Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy mozgásigényű kutyámnak...

Nagy mozgásigényű kutyámnak milyen futópadot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy a mozgásigénye a két amstaff kutyusomnak, és most hogy sáros az idő és sokat esik nem mindig tudunk menni eleget sétálni (amennyi nekik szükséges) Egész nyáron (és amikor sétáltatós idő van) járjuk az erdőket, rengeteget kell mozogniuk. Viszont most hogy egyfojtában esik az eső, csak bent fekszenek a kanapén, a kertbe se mennek ki (a kert különben sem elég nekik) ezért gondoltam egy plusz kis mozgásra (nem agyonhajtani őket!) mert a szukám könnyebben ellustul és könnyebben meg is hizik. A fiú szikárabb ugribugribb alkatú, de neki is szüksége lenne az energiájának a levezetésére.


mielőtt bárki vitatkozna velem a futópad kérdésében, hogy ez kinzás meg mittudom én, először olvasson utána a kutya fajtájának hogy ezeknek a kutyáknak rengeteget kell mozogniuk. És mondom nem szétedzeni akarom őket, meg széthajtani, ügyelek az izületeikre is, csak egy kis plussz mozgás kellene, mert a lakásban bent csak fekszenek. próbálom a hosszú sétákat kiváltani játékokkal, benti kergetőzéssel de az nem elég nekik.


elektromos, mágneses, mechanikus, mire kell figyelni, melyik a legjobb kutyáknak?


ha esetleg valaki tud eladó futópadot, azt is megköszönöm ha szól privátban.


köszi a válaszokat. (nagyokosok kiméljenek)



2015. okt. 18. 14:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Vidd le őket nyugodtan sétálni. Hidd el nem lesz semmi bajuk. Az én tacskóm is örömmel sétál akár ilyen időbe is. Vagy csináld azt hogy sokszor kevesebb időre. :)
2015. okt. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi a jó tanácsot. akkor is szükséges egy futópad. ezek ugyanis nem tacskók.
2015. okt. 18. 15:33
 3/14 A kérdező kommentje:
ha nem világos, ők is örömmel sétálnak ilyen időben is. nincs is ezzel gond. de nem tudunk annyit kint lenni mint jó időben. megázunk, stb. ezeknek a kutyáknak NEM ELÉG egy fél órás séta az esőben, a gyors pisi kaki. Másrészről meg én se birok annyit futni amennyit ők igényelnének. már korábban is kellett volna futópad, csak most jutottam el oda hogy az idő miatt most már tényleg tarthatatlan az állapot, hogy igy nem tudnak eleget mozogni. remélem igy most már megérted, hogy miért kell futópad. De utána néztem neten, és lehet hogy mi fogjuk magunk elkésziteni, nem pedig humán futópadot veszünk.
2015. okt. 18. 15:38
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Ok
2015. okt. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hasonló cipőben járok én is. Szintén futópadot tervezek venni, igaz majd csak jövőre. Én elektromosat szeretnék (embereknek valót) , így én is használhatom :D . Nézegettem az önhajtóst, de hiába nagy mozgásigényű a kutyám, hülye lenne magától szaladni, nekünk az nem válna be.
2015. okt. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 bollocks ***** válasza:
29%
Ha nem elég nekik a fél óra, akkor sétálj velük többet. Én egy tacskó-sharpei párossal vagyok lent naponta összesen úgy 5-3 órát ebben a szar időben, ismerősök bichonnal meg westievel ugyanez. Nem kötelező kutyát tartani, ha már a megfelelő sétáltatás is gondot okoz, főleg nem kötelező energikus kutyákat tartani.
2015. okt. 19. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 bollocks ***** válasza:
18%
2,5-3
2015. okt. 19. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ha nem ertesz hozza legalabb ne szolj bele! Istenem meg egy hulye.
2015. okt. 19. 14:04
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Van néhány eleg erdekes megnyilvanulasod kérdező..vegyel futopadot ha akarsz senki nem áll az utadba csak ha a kutyák mennenek viheted őket akar hosszabb setakra is ilyenkor .vagy talan te nem akarsz annyit sétálni az esőben ?
2015. okt. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az eső váltotta ki bennem a gondolatot végül hogy megszerzem a futopadot, de eső nélkül is fontos ezeknek a kutyaknak az edzés. De miert kell nekem hulyeknek magyarázkodnom hogy ezeknek a kutyaknak nem eleg s SETA, nekik futni kell, edzeni kell? Mert sokkal tobb energiajuk van mint amit egy setaban le tudnak vezetni. Egyszer kivancsi lennek hogy ezen az oldalon mennyi az altalanos iq szint, vagy az atlageletkor (13-15 ev?) Mert a kerdesemre egy db ertelmes valasz erkezett, a tobbi ertelmeteln okoskodas es kotoszkodes, amivel nem vagyok hajlando foglalkozni. Ha nem tudsz valaszolni a kerdesre akkor huzz mar innen legyszi. Nem fogok az ilyennek magyarazkodni. Neked ha napi 3 orad van setalni akkor kulonben is valami kis szaros lehetsz. Legyzsi ide ne irjatok tobbet ha nem a kerdesre valaszolsz, mert toroltetem a gykval az egesz kerdest. Nyomorekok.
2015. okt. 21. 01:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!