Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sokat hallani a "megfelelő...

Sokat hallani a "megfelelő étrendről", de honnan tudjam, hogy személy szerint mire van szüksége a szervezetemnek?

Figyelt kérdés
Szálkásításról lenne szó. Jelenleg 108 kg, 188 cm.

2014. febr. 19. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igazából annyit kell tenned, hogy vagy csökkented a kalória mennyiséget(tehát amennyit megeszel) vagy pedig többet égetsz el az edzéseiddel(például + kardiót csinálsz).

A fehérjét mindenképpen emeld meg (2-3g*tskg), de azonkívül elméletileg bármit ehetsz, ami még belefér a napi kalória szükségletedbe.

Persze ajánlani nem ajánlom, de akár cukrot is ehetsz diéta alatt.

Nincs semmi kőbe vésve.

2014. febr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
persze ehetsz cukrot, csak ne lepõdj meg, ha nem jön eredmény... amúgy a kérdésre válaszolva, kezd el "egészséges" táplálékokat enni, zárd ki a mindennapokból a cukrot, fehérlisztet, telített zsírok nagy részét, ha tartósan így étkezel, a mire van szükséged kérdést a szervezeted meg fogja válaszolni, ha valamibõl hiány van, akkor olyan ételt fogsz kívánni amire szükséged van èppen... a 96 éves nagyanyámnak is ez a hitvallása...
2014. febr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

És miből gondolod, hogy a cukor és a telített zsír rossz a szervezetnek?

Amikor megeszed a barna rizsed, a szervezeted azt is cukorra bontja le, hogy energiát kapjon.

Ugye a sima cukorra azt szokás mondani, hogy azért nem jó, mert hogy az inzulinszintet megnöveli, de BÁRMILYEN más szénhidrát ugyanúgy növeli, ezért kell hozzá zöldséget, fehérjét, vagy zsírt enni, mert az lelassítja az emésztést, és nem lesz olyan hogy inzulin fenn-inzulin lenn. Nem lesz éhségérzet, meg hangulatingadozás.

Tény, hogy nem szabad sok(!) szénhidrátot enni, de mértékben nem egészségtelen, sőt, kell neked energia gyanánt, ha sportolsz valamit.

Például a teljes kiőrlésű kenyérnek csak annyi az előnye, hogy több vitamint tartalmaz, de a magvak, amik benne vannak, nem lesznek megemésztve a szervezet által, szóval azoknak sem sokkal jobb a glikémiás indexe.

- Ezt saját tapasztalat szerint írom, hidd el, nem leszel egészségesebb, mert ilyeneket eszel.

Egyetértek, hogy a fehérje fontos az izmok fenntartására, és persze, hogy egyen belőle eleget. De nem kell túlbonyolítani.

Egyél rendesen, a telített zsír, meg a cukor itt van már a Földön vagy több ezer éve.

A genetikailag módosított, meg a transzzsíroktól jobban félnék.

Ironikus, hogy a mai ember pont attól retteg a legjobban, ami itt volt az emberiség kezdete óta.

2014. febr. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"És miből gondolod, hogy a cukor és a telített zsír rossz a szervezetnek? "

Nem mondtam, hogy rossz, de szálkásításról lévén szó, célszerű kerülni őket...

"de BÁRMILYEN más szénhidrát ugyanúgy növeli"

Nem egyáltalán nem ugyan úgy növeli meg pl barnarizs, és a kristálycukor...

" sőt, kell neked energia gyanánt, ha sportolsz valamit. "

sportolok, bringázom heti 300+ és futok is minden héten 40kmt érdekes mindezt 6 éve no carb étrenddel...

2014. febr. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Nem mondtam, hogy rossz, de szálkásításról lévén szó, célszerű kerülni őket... "

Akkor barna rizst se egyél, ha célszerű elkerülni őket. Azt is cukorra bontod le, csak van benne rost meg vitamin(nem úgy mint a kristálycukorban).

És még is hol van ilyen tanulmány, ami azt mutatja, hogy ha cukrot vagy telített zsírt eszel, dagadt leszel? A mennyiség a fontos, nem a minőség. Ehetsz te kristálycukrot(mondjuk a legidiótább példát találtad meg), ha kalória hiányban vagy, ugyanúgy súlyt vesztesz, és nem feltétlenül izmot, ha elegendő fehérjét is fogyasztasz az étrendedben.


"Nem egyáltalán nem ugyan úgy növeli meg pl barnarizs, és a kristálycukor... "

Persze hogy nem ugyanúgy(nem ugyanolyan mértékben) növeli meg, de növeli. Nyilván barna rizst több idő megemészteni, ezért nincs AKKORA inzulinválasz rá mint a kristálycukorra, de van rá inzulinválasz, és ezért a legcélszerűbb, ha nem csak szénhidrátból áll az étrended.

Egyébként megnézheted a glikémiás indexét a fehér és a barna rizsnek, elárulom hogy nincs nagy különbség, hiába barna az a rizs, majdnem ugyanúgy szívódik fel(ugye a rostok és a magvak nem emésztődnek meg).


"sportolok, bringázom heti 300+ és futok is minden héten 40kmt érdekes mindezt 6 éve no carb étrenddel..."

Erre nem tudok mit mondani, én amikor kiiktattam az étrendemből a szénhidrátot, nem tudtam rendesen funkcionálni. 3. hét után abbahagytam a keto-t az állandó fejfájások miatt.

Rendben, aláírom, hogy ebben igazad van. Van aki fejlődik szénhidrát nélkül, szóval nem létfontosságú a szervezetnek, de ettől függetlenül nem hinném, hogy hátráltat akárkit is, ha eszik belőle.


Természetesen én nem azt javaslom, hogy csak édességből álljon az étrend(nem is eszek édességet az egészségem érdekében). De mondd csak, az alma meg a tojás ilyen nagy ellenségek lennének? Tojás = telített zsír

Alma = cukor

Nem hinném, hogy aki megalakította a Földet, azt akarta hogy haljunk meg azokba az ételekbe, amik természetesek.

Márpedig a cukor és a telített zsír természetes, akárhogy nézzük.

2014. febr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

a cukor az egekbe dobja az inzulint, minél magasabb az inzulinszint, annál nehézkesebb a zsírégetés, a barna rizs lassabban szívódik fel, így az inzulin szint sem lesz az egekben...


"a mennyiség a fontos nem a minőség"

nos a sport kategóriában ilyet leírni....

Erre végkép nem mondok semmit, remélem mindenki tudja értelmezni ezt a mondatot és el tudja dönteni, akar e hallgatni egy ilyen ember tanácsaira...

kedves kérdező, itt egy link, öcsém ezzel fogyott 125-80ra és kezdett sportolni. sajnos 2000km különbséggel nőttünk fel, így én nem tudtam hatással lenni rá...

[link]

2014. febr. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha valaki hatásosan akar zsírt égetni, akkor célszerű volna alacsonyan tartani az inzulinszintjét, nem pedig ugráltatni, lévén a zsírszövet egy inzulinérzékeny szövetféleség. Ennyire meg ne essünk már át a másik oldalra. Oké, hogy hobbi szinten kevesebbet számítanak a dolgok, de a ilyeneket, hogy "Nincsen szemét kaja.", "Csak a kalória számít, nem a minőség." "Nem létezik olyan, hogy egy étel káros lenne." meg szálkásítsunk, közben meg együnk cukrot stb. ne irkáljunk már, főleg ne sport kategóriában, mert eléggé kártékony tanácsok, mellesleg ti sem gondolhatjátok komolyan. Nem értem, mi vesz rá valakit arra, hogy ilyen megszállottan és nyugodtan hirdesse a hülyeséget.


És most bocs, ha valami nem inged, de van egy 69%-os válaszoló, hozzád nagyon hasonló válaszokat ad, és nem tudom, hogy ismeritek-e egymást, netán ugyanaz a személy vagytok, de a véleményem nagyjából megegyező mindkettőtökre, mert, ahogy írtam, nagyon hasonló nézeteim vannak, amikkel azonban nem igazán értek egyet. Sőt, fel sem fogom, hogy lehetnek egy embernek ilyen elvei, és hogy hirdesse azt ennyire komolyan, de mindegy, nem akarok oldalakon keresztül megint vitázni.

2014. febr. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Végletekből végletekbe gondolkodtok, ráadásul megtiltjátok magatoktól azt, amitől nem lenne semmi bajotok, SŐT.

Esküszöm, a bánit le kéne csukni emiatt.

Úgy viselkedtek mint anno én, csak én felébredtem szerencsére.

De nem baj, úgy látom sok tejsavó fehérje vár még rátok, a Scitec-ra meg sok $. :)

Tovább én sem vitatkozok, csak azt kérem, hogy gondoljátok át logikusan, és nézzetek magatokba, csak ennyit kérek.

2014. febr. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sztereotípiákban beszélsz, és te magad is végletekben gondolkodsz. Nem használok tejsavófehérjét, szóval mellément ez a sértésnek vagy nem tudom minek induló beszólás. Mellesleg nem gondolkozom én sem extrém végletekben, nem hiszem, hogy csak a 100% csirke-rizs vihet sikerre, és irtózom akár egy darab csokit megenni, mert attól majd bezsírosodom, meg cukorbeteg leszek. Nem, erről szó sincs, szóval nem hiszem, hogy magamba kellene nézzek. Nem vagyok egy csőlátású, elfogult makacs szakbarbár. Ellenben bár jó, hogy volt egy úm. "felébredésed", mert persze senkinek sem kell vasszigorú korlátok között élnie, főleg nem hobbi szinten, de azért ne essünk már át a ló másik oldalára. A ti elveiteken elindulva, ennyi erővel ha kristálycukrot tolnánk a rizs helyett az étkezés mellé, akkor sem lenne semmi különbség, mert a fehérje, a zsír és a rostok kiegyenlítik? Azért ezt remélem ti sem gondoljátok komolyan.
2014. febr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mondd, ha fél kiló rizs, meg több kg csirke után se indulna meg az izomnövekedésed, mit tennél?

Összeturmixolnál még 6 db banánt tejjel vagy tejsavóval, hogy több kalóriát vigyél be?

Ja, de hát azt nem lehet, mert az cukor nem? És ugye a cukor az nem egészséges?

Mondd, te hogy oldanád meg? Egyszerűbb megoldást választanál, vagy ragaszkodnál a "tiszta" ételekhez?

Tudom, hogy ez nem valami jó példa, mert szálkásításról van szó, de mi van akkor, ha szálkásításkor egyszer-kétszer félre akarsz kajálni, mert már hányingered van például a rengeteg hústól? Kicserélheted azt a húst, amit eszel más fajtára, de nem vagy robot, biztos van, hogy megakarsz engedni magadnak valami édességet vagy mit tudom én mit.

Ha beleszámítod azt a bizonyos "félrekajálást" az aznapi kalória beviteledbe, és egyszerűen kihagysz egy normál étkezést vagy máshogy megoldod, hogy kevesebb kalóriát vigyél be azon a napon, akkor semmitől sem kell tartanod.

Mit veszítesz vele, azt mondd meg? Attól hogy lazábban veszed, még nem fog leépülni az izmod, amiért dolgoztál hónapokig/évekig.

Ha azt mondod, hogy a "cukorban nincs semmi tápláló", igazad van, de attól még eheted, mert nem fog akadályozni semmiben, érted?

Azért mondtam én is a legrosszabb példát, mert eheti végül is, de azt is írtam hogy nem ajánlom.

Nem tudom, hogy ki az az elvetemült aki képes lenne úgy enni, hogy csak cukrot szénhidrátnak, mert szerintem is tápláló ételek kellenek, DE ez is egy lehetőség.

Ha pedig a vitamin és ásványi anyag bevitelt mondod, hogy nem lenne megfelelő így, akkor veszel multivitamint, és el van intézve.

Ugye elméletileg nincs különbség, gyakorlatban felőlem bárki kipróbálhatja. Én biztos nem próbálom ki, csak azt akartam hangsúlyozni, hogy bármit lehet enni, bizonyos korlátok(kalóriaszükséglet) között.

2014. febr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!