Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát lakásban vagy lakáson...

Kutyát lakásban vagy lakáson kívül tartanátok családi házban?

Figyelt kérdés
2015. okt. 6. 11:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%
Ez a kutya adottságaitól is függ, mert van amelyik nagyon megsínyli a kint tartást télen. Függ fajtától, szőrzettől, mérettől. Nekem két menhelyről fogadott keverékem van. Eléggé hasonlóak ránézésre, de az egyik az egyik tömöttebb szőrű, szívósabb, míg a másik puha, vékony szőrű, látszik, hogy kényesebb és nem bírja a téli hideget. Én úgy csinálom, hogy késő ősztől kora tavaszig , vagy amíg fagyosak az éjszakák egy fűtetlen műhelyben alszanak éjjel. Ezt meg kell velük szoktatni, hogy kin t is vannak és bent is. Alapból nem jó, ha egy kertes házban be van zárva egy kutya szerintem. De hangsúlyozom, fajta függő, mert ha Te egy kényes ölebet akarsz, akkor jól elvan bent, de a legtöbb nagyobb testű az év nagy részében jól elvan kint, szeretik a természetet. Egy amit tudnod kell, a mínusz 20 fok egyiknek sem kedvez!
2015. okt. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
2 dobermann hölgyem vannak, kutyának falkában a helye, azaz ahol én is vagyok, tehát bent. De akkor mennek ki, amikor csak akarnak. Bár mivel le vannak fárasztva rendesen, ezért inkább a kanapén heverésznek egész nap.
2015. okt. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
*van :)
2015. okt. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem labi-vizsla keverékem van, aki maga dönti el, hol szeretne lenni..persze nagyobb részt a gazdi mellett.Alapjában velünk benn,a fekhelye is benn van, de egyedül soha nincs benn. Ha elmegyünk itthonról, akkor kinn van, védi a házat.Éjjel mindig bent a házban, ott is ott ahol akar -kivéve a kamra és a WC- beleértve a kanapé bármelyik sarka is. Ő családtag.
2015. okt. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik kutyám bent lakik, bent alszik, nyáron önként udvari kutyává lépteti elő magát (szigorúan 25°C fölött), de télen úgy kell kiimádkozni a takarója alól. Velem van, figyel, vagy csendben szunyókál és élvezi az együttlétet.


A másik kutyám egy hatalmas jószág vastag bundával, aki imád hóban hemperegni, sarazni, házat őrizni, felügyelni a birodalmára. Van egy jó ólja, esőben behúzódik, de a hidegben van igazán elemében. Nyáron nyűglődik a melegben, úgyhogy bejöhet a házba, összes tagjait széthányva szunyál a hűvös járólapon. Estefelé megélénkül, sóhajtozik, kikéredzkedik.


Szilveszterkor és az emberi butaság egyéb megnyilvánulásainak alkalmával mind együtt bulizunk a házban.

2015. okt. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 SzMHZs ***** válasza:
100%
Bent. Megmondom őszintén, én túlságosan féltem őket, max akkor lehetnének kint felügyelet nélkül, ha 3 méter magas betonkerítésem lenne, ami még a földben is van vagy másfél méter :D Meg spánielem van, őket alapból nem annyira szerencsés kint tartani, egyébként is folyton az ember mellett szeretnek lenni, ami nekem is pont ideális :)
2015. okt. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Hagynám hogy szabadon járkáljon ki-be. Bent kőpadló lenne, mert azt könnyű felmosni ha behozza a koszt.
2015. okt. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!