Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye 2016 januárjától tilos...

Ugye 2016 januárjától tilos lesz kutyát láncon tartani. De ki fogja ezt ellenőrizni?

Figyelt kérdés

Mármint M.o-on, falukban (de még jó pár nagyobb városban is) a kutyák nagy része még a kerítésen kívül se járt, állatorvost is csak kis részük látott. Ha eddig ezt nem ellenőrizték, akkor a láncon tartást hogyan fogják?

Értem én benne a jóindulatot, de Józsi bácsi valszeg nem fogja levenni Fifit a láncról 10-en évek után, főleg ha nem is ellenőrzik.


2015. okt. 19. 15:22
1 2
 11/13 anonim válasza:
hát ez bizony érdekes mert kis korába járt suliba ma már nem mert ideig óráig tartott neki minden tanulás nem dobtuk ki semmi rossz dolga nincs éppen annyi hogy futón van,szabadon lerágta a autó tűkőrjét a lakásban kint kártett ami nem kis pénz lett.fellökte a gyerekeket átugrotta kerítés stb,hajtott mindent ami neki nem tetszett,féltek tőle és akkor mondták apunak feljelentik,érte.ez más véglet.erre tudod nekem rég volt kutyám,és ép ezért mert a szomszéd agyonverte 1 ütésre!és azért mert ugatott,mivel nyávogni nem tudott.szabadon volt kiskorától velem élt.akkor megfogattam elég volt,ő értelmes volt.rengeteg utasítást betartott.és még is..
2015. dec. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hát akkor valamit elrontottatok... főleg ha egyszer tökéletesen jól nevelt volt, és most meg minden rosszat megcsinál, ami eszébe jut. Ilyen nincs. Pont, hogy idősebben nő be a fejük lágya, fiatalként, kamaszkorban lázonganak.. Szerintem szimplán nem jól neveltétek, valamit másképp csináltok mint azelőtt.

De ha ilyen szomszédod van, aki kis tettek miatt agyonveri a ti kutyátokat, én a feljelentés mellett biztosan nem hagynám ennyiben a dolgot. Vagy nem fogadnék be kutyát, bármennyire is szeretném, mert nem tudhatom, hogy milyen lesz, és a szomszéd reakciója mi lesz, vagy elköltöznék..

Pl. én megtehetném, hogy befogadok még pár kutyát, de mivel időm nem engedné már a maradék 2 mellett, így csak támogatom a menhelyeket, sérülteket, ahogy tudom.

De, mint írtam, hamis kutya nem létezik. Ahhoz nagyon elcseszett kutyának kell lennie, mármint szaporítás szempontjából, de az már hamarabb is előjön. Le kell fárasztani, ha valamit rosszul csinál, és megértetni vele, hogy mit lehet és mit nem. Az, hogy fellöki a gyereket/átugorja a kerítést/szétszedi az autót, mind mind annak az erős jele, hogy a kutya UNATKOZIK, és unalmában keres valami elfoglaltságot, illetve annyira pörög, mikor gyerek vagy bárki más van körülötte, annyira örül, hogy egyszerűen nem tud nyugton maradni. Az én kutyám is szokott úgy viselkedni, mintha felhúzták volna, de soha nem kötném meg azért,mert nincs időm lefárasztani. Egy életre vállaltam, inkább az életemet alakítom át, mint a kutyámnak legyen rosszabb. De egyébként ha még is odáig jutottatok, hogy lánc, akkor meg KELL keresni a pénzt egy jó kennelre, ami nem akkora, hogy épp meg tud fordulni a kutya benne, hanem igenis tud benne mászkálni, stb. Szerintem így lenne tisztességes, de hát sok ember ezt nem tudja megérteni. És egyébként nem utoljára a kritikus helyzettől kezdve meg kell hirdetni menhelyek segítségével a kutyát, mivel nem sürgős, így nálatok tud maradni, de szerintem te is jobban örülnél, ha lenne egy olyan gazdája, aki mindent meg tud neki adni, kellő időt tud vele tölteni, és szófogadó lesz.

Te pedig majd veszel akkor kutyát, ha normális szomszédod lesz, és több időd.

2015. dec. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
kész lett neki a futó 12m fut de a kennel is hatalmas lett abba ordított zárt szerintem azért.talán megoldódik.
2016. jan. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!