Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava leszoktatása harapásról?

Csivava leszoktatása harapásról?

Figyelt kérdés
kölyök csivavám elől néha már a székre kell menekülnöm.egyébként barátságos,ha idegen jön,farokcsóválva odamegy,puszit ad.de ha elkezd játszani,van,hogy véresre harapja a lábfejemet,kezemet.Van sok játéka,rágókái,ha harap hangosan rászólok,nem foglalkozok vele,elfordulok.Eddig semmi eredmény.Lehetséges,hogy kinövi?
2010. márc. 15. 13:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hát, hozzászólni érdemben nem tudok, de én nagyon szeretem a kutyákat, és pár éve a kutyakiállításon megharapott egy felnőtt csivava.. :(( Én azóta azt tartom róla, hogy egy kissé idegbeteg fajta.. (de nagyon édes a pofija, továbbra is tetszik). :)


Hátha jön valaki, aki tudja a választ is. :)

2010. márc. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
Ha harapna durr egy pofon. Lehet hogy sérti egyesek érzéseit, de se egyszerűbb, se biztosabb megoldás nincs.
2010. márc. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem koppintsál a fejére aztán majd magához tér.
2010. márc. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szólj rá nagyon erős és mély hangon. Nagyon fontos, hogy tényleg haragudj olyankor a kutyára és ne csak úgy tegyél, mert megérzi. Ha abbahagyja a harapást, AZONNAL simi, jutalomfalat, dicséret! Ez csinálni következetesen. Sok gazda a helyes viselkedést természetesnek veszi és elfelejti jutalmazni. Ezért ha játszol a kutyával és éppen nem harap, akkor is folyamatosan dicsérd és jutalmazd! Nagyon hamar fel fogja ismerni a lényeget és onnantól már csak a te következetességeden múlik, mennyi idő kell a teljes leszokáshoz.
2010. márc. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Egy felnőttnél mondjuk elcsattanhat egy pofon, de kölyöknél én csak akkor csinálnám, ha az előbbi megoldás végképp nem használ.
2010. márc. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Megpróbálom hátha beválik,utolsó előtti!
2010. márc. 15. 14:22
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha az sem jön be, pofont akkor se adj neki. Én is így voltam a vizslámmal, és basszus mikor megakartam simogatni már csak azért is harapott. Azt fogja hinni, hogy a kezed tulajdonképpen bántja, tehát rossz neki, félni fog támadja. A játék egy asszocializációba csapna át, ami rosszabb, és azt lehet h nem is nőn ki. Én a vizslámat inkább simogattam olyankor, próbáltam róla elterelni a figyelmét, meg a szokássos hangos "á-á!" nála bejött. Szerintem tegyél egy két literes flakonba kaviszokat és zörgesd meg neki, vagy újságpapírt zörgess neki,esetleg az újság papírral koppints a fejére. Szerintem ha nem erőszakkal próbálod leszoktatni, hamarabb célba érsz.
2010. márc. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A csivavának nem szabad pofont adni, mert eltörhet a fejében akármilyen csont. A csivaváknk nagyon törékeny csontjaik vannak. Nem szabad megütni őket.
2010. márc. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha nem hagyja abba a harapdálást, akkor állj fel, fond karba a kezed, fordíts neki hátat, és csak állj egy helybe. Ne nézz rá. Ha kell, akkor 10 percig is. Ha leül, vagy elmegy, vagy csak néz rád, nagyon nagyon dicsérd meg. Rá fog jönni, hogyha harapdál, ha ugrál, azzal nem ér el eredményt, nem kap figyelmet.

Másik módszer, hogyha nem áll le a durva játékkal a határozott, erőteljes rászólás után sem, egyszerűen megfogod, és bezárod az egyik szobába 10-20 percre (falkából való kizárás). Ha visít, vagy kaparja az ajtót, ne foglalkozz vele, csak akkor engedd ki, ha már teljesen megnyugodott.


Hány hetesen hoztad el? Az 5-7 hetes kori elválasztás is lehet oka a túlzott harapdálásnak. A kiskutyák ebben a korban tanulják meg az ún. gátolt harapást. A testvéreik jelzései alapján tanulják meg, hogy mi az az erő, ami fáj, és mi az, ami még csak játék. A másik vinnyogásával, illetve a saját magukon érzett fájdalommal rögződik bennük a helyes mérték.

Amint megvannak az oltásai, vidd minél többet közösségbe, más kutyák közé, a fajtársak sokat segítenek a finom játék megtanulásában. Ne féltsd azért, mert kicsi, ő ugyanazokkal a jelekkel kommunikál, mint a többiek. Ő is ugyanúgy kutya, mint egy kaukázusi.

2010. márc. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
46%
"durr egy pofon"mit képzel ez?nem tudom hol él!egy ici picit koppints az orrára a "nem szabad" vezényszót használva!vannak már nagyon olcsón 1000ft-ért kutyáknak rágás ellenni stop spray-k.állítólag hatásos!bármelyik üzletben megkapod!vannak már játszó kötelek!annyi féle játék amivel el tudod vonni a figyelmét a rágásról!a veréssel nem tanítasz!!
2010. márc. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!