Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharaptak a kutyankat. Mar...

Megharaptak a kutyankat. Mar bennem sem bizik?

Figyelt kérdés
Hetfo hajnalban ket idegen kutya betort az udvarunkba es verekedesbe keveredett Maszat nevre hallgato labradorunkkal. Nyoma a mi verzo ebunk, es a hosszan huzott lancnyomok az udvarban. A kornyekbeliek mondtak, hogy ket boxer olalkodott a kornyeken mostansag, egy "elszabadult" es egy lanc nelkuli. De mivel gazdajuknak bizonyitani a tettet ketes, nem jartunk el az ugyben. Mindenesetre ami aggaszt, az Maszat lelki allapota. A sebei begyogyulnak, orvoshoz nem vittuk el, mert morgott, ha probaltam megvizsgalni seruleseit. Etvagya van, mar rendesen setal, de velem megis mas. Ha megprobalom megsimogatni kozelebbrol hallkan morog, farkat nem csovalja. En soha eleteben nem bantottam, huseges tarsai voltunk egymasnak immar 7 eve. Viszont volt mar ra peldank, hogy egy korabbi kutyank egy verekedes utan minket sem fogadott el gazdajanak. Errol lenne szo, vagy csak meg fajlalja a sebeit? Voltatok hasonlo helyzetben? Nagyon szeretem Maszatot, es szeretnem, ha minden olyan lenne, mint regen! :(

2015. okt. 7. 15:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően, ha morog, ha ugat, ha a seggét veri a földhöz, akkor is meg kéne mutatni egy orvosnak. Egy részt, nehogy már azon múljon az egészsége, hogy őkutyasága nem óhajt elmenni az orvoshoz, másrészt mert jó helyen keresgélsz, akár azért is moroghat, mert fájdalmai vannak. Jó lenne, ha ezt egy szakember meg tudná erősíteni vagy cáfolni.

Az, hogy "kinti kutya" meg "falusi kutya" hülye ürügy nem elvinni orvoshoz, ráadásul halvány segédfogalmunk sincs milyen sérülései vannak a kutyának - de a kérdezőnek se, mert nem tudta átnézni a kutyát!


Engem az is érdekelne, hogy hogyan reagáltatok a támadásra. Ha agyon extrémen reagáltatok rá, akkor akaratlanul is megmagyarázhattátok neki, hogy igen is gond van és félnie kell és nyomorultul kell éreznie magát. (Tudod, nem mindegy, hogy az anyuka hogy reagál, amikor a kisgyerek elesik: "Pattanj fel, katona dolog!" vagy "Jajj, szegény kicsikém, felhorzsolta a térdecskéjét, Istenem milyen szörnyű!") Ahogy elnézlek te még mindig mintha tojáshéjakon lépkednél körülötte és agyonaggódod magad, hogy mi van, ha fájdalmat okozol neki, mi van, ha beletiporsz a lelki virágoskertjébe. (Lehet, hogy neked nagyobb szükséged van arra az állatorvosi diagnózisra, mint a kutyának? :D Legalább megnyugodnál.)

2015. okt. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudjátok mit? Én megértem a kutyát.

Nézzétek az ő szemszögéből. Két jöttment nekitámadt és senki nem tett semmit, senki nem védte meg. Utólag meg jönnek simogatni, mikor fájdalmai vannak, csesztetik,hát most már menjenek a p...ba.

2015. okt. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!