Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám agresszív más kutyákk...

A kutyám agresszív más kutyákkal. Mit tegyek? (Részletesebben lent)

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van egy 5 éves közepes termetű keverék kutyám ami kis korában nem nálunk volt és egyre jobban kezdjük feltételezni, hogy teljesen kihagyták a szocializációát. Macskákkal, más állatokkal teljesen jól kijön. Szagolgatja a feneküket majd eléjük ugrik csóválja a farkát és felveszi a "játszunk!" pózát, azt se bánja ha a macska megpofozza. Ez van minden más állattal is de ha kutyát lát elszabadul a pokol. Általában sétánál vannak gondok mert kerten belül nem találkozik kutyákkal. Van az utcában egy kutya ami ki tud szökni. Egyik sétánál is kint volt. Nagyon óvatosan engedtem oda a kutyámat (Tapit) először csak az ölemből szagolhatták meg egymást a másik kutyával (Rudival) . Aztán fokozatosan egyre többet engedtem nekik és semmi gond nem volt. Nem kezdtek el játszani csak folyton szagolgatták egymást aztán nem érdekelték egymást, elvoltak egymás mellett. Nekem ez már bőven elég volt, örültem mint majom a farkának. Viszont mikor barátnőm jött el a kutyájával és rögtön közel engedtük egymáshoz őket és az én kutyám az első kb. 10 másodpercben tök jó volt aztán elkezdett morogni és őrülten ugatni. Az összes kutyával való találkozása alkalmával pórázon volt. Azóta nem merem kutyával találkoztatni. Mivel oldhatnám ezt meg? (Ha valami lényegeset kihagytam nyugodtan kérdezzetek)
2015. okt. 27. 21:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Amúgy egy tüneményes, okos, intelligens kutya. Otthon kis akadálypályákon megy végig (lényegében az agilityre hasonlító feladatokat csinál)
2015. okt. 27. 21:40
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nem az a dolog amit otthon jacasolt kezelgetni - keress egy kutyasulit
2015. okt. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Az a baj, hogy keveset volt kutyák között. Nincs szocializáció.

Az meg a legnagyobb baj,hogy pórázon engedik össze a kutyákat. A póráz a te meghosszabbításod. Sokkal jobban akar majd védelmezni téged más kutyáktól ( beprivátol). Féltékeny. a pórázon jobban érzi a félelmed is.( ajaj jön egy kutya) . Nem tekint vezérnek. Saját magát tekinti falkavezérnek, ezért is véd.

Ha olyan helyen vagy és látod hogy jön egy másik kutya engedd el a pórázról. Sokkal jobban tudja magát védeni is ha nem szimpatikus neki a másik . Ha összekapnának egy baromi hangos üvöltéssel hogy neeem vagy ilyesmi szóval szaladj oda és szedd le a másikról. De az üvöltés valóban hangos legyen. Mintha egy oroszlánüvöltés lenne. Ettől meghökkenhet. Majd könnyebb a szétválasztás.

egyébként ha tudsz keress egy kutyasulit ahol tartanak ennyi idős kutyálnak is szocializációt.

2015. okt. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Néztem én is kutyasulit de a környéken azt mondják ennyi idős kutyának már nincs szocializációs tréning. :( Ennyit Magyarország állatartásáról.
2015. okt. 27. 21:59
 5/10 anonim válasza:
Hol laksz?
2015. okt. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nyíregyháza.
2015. okt. 27. 22:29
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Akkor az a suli sz.a.r. :)


Nekem úgy tűnik a leírásod alapján, hogy a kutyád nem agresszív, hanem nagyon nagyon nagyon nagyon bizonytalan!

Ha kimaradt a szocializáció, nem tudja, hogyan reagáljon.

Attól, hogy az első másodpercekben békésen összeszagol két kutya, még lehet belőle konfliktus, figyelni kell a testbeszédet.


Házhoz járó kiképző jó megoldás lehet, lehetőleg olyan, aki kutyatársaságot is tudna hozni vagy szervezni.


Pórázon tényleg nem a legjobb ismertetni őket.

Ha már marad a póráz, akkor viszont legyen laza és engedj teret a kutyáknak, ne melletted toporogjon, hadd kerüljék egy kicsit egymást és szaglásszák egymás fenekét (mert ugye kutyáknál ez a normális üdvözlés).


SOHA ne szemtől szembe ismertessétek őket össze, nagy ívben kerüljetek egymás mellé és úgy engedjétek össze őket.


Ne kiabálj a kutyáddal, ne nyomd le a fenekét a földre, ha ugatásba kezd. Szólj rá (nem, csitt, vagy amivel tiltod a hisztit ) és szépen várd ki amíg lecsillapodik.

A nyugodt viselkedést aztán lehet jutalmazni.


Kutyatársaság kéne neki, hogy megtanulhassa a fajtársak közti kommunikációt. Pórázos sétánál meg NEKED azt kell megtanítanod neki, hogy ha jön egy kutya, az jó dolog és nincs mitől félni, ha meg baj van te úgyis megvéded.



Igazából annyi mindent lehetne írni, de ezt inkább gyakorlatban kéne látnod. A lényeg, hogyha hívsz kiképzőt mindenképp olyantól kell segítséget kérni, aki nem fenyíti a kutyát, hogy márpedig kuss, ha azt mondom, hanem tanítja (és téged is).

2015. okt. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezeket a dolgokat nem tudtam és tényleg nem tudtam.
2015. okt. 28. 08:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Amúgy azt sem szabad, hgoy ismerje a helyet ahol ismerkedik a kutyával. Mert akkor ösztönösen bevédheti.

keressetek olyan helyet, amit egyik sem ismer, és először sétáljatok egymás mellett úgy, hogy a kutyák észrevegyék egymást, de ne tudjanak odarohanni egymáshoz. Ezt jutalomfalattal dícsérni, de csak akkor ha nem fordul vissza, hogy megnézze, meg rád figyel.

Aztán közelebb vinni, megszagolják egymást, ha az egyik dominál (kihúzza magát, egyenes a farka, befeszül), egyből tiltsd, fordulj meg és sétálj vele másik irányba. Sztem pár óra és oké lesz minden. Aztán együtt te a barátdnőd és a két kutya sétáljatok be hozzátok vagy ahova akartok menni.

2015. okt. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A morgás és ugatás még nem jelenti azt, hogy agresszív, ne könyveld el agresszívnek a kutyád. Figyelmeztette, hogy neki már sok a másik kutya jelenléte, esetleg tolakodása. Jelzést küldött a másik felé, amit az lehet, hogy nem vett figyelembe. Más, közömbös kutyák társaságát keresd. Ettől függetlenül a suli jó dolog, legalább lát más kutyákat is. Ha ott is morog és ugat, az oktató biztos, hogy segíteni fog, csak ne add fel könnyen. Nálunk sincs a suliban szocis tréning, de általában a 3-4 alkalom után a kutya megszokja, hogy más kutyák is vannak körülöttük.
2015. okt. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!