Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázhúzás? Ki mennyi ideig...

Pórázhúzás? Ki mennyi ideig gyakorolta és milyen módszerrel?

Figyelt kérdés

Két hétig próbáltam a megfordulós vagy a megállós módszert nem vált be mert rögtön szimat üzemmódba kapcsol, itt sima nyakörvet használtam.

Fojtónyakörvet hiába teszem a füle mögé ha meglazul akkor rögtön ráfeszít és inkább megfullad de akkor is menne előre.

5 hónapos szuka németjuhász kutyám van.



2015. okt. 29. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Én 2 hétig gyakorlatilag a kapu előtt járkáltam vele.Aztán szépen megunta és elkezdett normálisan sétálni.Próbálkozz kutyasulival.
2015. okt. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Milyen az a szimat üzemmód?

Megfordulós módszernek az a lényege, hogy amint megelőzi a te lábadat, és megfeszíti a pórázt, te sarkon fordulsz vele és az ellenkező irányba mentek. Ha szimatolgat akkor is, nincs megállok mert én úgy döntöttem. Mentek, és mikor úgy is megelőz megint vissza.

Meg persze rádícsérsz, ha szépen megy melletted és nem rángat.

2015. okt. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, hogy a kérdésre is válaszoljak, nekünk a megfordulás bejött. A kutyasuliban is így tanították, szerintem volt egy hónap mire profin betanulta, de még a mai napig fel kell frissíteni az emlékezetét időnként. Vsizont általában már elég ha rántok egyet a pórázon, meg rászólok, nem kell visszafordulnom, hogy észre vegye magát. (Kivétel mikor kutyás ház előtt megyünk el, és frászt kap, mert akkor átmegy önveszélyesbe, és simán az útra is kirohanna, ha hagynám. Olyankor is visszafordulok, mert így a pánik üzemmódból is kizökkentem.)
2015. okt. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

rosszul használod a fojtót.

nebben nem úgy van, hogy ha hőz akkor majd fáj neki és abbahagyja. amint elkezd húzni, rántasz rajta egyet (nem fog belehalni), majd lazítod és ha szépen megy, dícséred. nem folyamatosan folytogatni kell vele a kutyát, hanem egyszer-kétszer úgy megrántani vele, hogy többet eszébe se jusson húzni.

2015. okt. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha 2 hét alatt nem javult a helyzet, akkor valamit rosszul csináltál.


SOHA ne engedd húzni, akkor se, ha épp nincs kedved gyakorolni, mert ha egyszer szabad egyszer nem akkor soha a büdös életben nem tanulja meg. A fojtót egyelőre hanyagold szerintem, egy sima nyakörv is megfelel a célnak.


Laza pórázos séta eléréséhez a következőket kell tenni:

1. Séta előtt kicsit lemozgatod a kutyát, ezt lakásban is meg lehet oldani egy kis birkózással, kötélhúzással.

2. Megvárod, amíg lenyugszik és csak akkor teszel rá nyakörvet, pórázt, majd léptek ki az ajtón. Már a lépcsőházban/kertben el kell érni, hogy viszonylag nyugodt legyen.

3. Amint feszül a póráz, megállsz, csak akkor mész tovább, ha Ő lazít a pórázon. És ezt ismétled. Ha az utcában 50x kell megállni, akkor 50x megállsz.

Nem kell külön dicsérni, ha abbahagyja a húzást/rángatást, hiszen az a jutalom ilyenkor, hogy azonnal tovább indultok. (Láb mellett maradásnál kell külön rádicsérni a pozícióban maradásra.)


Tádááám, ennyi.

És mindezt állandóan gyakorolni. Határozd el magad, hogy márpedig holnaptól ezt gyakorolom és akkor onnantól nincs sumákolás.


Én kutyám 2-3 nap alatt megtanulta a laza pórázos sétát, pedig gyepis kutya és extrém módon rángatott.

A lábnál követés nehezebb volt, de megtanulta. DE ahogy elmentünk egy erdős parkba, na ott mindent elfelejtett, úgyhogy ott ismételni kellett a tanultakat. Úgyhogy direkt sűrűn elkutyagolunk odáig és bizony ott is ugyanezt le kellett játszani, pár alkalom elég volt. Most akár lábnál követésben is végig tudna velem jönni, e nem akarom feleslegesen szívatni vele, elvégre minden érdekes, úgyhogy csak a laza póráz a követelmény.


Ha már megy a laza pórázos séta, akkor viszont menj vele minél többet! Mozgasd, játssz vele, adj neki feladatokat, fáraszd le! Nyilván azért is húz most, mert tele van energiával és menne menne menne.


Ja és ne engedd oda mindenhez, amit meg akar szagolni, mert akkor azt fogja hinni, hogy azt csinál, amit akar. TE határozod meg az útvonalat és hogy mikor van megállás, pisilős szünet vagy több peres szaglászás.



Menni fog, csak legyél nagyon következetes! És nagyon türelmes, mert az első napokban biztos az agyadra fog menni :D

2015. okt. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
több perCes szaglászás
2015. okt. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még kölyök, és kell kis idő amíg lenyugszik. AZ enyém felnőtt de mai napig a sétánál először húz, majd 5-10perc múlva már normális. Nem tiltom, mert minek, szegény több órája nem járt kint, jóhogy megengedek ennyit. Engedelmességink megvan, hívásra visszajön, ha hátrafordulnék akkor is tudná hogy mit kell csinálnia, de hagyom.
2015. okt. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Úgy tűnik makacs kutyám van, és többet kell vele gyakorolnom csak az a baj, hogy az utcánkban kb. 2 házra tőlünk kutya van és ha megfordulok akkor ott is, így nehéz oda vissza fordulgatnom mert akkor meg a kutyák érdeklik.

Járunk kutyaiskolába ott a pórázos feladatokat kivéve minden ügyesen megcsinál, illetve volt már nálunk kiképző utána ügyesen sétál kb. 2 napig de mihelyst elengedem szaglászni onnantól elveszítem. Folyamatosan nem jöhet láb mellett mert kell neki is a szaglászás élménye vagy én gondolom rosszul?

2015. okt. 29. 17:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt most nem is az a legfontosabb, hogy pontosan láb mellett jöjjön, hanem hogy ne húzza a pórázt.


És jól gondolod, a szaglászás fontos a kutyának és engedni is kell szaglászni, de nem úgy, hogy arra mész amerre ő most épp szaglászni akar! Mész mondjuk 5 percig az utcában egyenesen aztán ha olyan kedved van megállsz pár percre egy fánál és ott szaglászhat mondjuk 3 percig. Aztán elindulsz és megint folyamatos séta van.

2015. okt. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Több kutyánál (legutóbb egy 1,5 éves full izom corso-nál) bevált, hogy a pórázt a hátam mögött fogom két kézzel, s amint feszülne, megállok és rántok rajta egyet. Ha nagyon beindulna, akkor hátrálok is addig, amíg mögém nem kerül.

Ez azért jobb, mintha elöl fognád a pórázt, mert akkor akaratlanul is megerősíted a húzást: a kutya beindul, a kezed pedig követi, még ha csak 10-20 cm-et is...

2015. okt. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!