Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barf étrend- Fehérje szükségle...

Barf étrend- Fehérje szükséglet és a hús beszerzése?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy egy felnőtt kutyának a napi fehérje szükséglete 1 kg/5 gramm. Ami 250 grammot jelent egy 50 kilós kutyánál. Ez csirkemellből napi 1.2 kg. Számoljuk 1500-re naponta. Az havi 45 ezer ha csirkemellel számoljuk, de nyilván nem csak csirkéből áll. Belsőségek, izom stb.. tojás, zöldség és még ott a vitamin ilyenek. Legyen 65 ezer a havi kaja mindennel. Az nem is olyan rossz ha több lenne a fizetés. De olcsóbban nem lehet megoldani? Hol?

2015. okt. 24. 16:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

" Na egy 10 kilós kutyának a 2%-a 2kg. "

Mikor is tanítják általánosban a százalékszámítást? :))

2015. okt. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Na jó de már belezavarodtam :D az a 20%-a :D Már kezdtem érteni :D De egy 50kg-s kutyának akkor is 250g fehérje kell naponta... az az oldal szerint amit néztem. [link]
2015. okt. 25. 16:50
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező most vegyél egy nagy levegőt és felejts el mindent, amit eddig tudni véltél (amúgy sem volt az igazi).

Leírom neked még egyszer az alapokat,DE a részleteknek nézz utána, azt is leírtam már, hogy hol, mert nem 2 perc és nem 5 szabályos a barfot/preyt megérteni. Ha nincs időd utána nézni és értelmezni rendesen, felejtsd el nem neked való és kész.

1, A kutya aktuális testsúlyának(csak felnőtt esetében kölyökre más vonatkozik) 2-3%-át add neki enni összesen/nap.

2,Ez álljon csontból/csontos húsból és húsos húsból illetve időnként a húsos rész 1/4-t kiválthatod reszelt, darált zöldség/gyümölcs mixxel. Hogy melyik hús mi minden lehet már leírtam korábban keresd vissza, a csirkemellet meg verd már ki a fejedből. A zöldség/gyümölcs kérdést nézd meg, nem írom le az összes létező fajtát, hogy mit lehet és mit nem, és milyen formában.

3, A fehérje számolással neked nincs dolgod. Ismétlem, hogy érthető legyen: a fehérjét neked nem kell számolnod, azt számold, amit leírtam.

4, A barfot/preyt soha nem keverjük táppal, sem egy etetésen belül sem napontként, sehogy.

5, Sajnos a matek tudáson segíteni nem tudunk, mert sem az árakat nem számoltad jól, sem a % számítás nem jött össze, erre kérd meg az egyik családtagodat mielőtt 2 kg h.lyeséget leteszel a kutya elé.

6, Feltétlen lépj be a facebookos barfos csoportba és kezd el elolvasni a dokumentumokat és végig nézni az összes fényképet, olvass utána ennek az etetésnek a neten, mert ennyi információ alapján és ilyen zavart felfogással ezt csak elszúrni fogod!!!!

2015. okt. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :D Hasznosak voltak! És kellett :D
2015. okt. 25. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!