítás több problémához vezethet, mint amit megelőz.

természetesen mindenképpen vigyázni kell a szukára tüzeléskor, el kell kerülni a szaporulatot! ha ez nem lehetséges 100%-osan, akkor ivartalaníttatni kell.


[link]


[link]

2015. okt. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!