Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya oltásának elmúlasztása?

Kutya oltásának elmúlasztása?

Figyelt kérdés
A barátnőmnek van egy 6 ÉVES kutyája, aki még soha nem volt beoltva!!! Nincs rá pénzük, és mostanában nem is lesz, de ez nem az én dolgom. Megkért, hogy írjam ki neki ide, mert nem tudja mit tegyen. A kutya nem veszett, semmi betegsége nincs szerencsére. De ha esetleg megharap egy másik kutyát, akkor mi lesz?? Az ő kutyája NEM veszett, nem habzik a szája meg semmi egyéb... Baj lesz belőle?

2015. okt. 23. 10:58
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Igen... Köszönöm mindenkinek! Ment a zöld kéz.:)
2015. okt. 23. 11:39
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nem lesz. Veszettség elleni oltás 5000Ft, A mikrochip behelyezés ára regisztrációval együtt, törvényben maximáltan 3500Ft.

Az állatorvos nem büntet, hanem beadja az oltást, chipet, regisztrálja a dolgokat, ez 8500 Ft és ennyi. Ha megharap valakit nem veszettségtől lesz baja, maximum valami fertőzés lehet, ha mély a seb. Nyugodtan vigyék állatorvoshoz a barátnődék.

2015. okt. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is utolsó! :) Most picit azért megnyugtattátok őket...:) Igen, elfogunk menni együtt. Ők is már nagyon rosszul érezték emiatt magukat.
2015. okt. 23. 11:42
 14/20 anonim ***** válasza:

Vera,igazad van.

Amúgy nekem mindig kidobott kutyáim,macskáim voltak. Nem 30,mert tudtam azt,higy2-3 ról tudok gondoskodni. Megkapták,ami kell(chip,oltás)de azt az őszinte szeretet,amit adnak,sosem tudom meghálálni!:)

2015. okt. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én komolyan nem ertem, hogy ha tudtak, hogy nem tudjak oltatni, akkor miert vettek/fogadtak be?


Es a dokinal mondjak azt, hogy az utcan találtak

2015. okt. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

3. voltam. Az állatorvos nem fog számon kérni. Tényleg a legjobb, ha azt hazudjátok, hogy most találtátok és akkor nem néz csúnyán. Az oltási könyvet az állatorvos állítja ki az első oltásnál. Beleírja az oltás idejét, felcímkézi milyen oltóanyagot kapott, valamint az orvos bele írja a saját nevét, lebélyegzi az orvosi bélyegzőjével.

Tudom, hogy nem a Te dolgod, de segíts neki. Adj neki kölcsön részletben akár, de tegye meg végre.

2015. okt. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

6 év alatt egyszer se volt pénz beoltani? Hát ha havi 1000 ft-ot eltesznek akkor 6-7 hónap múlva 6-7 ezer ftból be lehet oltani.


Hát ha a kutya megharap egy másik kutyát,nem lesz ugyan baja,de viszont ha a gazdi kéri a oltási könyvet és ti nem tudjátok bemutatni akkor feljelent és szép kis bírság vár a barátnődékre.Ugyan ez embernél is,ha a megharapott ember feljelent vagy kéri az oltási könyvet az megint csak gáz.


Dokinál meg lehet hazudni,hogy találták és néztek csipet abban a városban ahol találták, de nem volt, hirdették ezerrel,de nem lett meg a gazdi már pár hete keresik. Aztán inkább úgy döntöttek,hogy megtartják és be szeretnék oltani. Ennyiből megúszható.


Ettől függetlenül nagyon felelőtlenség 6 évig nem beoltva tartani a kutyát.


Hát ha veszett lenne akkor rövid időn belül meghal a kutya,ember vagy bármilyen állat,ugyan is a veszettség nem gyógyítható betegség!! Nem véletlenül kötelező az évenkénti oltás,regisztráció,ezért is vakcinázzák a rókákat is.

2015. okt. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönjük! Igen, igen... Igazatok van, és elvisszük rövid időn belül! :)
2015. okt. 23. 14:53
 19/20 anonim ***** válasza:
És akkor a kajára hogy van pénz parhavonta?
2015. okt. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Semmi probléma. Mi pl találtunk egy kis kutyát, amit az orvos olyan 3 évesre tippelt, abba se volt chip, és nyilván könyve se volt neki. Azt mondtuk a dokinak, hogy meg szeretnénk tartani, így kitöltött neki egy kis könyvet, beadta neki a chipet, meg egy oltást, beírta a párom nevét és telefonszámát a gépbe, aztán megmondta mikor menjünk vissza a következő oltásra.


Tehát most mi van , ha a barátnőd azt mondja, hogy találta a kutyát? Semmi. Akkor ugyanígy megcsinál mindent a doki neki, amit kell.

2015. okt. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!