Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff télen így kibírja kinn?

Amstaff télen így kibírja kinn?

Figyelt kérdés

Most van először ilyen rövid szőrű kutyám.Kinn szigetelt,hőfüggönyös háza van.Éjszakánként benn aludhat,de nappal kinn kell lennie.

Már most nagyon tud remegni,pedig a leghidegebb eddig 5fok volt...mi lesz vele ha mínuszok lesznek?

Hála isten a házába bemegy,ezzel nincs gond.De azt se tudom,ha kimegyünk sétálni,arra kell neki kiskabát?

1-1.5 órát szoktunk kinn lenni,ennyi idő alatt nem fázhat meg?Nem mindig mozog intenzíven,minden nap más.

Sajnos a lakásban nem maradhat nappal,még otthon lakom,és a szüleim nem engedik meg hogy benn legyen.annyit tudtam kikönyörögni hogy legalább este benn aludhasson,de olyankor is csak a szobámban lehet,a lakás többi részére nem mehet.

elég virgonc,kínzásnak tartanám hogy egész nap csak a helyén feküdjön,mert mást nem is tudna csinálni...

tapasztalatokat szívesen vennék,nem muszáj amstaff tulajoktól,olyanok véleménye is érdekelne,akiknek ennyire rövid szőrű kutyájuk van.


2015. okt. 18. 22:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát még kint lehet nap közben simán ha megfelelően van szigetelve/fűtve a háza..de mivel rövidszőrű kutya, figyeljük hogy a kritikus időkben már ne nagyon legyen kint! :)
2015. okt. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát, túléli, szívós jószágok ezek, de élvezni biztos nem fogja. Én inkább bevinném nappalra is. Ha félnek a szülők, hogy tönkrevág dolgokat egyedül, akkor egy jó erős szobakennel, meg persze a reggeli alapos fárasztás jó megoldás. Hidd el, ha odakint hideg van, akkor úgyis a házában fog feküdni, kb. ugyanaz, mint bent egy szobakennel, csak komfortosan fogja érezni magát a hőmérséklet miatt.


A kabát amúgy jó cucc, szerintem értékelné a kutya. Az aligszőrös pitemnek is van, mínuszokban már sétához is felteszem, csak addig veszem le, amíg konkrétan labdázik vagy játszik vagy bármi ilyen aktívat csinál. De viszonylag sokat járunk tömegközlekedéssel, meg hétvégén sokat van kikötve kutyasulin, ezeket már most is főleg kabátban toljuk, mert felfázik. És szerencsétlen nagyon utál fázni, olyankor mindig megpróbál valaki ölébe felmászni :) Ezt képes amúgy az augusztusi nyaraláson is megtenni, a késő nyári este neki már hideg.

2015. okt. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
Részemről igen nagyot néznék, ha egy staff jönne velem szemben kabátkában. Nem egyet ismerek, akik kertben vannak tartva. Még a legnagyobb hidegben is vagy mozognak a kertben házőrzés okául, vagy a házukban durmolnak. Az iskolába is jár, járt jó pár, de egynek sem volt kabátkája.
2015. okt. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban volt kint amstaff jellegű kutyánk. Szerencsétlen elég elveszett volt télen. Kapott egy rossz pulcsit, akkor jobban érezte magát, de elég sokat gubbasztott a házában. Sajnos nem volt beleszólásom a dolgokba.

A szobakennelt jó ötletnek tartom, amúgy se kintre való az ennyire emberbarát fajta. A kutya helye a gazdi mellett van. :) Ha kellőképp lefárasztod, akkor bent csak aludni fog, de érdemes becsukni a kennelbe egy velős csont társaságában.

2015. okt. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#2-es


"Hát, túléli, szívós jószágok ezek, de élvezni biztos nem fogja."


D'accord!

... no meg koran jelentkeznek az izületi megbetegedesek is. Nem ertem a kerdezö szüleit, hogy miert nem lehet a kutty bent a házban. Talan szétszedné a házat belülröl?

2015. okt. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem jo ötlet a kint tartasuk, nagyon fazos az enyem is. Ejszaka a szobaban az agyam vegeben szokott aludni, de ha hüvösebb van akk betakarom öt a pledjevel mert fazik.

Telen csak akk jön ki a hidegbe ha setalni viszem, egyeb esetben csak vecezni megy ki az udvarra es utana rohan vissza. Sokszor a kandallo elött ül es melegiti a hatat:)

2015. okt. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Lakásban nem rombol,szobatiszta is,jelez ha kimenne.

A szüleim megrögzötten ragaszkodnak hozzá hogy nem közlekedhet.Attól tartanak hogy össze szőröz mindent,és hogy behordja a sarat.Néha nyálzik,attól függ mit eszik.pl gyümölcsök után nagyon :D valahogy ezt nem díjazzák... ja igen,és fingik,anyám orra erre nagyon kényes.

Lába le van törölgetve,kanapéra nem engedem,és az én hajamat előbb megtalálják a kajában,mint a kutya szőrét :D

szobakennelen gondolkodtam,de bele is halna ha látná a családot közlekedni,és senkihez sem mehetne oda.meg igazából abba nem is tenném be egész napra.

Ti mivel fárasztjátok le a kutyátokat?Főleg a szellemi része érdekelne,mert testileg le tudom :)

Elég friss a kapcsolatunk,1 hónapja fogadtam csak örökbe.

Az előző kutyám is eléggé aktív volt,de ővele ha nem mentem ki sétálni 2-3 napig,meg sem kottyant neki,el volt a ház őrzésével,mindig azzal volt elfoglalva hogy mi folyik az utcán.Nagy telek,pici kutya,a lasztit jó messze dobtam,így is le lehetett mozgatni :) ezzel szemben a mostanit rohadtul nem érdekli a külvilág,csak akkor figyel ha valaki közvetlenül a kerítésünk mellett megy el(saroktelek)ezért agyilag nekem nagyobb kihívás lefárasztani,és ezt még tanulnom kell.

Igazad van Akumi,erre nem is gondoltam,hogy városban is szükség lesz a kabátra.Pedig oda is szeretném vinni,szoktatni az új ingerekhez.

Most egy kicsit megnyugodtam,hogy talán nem olyan nagy baj,ha télen kinn lesz.

Én is azzal biztatom magam,hogy mások még ennyit se adnak a kutyájuknak,mégis kibírják.Dehát ez mégiscsak saját,és a legjobbat akarom neki.

Csak ezt az évet kell kibírnunk,jövőre már a saját házamban oda megy ahova akar.

De folyamatosan győzködöm anyuékat,talán egyszer beadják a derekukat.

2015. okt. 19. 00:03
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

Nagyon kifordult magából ez a világ.

Ekkora kutyát bent tartani? Abba megy tönkre idegileg. A kutyaház tökéletes védelmet nyújt neki. Nem kell ezt túlaggódni. Persze ha túl van kényeztetve és bent van kölyök korától akkor nem nagyon tudsz, mit tenni, mert már elrontották előtted.


Divat lett a széltől is óvni a nagytestű kutyákat is, pedig aztán nincs annál rosszabb, mint amikor az elhívott koravén kutyád tönkremegy a semmittevésben. Nyugodtan hagyd kint, még éjszaka sem lesz semmi baja. Lefekszik a házában és kész.


Nyugodtan le lehet pontozni, de 2 amstaffom van...

2015. okt. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

#8, akkor te minek hordasz kabátot, csizmát, sapkát, sálat? Jaj hát régen nem volt ez divat, amikor az ember ágyékkötőben szaladgált télen, nyáron, nem? Szerinted egy rövidszőrű kutya nem fázik kint a hidegben?


Egyébként sem tudom, hogy az amstaff mióta nagytestű a maga 25 kilójával, amikor egy kau vagy komondor 50 kg, azok valóban nagytestűek, ugyanakkor van bundájuk, ami védik őket a hidegtől, ezért alkalmasak területőrzésre. Egy amstaff nem ez a kategória. Sajnálom a két kutyádat, hogy ilyen felelőtlen és buta gazdájuk van.

2015. okt. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
40%

Kedves 9-es, pont erről beszélek, egy kutyának van szőre. Az ember évezredek alatt vált alkalmatlannál a felsőruházat nélküli életre. Ezt ne firtassuk, nonszensz összehasonítás. A kutyák is jó úton vannak ebbe az irányba, hála ennek a mentalitásnak, hogy azt képzeljük, hogy a kutya ember és úgy kezeljük.


Sajnálhatod a kutyáimat, lelked rajta, mégis jobban élnek, mint sok ember. Minden állatom 10+ évesen "távozott"

2015. okt. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!