Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kutyáról van szó,...

Cinteya kérdése:

5 hónapos kutyáról van szó, normális ez?

Figyelt kérdés

3 napja lettem gazdija egy 5 hónapos csivavának. Eléggé el vagyok keseredve, ugyanis a kutyus nem játszik, nem kiváncsiskodó, eléggé félénk.

Mióta nálam van, hasmenése van. Arra tudtam gondolni, hogy hirtelen táp váltás okozza. De emellett "szánkázik" is, tehát húzza a fenekét.

Nem alszik a fekhelyben, amit vettem neki, sőt szinte a közelébe sem megy. Eddig ágyban aludt az előző helyén, én viszont ezt nem szeretném a kellemetlen szituációk elkerülése végett.

Nem marad meg egyedül, nyüszít és olykor ugat is és nagyon kitartó. Viszont hozzá szeretném szoktatni ahhoz, hogy nem mindig tud vele lenni valaki.

A pelusra sem szeretném annyira rászoktatni, mivel szeretném, ha inkább lent végezné a dolgát (panelban lakunk). Viszont mikor leviszem, nem hajlandó semmire. Nem szaglászik, csak követ engem, szorosan a lábam mellett és üríteni sem hajlandó. Fél a város zajától, a kutyáktól, állatoktól és az emberektől is.

Aggódom érte.

Az állatorvos azt mondta, hogy az abszolút nem kiváncsi tulajdonság nem jellemző a kölyökkutyákra, így megmérte a lázát, de nem volt neki.

Kaptunk féregtelenítő tablettát, hogy hátha az a baj.

Nagyon ragaszkodik, éppen ezért nehéz ez az egész.

Szeretnék jó gazdája lenni és minél hamarbb megtanítani neki, hogy mit hogyan kell helyesen és mi az, ami abszolút tilos.

Segítsetek kérlek! Nagyon el vagyok keseredve! Bármilyen tanácsot nagyon-nagyon szívesen fogadok!



2015. okt. 12. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az előző helyen hogy bántak vele?

Panelban lakott?

2015. okt. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

A kiskutya konkrétan belenőtt a fenekedbe. Nem kéne ezt hagyni, ezek a viselkedési formák egy 5 hónapos kölyöktől nagyon torzak, szokatlanok. A magánytól való félelem talán szeparációs szorongás, a minden hangtól való félelem pedig amiatt lehet, hogy eddig egy "buborékban" tartották, nem vitték sehova, nem szokott hozzá gyakorlatilag semmihez.

Az ürítés gondja hamar meg fog oldódni, rengeteget vidd le, ha evett, levinni; ha felébredt egy jó szundiból, levinni! Ha sikerül, hatalmas dicséret, a pelenkát pedig nagyon hamar elfelejteni, mert később katasztrófa lesz leszoktatni róla.

A csivava kemény kis fajta, hamar tanul, ha kitartó vagy, megoldódnak a problémák.

2015. okt. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Előző helyen hogy élt, hogyan tartották? Valószínű, hogy azért ilyen, mert vagy bántották vagy be volt zárva valahova... Oltásai megvannak?
2015. okt. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az imént hányt egyet. Tényleg nagyon aggódom. Talán a féregtelenítő miatt?

Nagyjaból 3 óra környékén ette meg, és olyan fél-háromnegyed hatkor hányta ki. Ez gond lehet? Egy tabletta negyedét adtuk neki, mivel ezt javasolta az állatorvos. Házban volt tartva, a város szélén, ahová nagyjából a madár sem jár, csend van. Lent nem végzi a dolgát, pedig naponta többször is leviszem. Ráadásul rendkívül fázós, így hát azt sem szeretném, ha megfázna.

2015. okt. 12. 18:00
 5/12 anonim ***** válasza:

Gondolom, élete eddigi 5 hónapja alatt nem tartották megfelelően, elmaradt a korai szocializáció.

Az nem baj, ha nem alszik a fekhelyén. Viszont ha nem szeretnéd, hogy ágyban aludjon, akkor soha ne engedd fel, mindig következetesen zavard le.

Eleinte csak 1-2 percre hagyd magára. Ha nem sír/ugat, menj vissza, és dicsérd meg (de csak ha tényleg nyugton, csendben volt!). Fokozatosan növeld az időt.

Pelust javaslom, egyántalán ne használj, inkább takaríts, amíg kell. Vidd le minél gyakrabban. Ha nincs túl hideg, maradj lent vele sokáig, sétálgassatok, hátha előbb-utóbb megjön a kedve (az ürítéshez is, meg a világ felfedezéséhez is).

A zajt, stb. majd megszokja. Csak ne drámázz rajta, ne érezze, hogy aggódsz. Azt kell közvetítened felé, hogy mindez tök normális (zaj, kutyák, emberek stb.).

Hasmenésre próbálhatsz szétfőtt rizst főtt csirkemellel, só és fűszerek nélkül.

Tápot fokozatosan kell váltani, először a régit keverve az újjal, egyre növelve az új mennyiségét.

2015. okt. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaovi, minél előbb. Több helyen van már kifejezetten kistestűeknek való, ahol nem gyilkolják meg játékból a tízszer akkora kölykök. De az is lehet, hogy rögtön szocializációs foglalkozásra fognak berakni, majd elválik, mindenesetre ez a helyzet így a leírás alapján szakemberért kiált.
2015. okt. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Neltarion90 ***** válasza:
100%
Az en kutyusomnak is ment a hasa egy hetig amikor elhoztam. Rajottunk h ferges volt azert volt a hasmenes. Fereghajtot kapott 2 naponta. urult is 2 db hosszu fereg majd tobb mint egy hetig a griz szeru szemcsek az urulekben. Ezek a fereg petek. A feneket ugy tudom akkor huzza a foldon amikor ferges, mert viszket neki. Lehet ettol is levert, de akkor mar nagyobb a baj. Oltasai megvannak? Azt olvastam a felelemrol hogy amikor megijed a kutya vagy fel nem szabad simogatni mert ezzel a felelmet erosited benne. Azt hiszi h akkor felbie kell. Azt javaslom h ha fel ne szolj hozza, ne vegyel a felelmerol tudomast, ne vedd olbe stb. Remelem nem beteg... Kitartast es sok szerencset!
2015. okt. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Neltarion90 ***** válasza:
100%
A hanyas is lehet a fergesseg tunete viszont az mar vegso stadium amikor peteket esetleg ferget hany a kutyus. Remelem nem ez a gond. Viszont a hanyas hasmenes nagyon veszelyes, nagyon hamar kiszaradhat a kutyus. Foleg ha ezek mellett a tunetek mellett bagyadt kedvtelen... Ugyelj arra h sokat igyon. Ha a jegkockat szereti nyugodtan adj neki had nyalogassa. Az en kutyam imadja!
2015. okt. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Na, ezzel jól bevásároltál. Normálisnak semmiképp nem normális, amit ez a kutya csinál, de szerencsére kezelhető.


Így reggel én felhívnám a hányás miatt a dokit. Legközelebb, ha kezelitek a kutyát, beszéljétek meg, hogy mi várható, mi a normális reakció és mi az, amivel vissza kell menni az orvoshoz.

Illetve, ha már doki: "Kaptunk féregtelenítő tablettát, hogy hátha az a baj." Én csináltatnék egy szívféreg tesztet is, mert valahogy nem feltételezem, hogy a régi gazdái védekeztek ellene (rokonunk kutyája meg majdnem ott maradt a műtőasztalon ivartalanítás közben leállt a szíve).


Viselkedés: attól, hogy félős, még messze nem biztos, hogy bántották. Te is írtad, a régi gazdái a világ vége után laktak 2 lépéssel: sehol egy zaj, vagy másik állat. Sokkal inkább valószínű, hogy a kedves ex-gazdik elfelejtették szocializálni a kutyát. Apró termetű kutyának egyébként is nagyon sok olyan dolog is félelmetes, ami egy kicsi-közepes termetűnek nem.


Én is a kutyaovis megoldást támogatnám: ott tudnak olyan szituációkat teremteni, ahol a kutyusod megismerkedhet a világ dolgaival és pozitív élményekkel gyarapodhat - termesztésen szakember irányítása alatt.


Emellett tudnám még ajánlani Laura VanArendonk Baugh: Fired Up, Frantic, and Freaked Out könyvét, ha gagyogsz kicsit angolul.


Nem írtad, hogy reagálsz a kutyád félelmeire, de "belesimogatás" helyett tudom ajánlani a Look at that! játékot, a gyakorlatban ez így néz ki: [link] A játék meg úgy néz ki, hogy:

- a te feladatod, hogy megkeresed azt a pontot, ahol a kutya érzékeli az Ijesztő Dolgot, de még nem parázott be annyira tőle, hogy elveszítse az eszét (magyarul megkeresed az ingerküszöböt és alatta tartod)

- a kutya feladata, hogy megnézze az Ijesztő Dolgot nagyjából nyugodtan, aztán visszanézzen rád

- a te feladatod, hogy gyorsan kapcsolj és ezt jutalmazd (klikkerrel egyszerűbb, mert gyorsabban tudsz reagálni)

Mivel alapviselkedést akarunk neki tanítani, a ránézés nem parancsra megy, magától kell felajánlania. De sokat segít, ha a otthon megtanuljátok a "Nézz rám!" parancsot.


Kipróbálhatjátok a dobozos játékot is: [link] Pont a kutya természetes kíváncsiságát, kreativitását erősíti


Érdemes lenne még Google-ben rákeresned arra, hogy "dog adoption honeymoon period" ami tulajdonképpen azt magyarázza (sokkal hosszabban és érthetően :P), hogy az örökbefogadást követő néhány napban hétben a kutya nem feltétlenül viselkedik természetesen.


Persze ezek egyike sem pótolja a szakembert, de ad neked valami támpontot, hogy mi történik a kutyáddal és hogyan kezeld a kialakult helyzetet, amíg találtok egy normális kutyaovit, jó szakemberekkel.

2015. okt. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket! Gondoltam írok gyors egy amolyan jelentést. A kutyust a továbbiakban még kétszer hányt, továbbá hasmenése is volt, de nem úgy tűnt, mintha minden kijött volna. Úgy értem, nagyobb adag szokott fogadni és a kutya sem viselkedett úgy, mintha megkönnyebbült volna. Folyamatosan húzta a fenekét a padlón az éjszaka és mást sem lehetett hallani, mint azt a jellegzetes hangot, mielőtt valaki fut a wc-re, nehogy bef*sson, már elnézést a szóhasználatért. Aztán végül semmi sem volt. Folyamatosan nyüszögött.

Ma reggel pedig nagyon kevés ürülék fogadott a peluson, és az is most véres volt.

Ma reggel egyáltalán nem élénk. Rettenetesen aggódom.

Sajnos én is elkövetem azt a hibát, hogy emiatt napok óta nem eszem kb. semmit és alig alszom, mert mindig felébredek, ha van valami.

2015. okt. 13. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!