Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd kecske bedugta a...

A szomszéd kecske bedugta a fejét a kerítesen belülre a kutyám pedig széttépte. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Pár házzal lejebb laknak kecskéket tartók. Az egyik kecske megszökött és a kerítésemen be dugta a fejét. De úgy, hogy beragadt majd a kutyám megtámadta. Hiába próbáltam elhívni nem ment, seprűvel ütöttem rá nem ment majd végül hurkot kötöttem és azt dobtam rá a nyakára és elhúztam. Ez a kutyától mennyire normális? Lehetett rajta látni, hogy ölni akar. Van tippetek? Mit csináljak vele? Büntessem?

2015. okt. 26. 09:09
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
84%

A liberalizmus már itt megbukik. :D

A liberális gazda azt mondja, hogy a kutyámnak van joga a területét védeni. A liberális kecsketartó azt mondja, a kecskémnek joga van oda dugni a fejét ahová akarja (a liberális kisgyerekes szintúgy).


Csak szegény kutya nem tudja mi az hogy liberális.:D

2015. okt. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
88%
Az normalis viselkedes hogy ratamadt a kecskere. Vadasz kutya. Az mar nem hogy nem tudtad le hivni rola. Kutya iskola.
2015. okt. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
74%
Azért az is megér egy misét, hogy a saját kutyád ami mégcsak nem is egy bernáthegyi méreteivel rendelkezik, nem tudod lefogni...
2015. okt. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Andizsuzsi ***** válasza:
37%

ma 09:38!


Nem arról vitatkozunk, hogy jogilag felelős-e a gazda, hanem arról, hogy van-e teendője a kutyával. Hát van. Azzal a kutyával komoly problémák vannak, amelyiket nem lehet a zsákmányról letiltani. Pontosabban a gazdával vannak komoly problémák. Konkrétan alkalmatlan a kutyatartásra.

2015. okt. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
66%
Neki ment a kecskének oke. Feltételezem életében nem volt semmire tanítva a kutya, nulla fegyelemmel ez normális. Erőszakkal nem fogod tudni letiltani a "zsákmányról". Keress fel szakembert. Nem arról van szó, hogy munka kutyává kell képezni de sejtésem szerint semmiféle engedelmesség nincs benne. Esélyes, hogy saját magát gondolja a falka vezérnek, ezen kell változtatni.
2015. okt. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
27%

9:38 vagyok


"Nem arról vitatkozunk, hogy jogilag felelős-e a gazda, hanem arról, hogy van-e teendője a kutyával. Hát van. Azzal a kutyával komoly problémák vannak, amelyiket nem lehet a zsákmányról letiltani. Pontosabban a gazdával vannak komoly problémák. Konkrétan alkalmatlan a kutyatartásra"


Bárhogy is olvasom, nem írtál korábban ilyent, csak egy rövid mondatot. Egyébként az utolsó mondaton kívül egyetértek. Az hogy alkalmatlan valaki a kutyatartásra, nem fogja senki egy fórumon keresztül eldöntei. Németkenél van ilyen agyrém, hogy vizsgázni kell kutyatartásból, nálunk nincs.

2015. okt. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
75%
Azt hogy csináltad hogy az eb épp a kecskét szaggatta, de közben egy hurkot rádobtál a fejére?
2015. okt. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Irigykedem a kutyára. :)
2015. okt. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
28%

11.11


Na ez egy nagyon jó kérdés és észrevétel.

2015. okt. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
A kutya lett nevelve ül, gyere vezényszóra hallgat de ilyen helyzetben ez nála esélytelen, hogy hallgasson rá. Emberekkel szemben nem agresszív mert volt már rá pelda, hogy kiszökött de semminek se ártott csak mászkált.
2015. okt. 26. 12:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!