Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomorú vagyok mert a kutyám...

Szomorú vagyok mert a kutyám egyszer csak elkezdett félni a labdázástól?

Figyelt kérdés

Eddig minden nap labdáztam vele, aztán egyik nap kicsit megrettent tőle, és elkezdett félni az elkapástól :( Miért?


Eddig mindig meg volt bolondulva hogy játsszon vele valaki, de most szorong :S pedig látom hogy akarná.. Mindig úgy rúgtam hogy el tudja kapni vagy legalább beleérni. Border collieról van szó.


És nem tűnik úgy hogy a fogaival baj lenne mert a kőkemény mogyorót/csontokat is szétroppantsa.



2015. okt. 23. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Milyen labdát használsz?

Érzékeny kutyánál elég, ha éppen a nyelvét egy pillanatra odaszorítja elkapáskor pl. A földön kapja el? Ott előfordul, hogy megszúrja, megüti valami az orrát, amikor nyúl a labdáért.

2015. okt. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nézesd meg orvossal, nem sérült-e meg a nyaka esetleg.
2015. okt. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem ütötted meg a labdával vagy kapta el rosszul? Esetleg a nyakát,állkapcsát egy doki megnézhetné.


Nálunk a labda mániás kutyánk akkor félt pár napig a labdától mikor véletlenül pofán vertem vele,dobtam ő meg ugrott volna érne ,de vhogy pofán aszta a labda (tenisz labda és kistestű kutya) akkor nyöszögött egyet majd félt a labdától.De csak pár napig tartott utána ugyan úgy elkapta,meg azóta sincs ezzel gond.


Nem tudom vmi kiválthatta nála mióta tart a félelem? egyik dobástól a másikra félt,vagy egyik nap minden oké és másnap felkeltettek,hogy labdáztok majd már félt tőle?

2015. okt. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1: gumilabdát ami nem 100%-ra van felfúlyva, kb akkor a alabda mint a fejem majdnem, és igen ez is megfordult a fejemben hogy odacsípte vagy valami (eddig nem volt rá példa) de hogy ettől hogy szorongott be ennyire...


2: elvisszük orvoshoz, az jobb hír lenne ha nem pszichés a gond sztem

2015. okt. 23. 19:44
 5/11 A kérdező kommentje:

3: ez jó hír, szüneteltetem a labdázást vele 1-1,5 hétig, aztán meglátjuk. (ez a kutya amúgy még egy macskától is fél legbelül, vagy egy kiskutyától)


Úgy volt az eset hogy labdáztunk, egyszer csak kicsit megrettent az elkapásnál és utána már nem akart játszani se aznap (1-2 perc után) se pedig az utánakövetkező napokban (még fél percet sem). Bemenekül a házába :S

2015. okt. 23. 19:47
 6/11 anonim ***** válasza:

HA mindentől fél, érdemes lenne egy kutyasulit is felkeresni !

Bizalmi tréning, vagy olyan gyakorlatok, amelyek kicsit magabiztosabbá teszik őt, mert hosszú távon nem lesz j, ha ilyen félős. (Nem mellékest, szoktad nyugtatgatni?

(Amúgy felfújva, bocsi de nagyon zavart az az ly.)

2015. nov. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

De miért fél? Mit csináltok, hogy félős legyen? Egy normális kutya, aki a gazdival nő fel, aki elvileg felelősségteljesen bánik vele, annak magabiztos, engedelmes kutyája van. Más az, ha befogadod, mert a befogadott, sok rosszat átélt kutya maradhat félős örök életében (bár sokat felenged egy jó gazdi mellett, de a berögződések megmaradhatnak)..

Én is azt ajánlanám, hogy kutyaiskolába menjetek el, de az itt kérdezők nagy része maximum rámondja, hogy elviszi, amúgy meg leszarják...:(


Ja, amúgy nem szomorúnak kell lenni hanem megoldani.

2015. nov. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

nem értem én se, valamiért szorong a labdától, de látom hogy szeretne vele játszani, aztán az első rúgásnál vmiért megijed :(


A border collie-k amúgy se bátrak, csak ugatni szoktak nagyon. Lehet elvisszük, de nem tom mennyi egy ilyen. Még az a B tervem előtte hogy ha visszajöttem BP-ről akkor kipróbálom a másik labdával hátha

2015. nov. 5. 12:23
 9/11 anonim ***** válasza:

"

A border collie-k amúgy se bátrak, csak ugatni szoktak nagyon."


Ezt a bölcsességet honnan szerezted?

Rúgsz egy nagyot egy nagyobb méretű labdába, az jól eltalálja a kutya orrát például, akkor naná, hogy nem fog örömmel labdázni. van kutya, amelyik szinte fakír módján képes bizonyos fájdalmakat elviselni. A te kutyád nem ez a kategória.

2015. nov. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez nem fajta, hanem jellemfüggő.

Mint ahogy embereknél is vannak olyanok, akik egy vállrándítással elintézik, ha fejbe csűrik egy focilabdával, és mennek tovább rúgni a bőrt, megint mások egy életre elkerülik még a lelátót is.


Neki lehet hogy elég volt az, hogy meg akarta ogni a labdát, de megharapta a saját száját, megütötte magát, vagy a labda őt.


Nem annak a függvénye, hogy ő border collie.

2015. nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!