Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtiszta tacskó kutyámnak...

Fajtiszta tacskó kutyámnak sorban pusztulnak el a kiskutyái? Mitől? Alul részleztezem

Figyelt kérdés
Tudni kell hogy 8 kiskutya született és még aznap elpusztult egy, az még annyira nem is volt feltűnő de, tegnap és ma is elpusztult egy. Minden nap 5-6x megnézzük, hogy jól vannak e, kap enni rendszeresen, melegben van szóval elvileg semmi baj nem kéne, hogy legyen. Eleinte arra fogtam hogy nem életképesek de az már első nap kiderült volna nem? Valaki tud erre nekem magyarázatot? Vagy javasolni valamit, hogy mit kéne tenni? Tanácstalan vagyok és nagyon szomorú.

2015. okt. 11. 17:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos mit mond? Ha csak egész kicsit is felelős állattartó vagy, akkor látta őket 1 naposan is, és már beszéltél vele erről. UV lámpa rendesen be van állítva fölöttük? Rendes, jó minőségű starter tápot kap a szuka? Eleve parazita, fertőzések ellen kezeltetted megfelelően a vemhesség alatt?
2015. okt. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
33%
Lehetséges hogy az anyuka összenyomta őket nem?:/
2015. okt. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Időre születtek?

Egyébként ezek után orvosra van szükségetek.

2015. okt. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Anyakutya herpesz ellen volt oltva?

Rendszeresen féregtelenítve volt?

Teje van, szoptat rendesen?

Időre születtek?

Van elég helyük?

Állatorvos mit mondott?


Egyébként lehet, hogy nem életképesek úgymond, nem elég fejlettek esetleg. Vagy valami fertőzés miatt pusztulnak el.


Hívd ki az állatorvost, ha még nem tetted. A szukát amúgy is meg kell vizsgálnia ilyenkor.

2015. okt. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Oltva van rendszeresen, most jött volna következő, csak az állatorvos azt mondta, hogy laktáció és vemhesség idejében nem olthatja be, majd csak utána. Szoptat rendesen és helye is bőven van. (szerintem kisebb kéne neki mert így kiteszi a kicsiket) igen időre születtek. Nem láttam értelmét állatorvosnak, mivel eddig nem volt még ilyen 6 hetesen szokta megnézni őket és akkor kapják meg a szükséges dolgokat.
2015. okt. 11. 18:07
 6/23 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom a minél nagyobb haszon reményében még a két herpesz elleni védőoltást is elspóroltad a vemhesség alatt, aminek ez egyenes következménye lehet. De így legalább spóroltál 30 ezret. Persze a herpesz fertőzésen kívűl van még jópár dolog amitől elpusztulhatnak a kölykök. A legtöbb okot egy felkészült tenyésztő kiküszöbölheti, de még akkor is marad olyan, ami ellen semmit se lehet tenni.
2015. okt. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán infralámpa alatt vannak a kicsik?
2015. okt. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Infra ugye van fölöttük? ez alap kellenr hogy legyen. Állatorvos pedig a szukát is meg kell hogy vizsgálja ellés után nem csak a kölyköket, de ez is alap kéne hogy legyen...
2015. okt. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy "kiteszi a kicsiket"?
2015. okt. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

1. Ha nem lennék felelős állattartó akkor nem foglalkoznék ilyen kérdésekkel, és nem érdekelne, hogy mi van a kutyáimmal.

2. Látatlanban könnyű gondolni akármit is az emberről mikor azt sem tudja, hogy kicsoda micsoda. Mi az hogy "gondolom jól lespóroltad" nem ezért jöttem ide hanem értelmes és segítő tanácsokért.

4. Fent írtam, hogy melegben vannak ez vonja magaután, hogy igen VAN infralámpa.

3. Mi jogon von itt valaki számon bárkit is?

2015. okt. 11. 18:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!