Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtiszta tacskó kutyámnak...

Fajtiszta tacskó kutyámnak sorban pusztulnak el a kiskutyái? Mitől? Alul részleztezem

Figyelt kérdés
Tudni kell hogy 8 kiskutya született és még aznap elpusztult egy, az még annyira nem is volt feltűnő de, tegnap és ma is elpusztult egy. Minden nap 5-6x megnézzük, hogy jól vannak e, kap enni rendszeresen, melegben van szóval elvileg semmi baj nem kéne, hogy legyen. Eleinte arra fogtam hogy nem életképesek de az már első nap kiderült volna nem? Valaki tud erre nekem magyarázatot? Vagy javasolni valamit, hogy mit kéne tenni? Tanácstalan vagyok és nagyon szomorú.

2015. okt. 11. 17:46
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Az alomtól félrtetolja azt jelenti.
2015. okt. 11. 18:28
 12/23 anonim ***** válasza:
68%
Az, hogy megspóroltad az oltásokat azt jelenti, hogy nem adattad be. De amíg fel nem boncolnak egy elhullott kölyköt, addig mi itt főleg csak találgatni tudunk, hogy mi lehetett a baj. Felelős állattartó pedig nem szaporít felelőtlenül. Ennyi.
2015. okt. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
71%
Fajtiszta.. Tehát nem kutya macska keverék? Fájdalom vagy, egy eszetlen szaporító vidéki vagy, szerencsétlen kutyák. Bár nem annyira te vagy a sötét, hanem akik keresik és megveszik az olcsó tacskó jellegű kutyáidat, az ő pénzük éltetik a magad fajtákat. Remélem visszakapod a sorstól, amit a kutyák ellen teszel. Pá :)
2015. okt. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
37%
A második kutya pusztulásakor kellett volna orvost hívni...bár az se javított volna azon, hogy felelőtlen szaporító vagy, de talán nem pusztulnának sorban.
2015. okt. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

ma 18:28

Mindet, vagy csak egyet-egyet?

2015. okt. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
87%

Felelős állattartó = - nem szaporítja a kutyáját, ha nem tenyésztő.

De ha már mégis:

- ellés előtt beadatja a 2 herpesz oltást

- ellés után ha van gond, ha nincs, kihívja az állatorvost, hogy vizsgálja meg a szukát

- ha ilyen probléma lép fel a kölyköknél, azonnal hívja az állatorvost.


Azt a kölyköt (kölyköket) szokta kitúrni a szuka, amelyekkel valami baja van. Illetve előfordulhat, hogy a szuka beteg, nem érzi jól magát, akármi és nem akar almot nevelni. Ilyen is szokott lenni. Van, amelyik kutya megöli, elássa a kölykeit.

Ilyenkor el kell venni tőle, és mesterséges felnevelni.

2015. okt. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
87%

Megint egy értelmi állattartó.

Nincs törzskönyve a kutyádnak, így bármennyire is fáj az igazság, KEVERÉKED van, nem tacskód. Maximum FAJTA JELLEGŰ KEVERÉK. Nem faj, hanem fajta, tanulja már meg mindenki, ennyire idióta nem lehet ennyi ember, hogy nem vágja, hogy a faj az a kutya, macska, ló, hörcsög, stb. A fajta pedig tacskó, dobermann, rottweiler stb.


Másrészről, ivartalanításról hallottál már? Gondolom nem mond neked semmit. Nézd már meg mennyi begyulladt méhű kutyával szaladgálnak orvoshoz mert felelőtlenül szaporítanak agyba-főbe, hiába az infra, ha nem lesz kinek használnia. Annyi kutya hal bele a vemhességbe..a tenyésztőkhöz gyakran járnak állatorvosok, ellenőrzik a vemhes szukát, hogy minden rendben van-e, megfelelően szűrt apukával pároztatják, nem a szomszéd kutyával..


Ja, másrészről pedig csak az allatok.info-n majd' 300 tacskó és keveréke vár álomgazdára, de a többi menhely és gyepin is rengeteg van, mert divatkutya.

Tudod te, hogy hányat altatnak el? Honnan tudod, hogy olyan gazdája lesz, aki majd 15-20 évig magánál tartja? Ember nézz már körül, mindenhol leadják a kutyákat öreg korukra mert csicska nyamvadékok, ezt akarod? Hogy a kis cukimuki kutyáid így dögöljenek meg a gyepmesteri telepen? Vagy a cigány kilopja a harcra tanított kutyájának prédának??


Az Isten verje meg az összes ilyen szaporító állatkínzó BUTA embert, mint amilyen TE, és a többi hozzád hasonló ember vagytok!!

2015. okt. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
87%

Szaporítás előtt sokat kell(ene) ám tanulni!

Például azt,hogy fedeztetés előtt és utána adatunk be herpesz elleni oltást.Darabja tízezer fölött van.

Ha ezt az állatorvosod nem tudja,dokit kell váltani,de sürgősen.

A nagy szomorúságodban autóba rakhattátok volna az anyát a kicsikkel(nem,nem halnak bele!)és bevihettétek volna egy jól felszerelt klinikára.Hátha kiderülne,mi a baj és nem tippelgetnél.

Csak hát ugye ez pénz,elviszi a hasznot.

2015. okt. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
86%
ha kiteszi az alomból a kicsiket az anya, akkor azok a kiskutyák nem életképesek. orvost hivjál, nézzen rájuk.
2015. okt. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
92%

Lehet,hogy vmi fertőzés lappang az alomban és pár hét múlva az összes kölyök elpusztul.Amelyik kölyköt kitolja az anyja,az beteg,gyenge hamarosan elfog pusztulni.


Orvosnak meg látnia kell az anya kutyát,nem e maradt benne kölyök,illetve a kölyköket is ellenőrizni kell.


Nem vagyok büszke magamra,mert én is lehoztam egy almot a kutyámtól,felelőtlenül,de legalább én kihívtam a dokit,hogy nézzen rájuk!! Meg mit hogy csináljak és végig kísérte a kölyköket 8 hetes korukig!! Anya kutyának jó minőségű táp,kölyköknek 4 hetes kortól Eukanuba puppy táp áztatva, féreghajtózva is voltak. Nem 5x-6x néztem rájuk. HANEM NAPI 24 ÓRÁBAN! Ha dolgoztam más család tagok figyelték.Minden nap kicseréltük a takarót.Oda figyeltünk az anyukára és a kölykökre is!!


Ha már szaporítasz legalább kicsit legyél felelősségteljesebb. Nekem fontos volt,hogy a kutyám jól legyen és a kölykök is. Igazából ez a hülye mondás,hogy minden kutyának egyszer szülnie kell duma miatt hoztam le almot. Azóta van még egy kutyám,szuka,de ő hamarosan ivartalanítva lesz és nem fogom pároztatni!!


Jó lenne ha a kölyköket 8 hetes korukban két oltással chippel gazdiknak adnád és utána ivartalanítanád a szukádat.


Én rohadtul megbántam,hogy szülnie kellett a kutyámnak :/

De akkor még gyerek voltam,kezdő kutyások voltunk,nem tudtuk ezt.

2015. okt. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!